Środa 12-12-2018, imieniny Joanny, Aleksandra
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

W odpowiedzi na oświadczenie

Jako jeden ze współorganizatorów debaty w Telewizji Elbląskiej, chciałabym się odnieść do oświadczenia Elbląskiego Dobrego Samorządu – pisze Ingrid Hintz, redaktor naczelna „Dziennika Elbląskiego”.

Ad 1. Zmiana terminu debaty ze środy 1 grudnia na piątek 3 grudnia, tak, aby była ona podsumowaniem kampanii wyborczej.
     Podczas debaty nie chcieliśmy podsumowywać kończącej się kampanii wyborczej Henryka Słoniny, jak zaproponował to podczas poniedziałkowego (29 listopada o godz. 15) spotkania Piotr Macutkiewicz, pełnomocnik komitetu Henryka Słoniny. Miała to być debata z kandydatami i kandydatów o problemach miasta, a nie o kampanii.
     Termin spotkania – w piątek o godz. 20 - jest niemożliwy do zaakceptowania z tego powodu, że w sobotę, 4 grudnia rozpoczyna się cisza wyborcza. W sobotnim, papierowym wydaniu „Dziennika Elbląskiego”, zgodnie z prawem, nie wolno zamieszczać już jakichkolwiek tematów związanych z agitacją wyborczą. Również internauci nie mieliby możliwości zapoznania się z pełną relacją z debaty. W portalach internetowych musiałaby się ona znaleźć przed godz. 24 w piątek. Zakładając, że debata zakończyłaby się około 22, dziennikarze mieliby za mało czasu na opisanie spotkania. To samo dotyczy publikacji radiowych. Krótka wzmianka w serwisie radiowym o godz. 23 w piątek nie daje możliwości przekazania mieszkańcom Elbląga pełnego obrazu spotkania.
     
     Ad 2. Poszerzenia listy dziennikarzy zadających pytania (propozycja naszego komitetu to poszerzenie składu o Panie Mirę Stankiewicz i Monikę Skotnicką).
     Nie było absolutnie żadnego problemu z udziałem w spotkaniu innych dziennikarzy lokalnych i regionalnych. Ustaliliśmy to podczas poniedziałkowego spotkania w redakcji telewizji z przedstawicielami obu sztabów wyborczych.
     
     Ad 3. Udział publiczności na równych warunkach, która mogłaby zadawać pytania kandydatom.
     Obecność publiczności w studiu, czego domagał się EDS, nie była możliwe ze względu na zbyt małą powierzchnię studia Telewizji Elbląskiej.
     
     Ad 4. „W przypadku braku udziału publiczności rezygnacja z rundy drugiej, w której miały być zadawane pytania od mieszkańców. W zamian za to w rundzie pierwszej dziennikarze mieliby po dwa, a nie jedno pytanie do każdego kandydata. Skoro bowiem podczas debaty nie przewiduje się udziału publiczności, która miałaby możliwość zadania bezpośrednio pytań, nie mamy gwarancji, że będą one pochodziły faktycznie od mieszkańców. Niestety, zaproponowane przez nas warunki zostały odrzucone zarówno przez organizatorów, jaki i sztab wyborczy Pana Grzegorza Nowaczyka, co tylko potwierdza nasze obawy. Zazwyczaj zasady takich spotkań są uzgadniane przez zainteresowane strony. Nasuwa się również pytanie, czy Pan Grzegorz Nowaczyk boi się debaty telewizyjnej opartej na obiektywnych zasadach? Odpowiedź na nie pozostawiamy elblążanom.”
     Ten punkt zostawiam całkowicie bez komentarza.
Ingrid Hintz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Naprawdę mówię Wam Henrykowi nikt nic nie mówi on nawet nie wie kto jest w jego sztabie. .. .dlatego bez komentarza. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Sztabowy(2010-11-30)
 • Bardzo mi przykro kiedy widzę że władza lokalna ma mnie - wyborcę - w głębokim poważaniu:( Zbliżały się wybory, miała być debata - nie było. Do 2giej tury zostało kilka dni i powtórka. Panie GN. .. nie mógł Pan liczyć na mój głos. Ale teraz chyba jestem przekonany. Pan HS pokazuje jaki jest odrealniony i niedostosowany. No i będę pamiętał to stwierdzenie o "standardzie życia" Elblążanina a mieszkańca 3 miasta. .. przykro, ale jedyne cisnące się słowo to CHAMSTWO.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rewolt(2010-11-30)
 • A ja będę głosowała na Pana Henryka nie zgadzam si e na stawianie warunków przez jedną strone a druga ma siedzieć cicho, to jest chamstwem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-11-30)
 • ludzie blagam -- apeluje do wszystkich ktorym los miasta i mieszkancow nie jest obojetny!!!! n i e s l o n i n i e !!!!! dosc komuny na co dzien !!! chcemy pracy !!! chcemy zyc godnie !!!! dosc korupcji!!!!! wybudowal kolesiom port !!! wywalil forse na modrzewine !!!! oddal kolesiom za darmo gore chrobrego !!! polikwidowal zaklady pracy!!!! ile jeszcze wielkich zaslug ma ten stary???? ma plan i wizje zrobic z nas wiochmenow!!! zadluzyl miasto--wyczyscil nasza wspolna kase -- jestesmy na minusie --teraz ma plan wyprowadzic reszte unijnej kasy na swe pozalowania godne wizje !!!!--- jak dlugo dacie sie tak okradac ludzie !!!??? l u d z i e r a t u j m y t o m i a s t o !!! !! jeszcze jest szansa. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  SMUTNYSUM(2010-11-30)
 • Głosujcie na Słonine !!! www.tv.elblag.pl On godnie reprezentuje Elbląg - prowincjonalny jest taki cudny. Młodzi wyjechali i jest spokój. Spokojne miasto dla tych co będą mieli emeryturę(ci co nie maj mogą stanąć do przetargu na miejsce przy śmietniku). Fakt ze wnuków na miejscu nie będzie. Ale marazm i stagnacja są takie miłe ciepłe jak stare gacie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zniesmaczony(2010-11-30)
 • elbląg-nieczynne do odwołania!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  THE END !(2010-11-30)
 • Pani Ingrid - jako człowiek samodzielnie myślący nie potrzebuję podsumowań. Wnioski potrafię wyciągać sam. Dość mamy już podsuwanych gotowych poglądów. Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Eeee(2010-11-30)
 • Ludzie czas na ZMIANY. Dajmy szanse INNYM, a nie cały czas ci sami, te same układy, powiązania, wygrywane przetargi, kupowane działki, które później nagle drożeją. Musimy powiedzieć dość i zmienić ten bajzel. Młodzież nie ma boisk, szansy na rozwój, wyjeżdża do Gdańska. Dlatego zmieńmy to bo jak nie to zawsze już będziemy żałować, czy aby nie byłoby lepiej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-11-30)
 • Jeśli 5 gródnia okaze sie, ze wygral wybory pan dziadzio-prezio Słonina, sam osobiście jako mieszkaniec Elbląga i wyborca wyśle zawiadomienie do KKW(Krajowa Komisja Wyborcza)i prokuratury w Warszawie o podejźeniu mataczenia w liczeniu głosów. Jestem pewny, ze wybory w Elblągu bedą do powtórki, a winni ukarani wysoką grzywną i zakazem kandydowania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-11-30)
 • Zdecydowanie nie jestem zwolenniczką Nowaczyka ale z dwojga złego- wolę dać szansę komuś nowemu- możę coś zmieni? Bo gorzej u nas w Elblągu juz chyba być nie możę. Apeluje do młodych- wybierzmy mniejsze zło- zagłosujmy na Nowaczyka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  menka241(2010-11-30)
 • dziennikarze chcieli, ,ugotować" Słoninę i to nie udało się a teraz płacz i rozpacz. Czy pamięta pani co powiedziała wczoraj w TV Elbląskiej o PiSie i dlaczego pani go tak nie lubi ?. A na Wawel pani z nimi wiosną pojechała, a teraz tylko Grzesiu i Grzesiu. Żona obiektywnego pana Derlukiewicza startowała zdaje się, że z PO, dlatego pan pewnie bardzo obiektywnie zadawałby pytania. Prawda ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-11-30)
 • może i GN lepszy ale ja oddam głos na Henryka - tylko jedno mną kieruje - jest kojarzony z PZPR i tzw. komuną - a wtedy było LEPIEJ!!! I pragnę powrotu do dawnych lat!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Dobry Komunista(2010-11-30)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia nowoczesna II
RTV + SZAFA