UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Tutaj już nie będzie ciemno

 
Elbląg, Przy ul. 13. Pułku Przeciwlotniczego powstanie 14 latarni
Przy ul. 13. Pułku Przeciwlotniczego powstanie 14 latarni (fot. Anna Dembińska)
Reklama

Ulica Rybna, 13. Pułku Przeciwlotniczego, a także chodnik łączący ul. Wyżynną z Gałczyńskiego nie będą już tonęły w ciemnościach. Miasto ogłosiło przetarg na montaż oświetlenia w tych miejscach. To inwestycje z budżetu obywatelskiego.

Mieszkańcy osiągnęli swój cel. Ich wnioski co prawda nie otrzymały zbyt dużego poparcia w zeszłorocznym głosowanie w budżecie obywatelskim, ale to wystarczyło, by doczekały się realizacji.
       Na oświetlenie przy ulicy 13 Pułku Przeciwlotniczego głosowało... 27 mieszkańców, to był dopiero dziesiąty wynik w okręgu. Ale zostanie zrealizowany, bo zgodnie z regulaminem BO starczyło na ten cel pieniędzy, po odliczeniu wydatków na pozostałe inwestycje. Przy ulicy prowadzącej do ul. Saperów i ogródków działkowych powstanie 14 latarni. Koszt? 135 tys. zł
       Podobnie wygląda sytuacja z ulicą Rybną. Na projekt zagłosowało... 8 osób. Mimo zajęcia ostatniego miejsca pod względem liczby głosujących, inwestycja została skierowana do realizacji. Miasto planuje tam zamontować trzy latarnie. Szacowany w Budżecie Obywatelskim koszt to 34 tys. zł
       Projekt wykonania oświetlenia chodnika łączącego ul. Wyżynną z ulicą Gałczyńskiego zebrał poparcie 495 głosujących i zwyciężył w kategorii „Zadania ogólnomiejskie". Powstanie tu 13 nowych latarni, szacowany koszt: 200 tys. zł.
       Prace mają być prowadzone, tak aby maksymalnie zminimalizować utrudnienia w ruchu. Wykonawca udzieli minimum 24 miesięcy gwarancji (maks. 36 miesięcy) na wykonane prace. Miasto przewiduje, że montaż latarni zakończy się w ciągu 60 dni od daty udzielenia zamówienia. Wybierze najkorzystniejszą ofertę kierując się ceną (60 procent oceny) i okresem gwarancji (40 procent). Oferty można składać do 6 października.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • No i dobrze. Dużo osób tam biega, coraz więcej samochodów tam jeździ. Przyda się
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  12 4
  (2017-09-22)
 • Gdyby nie wojsko, które teraz ma w Elblagu siedzibę jakiegoś NATO-dowództwa, to oświetlenie nigdy by tam nie powstało
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 7
  (2017-09-22)
 • niech pisiory oczami świecą
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 5
  (2017-09-22)
 • Miasto jest wyjątkowo rozrzutne. Nie ma pieniędzy na remont starych ulic z przedwojennymi nawierzchniami, gdzie łata się po prostu dziurawe łaty a stawia się latarnie w polu. Ile osób będzie szło tą scieżką w polu w godzinach oswietlenia? Bogate miasto. Następna inwestycja to będą podgrzewane chodniki na tej scieżce. A najlepiej zrobić ruchomy chodnik.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 10
  (2017-09-22)
 • Nic dodać, nic ująć. Przyda się szczególnie biegaczom, ale i kierowcom którzy na ul. 13 Pułku Przeciwlotniczego oświetlali w ciemnościach biegaczy jedynie reflektorami samochodów i pewnie nie raz byli wystraszeni, że ktoś biegnie wąskim chodniczkiem tuż obok auta :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 1
  KibiczProstej(2017-09-22)
 • Za to na ul próchnika owszem...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  (2017-09-22)
 • 60 miesięcy? w 5 lat to można całe miasto obstawić latarniami. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 2
  (2017-09-22)
 • to Wyżynna łączy się z Gałczyńskiego?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 2
  (2017-09-22)
 • a skąd tyle głosowało? tam mało osób mieszka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 2
  (2017-09-22)
 • Dziwne rzeczy się dzieją z tą ilością głosów. Jedna osoba zgłasza wniosek a głosuje w przeciągu dwóch tygodni prawie 500 osób ?? Ciekawe, podobne rzeczy dzieją się na Zawadzie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 1
  PESEL(2017-09-22)
 • Informacja dla niezorientowanych - z chodnika Wyżynna - Gałczyńskiego korzystają dzieci/uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z Wyżynnej, więc po co te głupie komentarze?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 1
  (2017-09-23)
 • Ale władze miasta powinny umieć liczyć. 200 tys zł. inwestycja a ile będzie kosztowało użytkowanie oswietlenia scieżki polnej. A jak ktos złamie zimą na tej scieżce nogę to kto zapłaci odszkodowanie ? Nieodsnieżona scieżka i nieposypana piaskiem jest podstawa do uznania za winnego własciciela czyli miasto. Czyli miasto będzie musiało odsnieżać polną scieżkę. Dla mnie to jest absurd w skali kraju. Nadaje się do telewizji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 2
  (2017-09-23)
Reklama