Piątek 14-12-2018, imieniny Jana, Alfreda
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

Elbląg, Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

Od 20 do 25 lutego obchodzony jest Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Porad będą udzielać m.in. elbląscy policjanci.

Zasadniczym celem inicjatywy Ministerstwa Sprawiedliwości jako gospodarza inicjatywy, jest zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych. Wszystkie osoby, które nie wiedzą, jak rozwiązać trudne życiowe sytuacje, doznają krzywdy lub są świadkami przestępstw zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy fachowców.
     Wzorem lat ubiegłych w realizację Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw włącza się również elbląska Policja. Osoby zgłaszające się po taką pomoc, poradę czy konsultację do Komendy Miejskiej Policji w Elblągu otrzymają ją.
     Od najbliższego poniedziałku do piątku, w godzinach 9-15 w Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu przy ulicy Królewieckiej 106 zostanie uruchomiony punkt informacyjny dla ofiar przestępstw, w którym osoby zainteresowane będą mogły otrzymać pomoc prawno-psychologiczną. W skład zespołu dyżurującego wejdzie funkcjonariusz pionu kryminalnego, specjalista ds. przemocy w rodzinie oraz psycholog.
     Wszystkie osoby, które są ofiarami przestępstw lub zainteresowane są uzyskaniem pomocy dla swoich bliskich mogą telefonować w godz. 9-15 pod nr (055) 230 15 65. Numer ten będzie również funkcjonował po zakończeniu Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw.
     
     
Dyżury w Tygodniu Pomocy Ofiarom Przestępstw pełni:
     W ramach nawiązanej współpracy KMP w Elblągu Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem przy ul. Stefczyka 7-8 tel. 55 642-44-25 będzie dyżurował od poniedziałku do piątku, czyli 20-25 lutego w godzinach 10-18 (sobota od 10-13) Dyżury będą pełnić: prawnik, adwokat, psycholog według potrzeb oraz poradnik pierwszego kontaktu.
     Funkcjonariusz pionu kryminalnego KMP w Elblągu -przy al. Tysiąclecia 3 – asp. Krzysztof Myśliński tel. 230 16 20 oraz funkcjonariuszki pionu dochodzeniowo-śledczego asp. Agata Obrzut i sierż. Katarzyna Dutkiewicz tel.: 230 16 25 od 20-25.02.2012 r.
     Wydział Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń KMP ul. Królewiecka 106 - asp. szt. Jarosław Graman - nadzorujący procedurę "Niebieska karta" - tel. 55 230-15-65 od poniedziałku 20 lutego do piątku 25 lutego w godz. 9-15.
mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Akcja piękna, ale czy będzie owocna? Czy przynosić będzie zakładane rezultaty? Czy znowu przepisy i podejmowane działania będą tylko na pokaz? Czy będą miały duszę i serce, będą naprawdę dla ludzi - ludzi zagubionych, bezradnych, często już zamkniętych w sobie, cierpiących nie mających nadzieji? Wiele podejmowanych akcji zwłaszcza dla potrzebujących kończy się wielkim szumem, a później nie jest kontynuowanych, albo procedury postępowania są nie do przeskoczenia. Ale można pochwalić się, że coś było - ująć w sprawozdaniach. .. .. Przykładem może być np. organizowany przez Centrum Mediacji w Elblągu przy ul. Stefczyka kurs opiekunów osób pokrzywdzonych, który rozpoczął się na początku II kw. 2011r i do chwili obecnej nie zakończony. Miał trwać zaledwie kilkanaście godzin. Co w tym wszystkim ciekawe nie można dowiedzieć się kiedy on się zakończy? W bieżącym roku próbowałam dowiedzieć się co najmniej 5 krotnie - i nic z tego!!!!! Dzwoniąc dzisiaj z zapytaniem o temin, dowiedziałam się, że jestem niegrzeczna. A gdzie chociażby słowo przepraszam, okazanie jakiegokolwiek szacunku za dotychczas poświęcony mój czas, czas również innych osób uczestniczących w dotychczas przeprowadzonych spotkaniach, podziękowanie za chęć niesienia pomocy innym, potrzebującym, pokrzywdzonym. Piękna akcja, piękny cel - a w sumie zawracanie głowy. Czy nie mam racji?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  EMK(2012-02-17)
 • o Centrum Mediacji w Elblągu można powiedzieć tyle - firma!! biznes rodzinny za czym idzie niekoniecznie fachowość rzetelnosć ale moge sie mylić - jest to mohje subiektywne odczucie naszczescie form pomocy prawnej, pokrzywdzonm, rośnie jak grzyby po deszczu, wiec zdrowa konkurencja dokona przesiewu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-17)
 • NIE WOLNO BAĆ SIĘ!!!!!Mediacja nie wchodzi w grę, bo z oprawcą się nie dyskutuje. Elbląskie centrum mediacji rzeczywiście nastawione jest na korzyści i zarobki, jest to spółka rodzinna. Nawet ci, którzy zrobili kurs mediacji nie mogą pracować, tylko muszą płacić dalej jakieś składki, jeżeli chcą wykorzystać swój dyplom. Dlatego też nie zachęcam do takiego kursu-szkoda pieniędzy, czasu i nic z tym dalej w zasadzie nie można zrobić. Jeżeli chodzi o przemoc: należy zgłaszać ją na policję, napisać do prokuratury, mówić i pokazywać ślady znęcania znajomym, lekarzowi, rodzinie. Poprosić o obdukcję, a jeśli nie ma się pieniędzy-niech lekarz rodzinny wpisze do karty. Sąd może kartę leczenia wziąć jako dowód- tak jak obdukcję. Ja wraz z dziećmi byłam niszczona przez oprawcę wiele lat. Dostał wyrok i ograniczenie praw do dzieci. Strach paraliżował mnie długo, wtedy nie było niebieskich kart, policjanci z niedowierzaniem patrzyli na mnie i zeznania dorastających dzieci, boi ktoś taki " w białym kołnierzyku", pracujący w znanej firmie przedstawiał siebie w najlepszym świetle. Ale prawda zwyciężyła. Dzieci i ja odzyskaliśmy poczucie bezpieczeństwa i godne życie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  pokrzywdzona(2013-01-25)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i oryginalne części Volkswagen
Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej
Citroen HADM Gramatowski już otwarty!
Serwis i oryginalne części Audi