Piątek 18-01-2019, imieniny Małgorzaty, Piotra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„TUMAK – 15” zakończony

 
Elbląg, „TUMAK – 15” zakończony fot. st. chor. Sławomir Tessar
Rek

Dziś (środa, 9 września) o godz. 11, na poligonie Orzysz, nastąpiło oficjalne zakończenie ćwiczenia taktycznego z wojskami pk. ,,TUMAK – 15’’.

Po przyjęciu meldunku i przywitaniu z ćwiczącymi wojskami, dowódca 16 Dywizji Zmechanizowanej, gen. dyw. dr Leszek Surawski podsumował krótko przebieg ćwiczenia oraz złożył podziękowania wszystkim żołnierzom w nim uczestniczącym : ,, … cele ćwiczenia zostały osiągnięte. W sposób szczególny dziękuję tym, którzy wzięli udział w ćwiczeniu ale przede wszystkim podziękowania składam dla pierwszoplanowego ćwiczącego - 1. Brygady Pancernej i jej dowódcy, Pana gen. bryg. Stanisława Czosnka.’’ Dowódca 16 dywizji zwrócił się także do wszystkich ćwiczących – ,, Dziękuję za zaangażowanie, dziękuję za ciężką pracę. Widziałem w trakcie ćwiczenia Wasz wysiłek i bardzo to doceniam”.
     Wcześniej, Dowódca 16 Dywizji, spotkał się z żołnierzami rezerwy, którzy szkolili się i uczestniczyli w ćwiczeniu. „Z rozmów z Panami w trakcie działania wiem, że wszystkim odpowiadała tego typu forma odbycia szkolenia, czyli praktyczne działanie. Bardzo Panom dziękuję za dyscyplinę, zaangażowanie i realizację zadań – często dla Was nowych. Jeszcze raz dziękuję i do zobaczenia w trakcie kolejnych szkoleń” – powiedział na zbiórce rezerwistów generał Surawski. Wszyscy żołnierze rezerwy otrzymali z rąk Dowódcy 16 PDZ stosowne certyfikaty.
     Podziękowania spłynęły także na ręce Kierownictwa Ćwiczenia w czasie krótkiej zbiórki. Gen. dyw. dr Leszek Surawski podziękował Dowództwu Dywizji oraz żołnierzom, realizującym zadania w strukturze Kierownictwa Ćwiczenia za zaangażowanie, wysiłek i wzorową realizację zadań. Najlepszym, Dowódca wręczył listy gratulacyjne i certyfikaty.
     Kierownikiem ćwiczenia pk. ,,TUMAK – 15’’ był Dowódca 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. dr Leszek Surawski. Pierwszoplanowym ćwiczącym była 1.Warszawska Brygada Pancerna pod dowództwem gen. bryg. Stanisława Czosnka. Na orzyskim poligonie ćwiczyły Dowództwo i jednostki wojskowe 16 PDZ oraz jednostki i pododdziały przydzielone w ramach modułu szkoleniowego. Ćwiczyło pond 3000 żołnierzy i ponad 700 jednostek sprzętowych. Szkolili się także żołnierze rezerwy i Narodowych Sił Rezerwowych. Przed nami Święto 16 Dywizji i kolejne ćwiczenia i szkolenie.
mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia, a aneks kuchenny