UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Uwaga, zmiany na jednym z głównych skrzyżowań w mieście

 
Elbląg, Dzisiaj drogowcy rozpoczęli prace na skrzyżowaniu Nowowiejskiej z Teatralną
Dzisiaj drogowcy rozpoczęli prace na skrzyżowaniu Nowowiejskiej z Teatralną (fot. Anna Dembińska)
Reklama

W związku z kolejnym etapem budowy torowiska i trakcji tramwajowej na ul. 12 Lutego i Grota Roweckiego od poniedziałku 26 czerwca zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic 12 Lutego - Królewiecka – Teatralna - Nowowiejska.

W związku z powyższym nastąpią zmiany w funkcjonowaniu ruchu polegające na ograniczeniu niektórych relacji i tak:
       · z ulicy 12 Lutego od centrum można będzie jechać z jednego pasa na wprost w ul. Królewiecką i Dąbka i z jednego pasa w prawo w ul. Nowowiejską
       · z ulicy Teatralnej nie będzie możliwości przejazdu przez skrzyżowanie w żadnym kierunku
       · z ulicy Nowowiejskiej można będzie jechać tylko w prawo w ul. Królewiecką i Płk. Dąbka
       · z ulicy Płk. Stanisława Dąbka i Królewieckiej w kierunku centrum będzie możliwy tylko skręt w prawo w ulicę Teatralną
       Na czas prowadzenia robót sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu zostanie wyłączona. Na czas robót utrzymane zostanie przejście dla pieszych przez ul. 12 Lutego.
      
       Na głównym ciągu tj. drodze wojewódzkiej nr 504 wyznaczony zostanie oznakowany objazd w kierunku centrum. Ruch z ul. Płk. Dąbka i ul. Królewieckiej poprowadzony będzie ulicami Teatralną – Robotniczą (DW 503) – Pocztową (DW 503) i al. Armii Krajowej do ul. 12 Lutego.
       Funkcjonowanie zmian w organizacji ruchu zaplanowane jest od 26 cerwca do 6 sierpnia. Dodatkowo od 1 lipca wstrzymany zostanie ruch tramwajów przez to skrzyżowanie.
       W załączeniu schemat funkcjonowania ruchu na skrzyżowaniu w związku z planowanymi zmianami w organizacji ruchu oraz mapa z wyznaczonym objazdem na drodze DW 504.
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Ale bedzie młyn
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  33 2
  Gdgd(2017-06-21)
 • Zamiast zbędnych tramwai zrobili by 3 pasy przez miasto, z rondami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18 31
  (2017-06-21)
 • A tramwajki prawie puste bedą jeździły. Za to natomiast podniosą ceny biletów tym co muszą jeździć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 15
  (2017-06-21)
 • To autobusy znów będą jeździł objazdami ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 3
  Znowu???(2017-06-21)
 • przejazd tramwajowy/autobusowy powinien być bezpłatny straty nie były by tak duże, a zyski nie tylko pieniężne(np. promocja miasta, ekologia etc.) by wzrosły.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  25 6
  (2017-06-21)
 • Jeśli nie zbudujecie torów tramwajowych przez mazurską i Zawadę i przez królewiecką i Fromborską tramwaje będą jeżdziły puste. Bezmózgowcy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  33 3
  (2017-06-21)
 • Ktoś brzydko napisał-bezmózgowcy-fe. Olsztyn jednym cięciem zlikwidował tramwaje 40 lat temu. Elbląg robi to etapami skracając linie przy każdej przebudowie. Tramwaj powinien jeździć przez stare miasto jak było dawniej. Sa miasta gdzie przez starówki jeżdżą tylko tramwaje i rowery
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 5
  (2017-06-21)
 • Wreszcie jakaś ludzka mapka i opis objazdu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 2
  (2017-06-21)
 • oszaleliście z tym ruchem dwukierunkowym na Kopernika??? to jest prawie osiedlowa ulica, na dodatek nie ma parkingów w okolicy, mieszkańcy muszą parkować wzdłuż ulicy a przy ruchu dwukierunkowym co mają zrobić z autami? Policja tak jak przy poprzednim remoncie ulicy tylko mandatami będzie straszyć mieszkańców, ale już się nie pojawi żeby kontrolować auta przekraczające tu prędkość. Czy objazd nie może być ul. Szymanowskiego? Albo przynajmniej pozwólcie parkować mieszkańcom na czas objazdu na terenie szkoły.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 6
  (2017-06-21)
 • dokładnie - puścić tramwaje w kierunku osiedli mieszkaniowych, aby więcej pasażerów zyskały, a nie wydawać kasę na nowe 2 przystanki w "centrum".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  15 2
  (2017-06-21)
 • Dlaczego nie można wykorzystać długiego dnia i sprzyjających warunków pogodowych, by prowadzić prace na torowisku od rana do wieczora? Jeśli prace na budowie kończy się jak w urzędzie (czyli o 15 + wolne soboty) to nie dziwi, że blokuje się przejazd głównymi ulicami w mieście na 1,5 miesiąca. Pomyśleć, że są miasta, gdzie takie roboty prowadzi się na 3 zmiany
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24 3
  (2017-06-21)
 • A autobus 12 normalnie bedzie jeździć
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  Mieszkaniec Elbląga (2017-06-22)
Reklama