Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Turystyka transgraniczna

W Kaliningradzie zakończyły się międzynarodowe warsztaty firm zajmujących się obsługą ruchu turystycznego. Było to pierwsze takie robocze spotkanie instytucji zarządzających, organizacji społecznych i firm działających w sferze turystyki.

Nad Pregołę przyjechali przedstawiciele przeszło 30 zagranicznych organizacji turystycznych z Polski, Litwy, Białorusi. Region kaliningradzki reprezentowany był przez ponad 60 firm turystycznych, zamierzających aktywnie współpracować z najbliższymi sąsiadami.
     W czasie kilkudniowego spotkania gościom zaprezentowano oferty turystyczne wiodących biur obwodu kaliningradzkiego. Wymieniono się doświadczeniami w pracy i organizacji turystyki. Goście odbyli wycieczki po najciekawszych miejscach Kaliningradu. Pojechali też nad Bałtyk do najbardziej atrakcyjnych miejscowościach wypoczynkowych obwodu.
     Zapoznano się z możliwościami wypoczynkowymi, jakie stworzono w dwóch najważniejszych nadmorskich kurortach tego bałtyckiego regionu - w Swietłogorsku i Zielonogradsku. Gospodarze zaprezentowali też zaproszonym operatorom turystycznym swoje hotele i pensjonaty. Obwód jest dość dobrze przygotowany do przyjmowania zagranicznych gości. W ciągu kilku ostatnich lat wyremontowano lub zmodernizowano ponad 80 hoteli, domów wypoczynkowych, pensjonatów, kwater prywatnych. Przygotowana też została szeroka gama ofert aktywnego spędzania czasu.
     W trakcie spotkań i dyskusji ustalono, ze obwód kaliningradzki ze swoimi atrakcjami zostanie włączony do oferty turystycznej zagranicznych firm. Przede wszystkim Kaliningrad, Swietłogorsk, Zielonogradsk, Mierzeja Kurońska, a być może i Bałtijsk znajdą się na trasie wspólnych wycieczek wiodących przez Białoruś, Polskę i Litwę.
     Wszystko wskazuje na to, że w niedługim czasie nadbałtyckie plaże obwodu kaliningradzkiego mogą się zapełnić zagranicznymi gośćmi, niekoniecznie wyłącznie z Niemiec.
     Z przygotowywanej oferty turystyki transgranicznej mogą skorzystać też mieszkańcy niektórych polskich miejscowości nadgranicznych, przez które będzie wiódł szlak przygotowywanych wspólnie wycieczek.
MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • Rzeczywiście - w kaliningradckiejObłasti już dawno odbili się od dna (porównuję to, co widziałem 10 i 5 lat temu). Teraz, jak tu czytam, zrobili profesjonalny studyTour. A nam wciąż wystarcza samozadowolenie z gwieździstego położenia Elga! Jeno te głupieTurysty nie widzą, jakeśmy piękni i atrakcyjni (~jak małorolnyChłopek na wydaniu -_- lub fizjologiczny49 ).
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    rwel(2003-09-12)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Żarówki LED
Kalendarz Książkowy z Grawerem