Wtorek 20-11-2018, imieniny Anatola, Sędzimira
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W trosce o ludzi i region

Elbląg, W trosce o ludzi i region Paweł Kowszyński

Rozmowa z Pawłem Kowszyńskim, jednym z dwójki elbląskich kandydatów do Parlamentu Europejskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Na liście Prawa i Sprawiedliwości w naszym okręgu jesteś jednym z młodszych kandydatów. Jakie nadzieje mogą wiązać z Tobą młodzi ludzie?
     To prawda, jestem młodym człowiekiem. Pracuję i kontynuuję studia magisterskie na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Niezależnie od wieku ważna jest determinacja naszych przedstawicieli w Parlamencie Europejskim w obronie polskich interesów oraz walka o zachowanie silnej pozycji polski na arenie międzynarodowej. Jako kandydat do Parlamentu Europejskiego - mimo młodego wieku - zdaję sobie sprawę z zagrożeń, jakie niesie ze sobą członkostwo w UE, ale pamiętam również o profitach, jakie możemy uzyskać przez obecność w Unii. Szczególną uwagę należy zwrócić na gospodarkę i wspólny rynek. Aktywność posłów w Parlamencie Europejskim ma służyć promocji polskich interesów, nie zaś biernemu uczestnictwu w jej strukturach. Jestem przekonany, że właśnie młodzi Polacy są w stanie wykorzystać członkostwo w Unii do promocji polskiej przedsiębiorczości, zwiększenia naszego potencjału ekonomicznego i wzrostu cywilizacyjnego.
     
     Czy masz pomysł na skuteczne promowanie regionu warmińsko-mazurskiego?
     Zdaję sobie sprawę, że tylko silna reprezentacja naszego regionu daje szansę na lepszy i dynamiczny rozwój ekonomiczny, gospodarczy, rozwój turystyki, rolnictwa i w konsekwencji rozwój społeczny. Na zrealizowanie tych celów potrzebne są środki, które przyszły poseł będzie musiał pozyskać wykorzystując różnorodne programy unijne. Pracując w Parlamencie Europejskim będę miał duży wpływ na lepsze pozyskanie środków finansowych, których wielkość będzie zwiększać się z każdym rokiem członkostwa. Kandyduję do Parlamentu Europejskiego, ponieważ zdaję sobie sprawę, z jaką energią musimy zabiegać o lepszą przyszłość Polaków.
     
     Czy nie obawiasz się, że zabraknie ci doświadczenia, siły przebicia, że znajdziesz się w cieniu polityków doświadczonych, a przy tym skażonych rutyną i ostrożności, którzy nie dopuszczą do zmian oblicza polityki europejskiej właśnie przez ludzi młodych?
     Tzw. "starzy wyjadacze europejscy" to politycy krajów obecnie będących członkami UE - i tu należy zwrócić szczególną uwagę na próby narzucenia nam swoistej hegemonii przez przywódców niektórych krajów "piętnastki". 14 lutego 2000 roku w Nicei zainaugurowano konferencję międzyrządową, celem której było uzgodnienie niezbędnych - z punktu widzenia rozszerzenia UE - reform instytucjonalnych, nie rozstrzygniętych w Amsterdamie w 1997 roku. Na mocy decyzji szczytu w Nicei Polska po przystąpieniu ma dysponować 27 głosami na 345 w Unijnej Radzie Ministrów, poszerzonej o przedstawicieli nowej "dwunastki". Polska dzięki Nicei będzie również posiadała 54 przedstawicieli w unijnym parlamencie, podobnie jak Hiszpania. Obecną liczbę eurodeputowanych zachowają wyłącznie Niemcy - 99, a inne wielkie państwa (Francja i Wielka Brytania) będą ich miały po 72. Łączna liczba posłów w Parlamencie Europejskim, mającym prawo współdecydowania z Radą w wielu dziedzinach sięgnie 732. Analizując jednak wydarzenia polityczne zachodzące w Europie w ostatnim roku można dostrzec, że część krajów tzw. "piętnastki" zmieniło zdanie, co do podziału głosów i próbują wywierać nacisk na nowych kandydatach przez wprowadzenie konstytucji europejskiej. Ofensywna polityka europejska wymaga aktywnej roli posłów w definiowaniu kształtu ideowego i politycznego Unii Europejskiej. Bierność i uległość w tych kwestiach przynieść mogą tylko złe skutki. Dlatego poseł do Parlamentu Europejskiego nie może być uległy. A ja mimo młodego wieku uległym nie jestem.
     
     Które ze spraw są Ci najbliższe?
     Najbliższe oczywiście są mi kwestie dotyczące miasta, województwa i regionu. Region nasz jest bramą Unii Europejskiej do Rosji. O korzyściach, jakie możemy wyciągnąć z tego położenia jeszcze często nie zdajemy sobie sprawy. Zdynamizowanie wymiany handlowej między naszym regionem, a Unią Europejską i Rosją to w dużej mierze obowiązek przyszłych deputowanych do Parlamentu Europejskiego, w tym samym znaczącym stopniu jak pozyskiwanie środków finansowych z Unii na rozwój naszego regionu.
     
     Czy liczysz tylko na poparcie młodych wyborców, czy też masz zamiar zabiegać o głosy także starszego pokolenia?
     Moja kampania skierowana jest do wszystkich Polaków bez względu na wiek czy wykształcenie. Wybory do PE są wyborami niezwykle specyficznymi. Wyborami, których wynik ze względu na system przeliczania głosów nie daje konkretnej liczby mandatów z konkretnego województwa. W przypadku tych wyborów liczą się te województwa, w których frekwencja będzie najwyższa. Dlatego zwracam się do wszystkich, abyście 13 czerwca głosowali na godnego kandydata z naszego regionu. Tylko w ten sposób będziemy mogli stworzyć silną reprezentację broniącą i walczącą o promocję polskiej przedsiębiorczości, zwiększenia potencjału ekonomicznego, wzrostu cywilizacyjnego, a przede wszystkim - godnego poziomu życia mieszkańców naszego regionu.
rozmawiał Tomasz Mur
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • a co z manifestacją? Podobno dzis o 14.00 - Plac Konstytucji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ja(2004-04-29)
 • No właśnie słyszałem, że ma być o 14.00 na placu pod ratusze manifestacja alterglobalistyczna. Podobno tak ma być w każdym mieście.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Ryszard(2004-04-29)
 • Czy alterglobaliści to to samo co antyglobaliści, czy odwrotnie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Pepers(2004-04-29)
 • Pepers: Dowiesz się jak przyjedziesz o 14-15 pod ratusz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Eomer(2004-04-29)
 • Paweł, aleś ty ładniutki !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Świstaczka(2004-04-29)
 • Najpierw zostań magistrem a później politykiem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Arek(2004-04-29)
 • Już jednego od nauk społecznych mamy w ratuszu ( Gliszczyński ) wystarczy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Obserwator(2004-04-29)
 • Arnoldzik, miło mi, że będę miała na kogo zagłosować. Takich ludzi nam potrzeba. Pozdrawiam ;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  olar(2004-04-29)
 • O kurczę! Ten chłopak jest jak encyklopedia... Nie spodziewałam się, że dzieciak z młodych pisowców – do dzisiaj myślałam, że Kowszyński to jakiś dzieciak, ale ten człowiek mówi z sensem i rozwagą! Teraz to już wiem na kogo będę głosowała.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Teresa(2004-04-29)
 • Sądzę, że on zrobi wszystko dla naszego miasta. Świadczą o tym jego oświadczenia w wielu kwestiach, ale przede wszystkim te broniące nas, mieszkańców. Tak trzymać Panie Pawle!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Koral(2004-04-29)
 • „Najbliższe oczywiście są mi kwestie dotyczące miasta, województwa i regionu. Region nasz jest bramą Unii Europejskiej do Rosji.” – W końcu powiedział ktoś szczerzę, że kwestie miasta, czyli społeczeństwa są mu najbliższe, a nie interesy jednostek!!! Cieszę się, że to właśnie Kowszyński - ma Pan mój głos!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Grzegorz W(2004-04-29)
 • hm... Pracuje, studiuje, jest przystojny - ciekawe czy jest zajęty? Jeżeli nie jest zajęty, to proszę kogoś kto go zna o kontakt do niego. ;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Agnieszka(2004-04-29)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia klasyczna
Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia inna niż inne
RTV + SZAFA