Niedziela 24-06-2018, imieniny Jana, Danuty
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W pasach bezpieczniej

 
Elbląg, W pasach bezpieczniej fot. nadesłana
Rek

Policjanci elbląskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami straży granicznej i żołnierzami żandarmerii wojskowej, przeprowadzili wczoraj 913 marca) działania pod nazwą „Pasy”. Spośród 177 skontrolowanych pojazdów, 75 kierowców nie używało pasów bezpieczeństwa. Wśród kontrolowanych dzieci, tylko jedno było nieprawidłowo zapięte.

W razie drogowego wypadku masa ciała kierowcy oraz pasażerów w wyniku działania siły bezwładności może wzrosnąć nawet kilkunastokrotnie. Dzięki pasom bezpieczeństwa masę tą można utrzymać w jednym miejscu, a tym samym ograniczyć skutki i obrażenia powstałe w wypadku. Podczas wczorajszych działań policjanci z ruchu drogowego szczególną uwagę zwracali na przestrzeganie obowiązku korzystania z pasów. Przez cały dzień trwania tej ogólnopolskiej akcji, funkcjonariusze skontrolowali 177 pojazdów. 75 kierowców nie używało pasów bezpieczeństwa. Wśród kontrolowanych dzieci, tylko jedno było nieprawidłowo zapięte. Kierowcy podczas kontroli najczęściej tłumaczyli, że nie zapięli pasów z uwagi na niedużą, pokonywaną odległość lub po prostu zapomnieli. Policjanci nałożyli 81 mandatów. Wideorejestrator w radiowozie zapisał 52 wykroczenia drogowe.
     Przypominamy pasy to przede wszystkim bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich ich nieużywanie może skutkować poważnymi obrażeniami a nawet śmiercią.
     Zgodnie z taryfikatorem za brak pasów kierowca może otrzymać mandat w wysokości 100 zł i 2 punkty karne.

Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Clinex Floral
Clinex Stronger
Parker
Pieczątki Trodat