Niedziela 16-12-2018, imieniny Albiny, Zdzisława
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Turniej młodych hotelarzy rozstrzygnięty

 
Elbląg, Turniej młodych hotelarzy rozstrzygnięty (fot. AD)
Rek

Jeśli komuś wydaje się, że hotelarstwo to prosta sprawa, zdecydowanie się myli – mówi Jacek Hałaczkiewicz z Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, przewodniczący komisji konkursowej IV Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Hotelarstwie, który odbył się wczoraj (16 marca) w Zespole Szkół Turystyczno-Hotelarskich w Elblągu. Zobacz zdjęcia.

W tegorocznej, czwartej już edycji konkursu wzięło udział 38 uczniów, którzy reprezentowali 20 szkół z województwa warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.
     Konkurs dzielił się na dwa etapy. W części teoretycznej uczniowie musieli rozwiązać test z wiedzy o hotelarstwie. Do części praktycznej przystąpiło dziesięcioro uczestników, których wyłoniono na podstawie rozwiązanego testu. Ich zadaniem było przeprowadzenie procedury zameldowania oraz wymeldowania gościa. Najwięcej emocji budził fakt, że całe polecenie musiało być przeprowadzone w języku obcym – angielskim lub niemieckim – przy czym aż do momentu losowania pytań uczestnik nie wiedział, którym z nich będzie musiał się posłużyć.
– Chciałem się sprawdzić, zobaczyć, jak tym razem sobie poradzę. Już drugi raz biorę udział w konkursie – wyznaje Paweł Żebrowski, uczeń gdyńskiego Zespołu Szkół Gastronomiczno- Hotelarskich, tegoroczny zwycięzca. – Widzę siebie w tym zawodzie, bardzo dobrze się w nim czuję. Najpierw chciałbym uczyć się od najlepszych, zdobyć jak najwięcej doświadczenia, a potem, kto wie, może otworzę swój własny hotel? – dodaje z uśmiechem.
     Z roku na rok konkurs budzi coraz większe zainteresowanie, staje się tradycją, zgłasza się coraz więcej uczestników. W tym roku powrócono do formuły z I i II edycji. – Wróciliśmy do tradycyjnej procedury zameldowania i wymeldowania gościa, ponieważ jest ona bliższa egzaminowi zawodowemu – wyjaśnia Aleksandra Lewandowska, nauczyciel zawodu, a także koordynator konkursu. – Staramy się uatrakcyjniać konkurs poprzez zwiększanie różnorodności zadań, ale też przygotować uczniów do egzaminu, również w takiej formie. Na przyszły rok planujemy rozszerzenie zakresu tematycznego, by obejmował nie tylko samo hotelarstwo, ale szerzej pojętą turystykę.
     W tegorocznej edycji elblążanie zajęli dalsze miejsca, trzy pierwsze przypadły w udziale gościom. Najlepsi okazali się gdynianie – Paweł Żebrowski (pierwsze miejsce – fot. niżej) oraz Magdalena Sulik (drugie miejsce) z tamtejszego Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich. Trzecią laureatką została Klaudia Jankowska z Zespołu Szkół nr 2 w Kwidzynie. Główną nagrodą był indeks Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, dla pozostałych również przewidziano atrakcyjne nagrody.
     Honorowy patronat nad zawodami młodych hotelarzy objął Prezydent Miasta Elbląga. Organizatorzy szczególnie dziękowali sponsorom, podkreślając ich wkład w rozwój idei konkursu.

 


Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ręcznik z haftem
Czapka z nadrukiem
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
Polar z haftem