Wtorek 11-12-2018, imieniny Damazego, Daniela
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Warsztaty miejskiej jazdy na rowerze

 
Elbląg, Warsztaty miejskiej  jazdy na rowerze fot. AD (arch. portEl.pl)
Rek

Zapraszamy osoby rozpoczynające swoją przygodę z komunikacją rowerową na bezpłatne warsztaty miejskiej  jazdy na rowerze. Każdy przybywa na swoim rowerze w dniach 15-18 września o godz. 17, a w sobotę 20 września o godz. 15. Udział bezpłatny.

Idea:
     Wzrastający ruch rowerowy, który już od kilku lat obserwujemy na ulicach naszego miasta jest dobrym prognostykiem na przyszłość. Bowiem im więcej osób zdecyduje się zostawić swoje auto przed domem i wybierze rower do przemieszczania się po Elblągu tym przyjemniejszym miejscem do życia będzie nasze miasto.
     Większa liczba nowych rowerzystów to także zwiększone ryzyko popełniania różnych błędów związanych z brakiem praktyki i niedostateczną znajomością przepisów ruchu drogowego.
     Dla kogo:
     Warsztaty, organizowane w ramach Programu Bezpieczny Elbląg - Współdziałanie i Aktywizacja Społeczna, są przeznaczone dla osób pełnoletnich, które mają niewielkie doświadczenie w poruszaniu się rowerem po Elblągu. Udział indywidualny osób niepełnoletnich jest możliwy, o ile posiadają one kartę rowerową, a ich opiekunowie wyrażą pisemną zgodę na udział w warsztatach. Maksymalną ilość uczestników będących z jednym instruktorem określamy na 8 osób.
     Jak będziemy się uczyć:
     Skupimy się na trenowaniu  praktycznej jazdy po elbląskich drogach rowerowych. Będzie okazja do skierowania pytań do instruktora,  który pokaże jak bezpiecznie pokonać mijane skrzyżowania, kiedy jechać jezdnią, kiedy drogą dla rowerów, a kiedy można chodnikiem. Instruktor wskaże też newralgiczne punkty podróży, ze zwróceniem szczególnej uwagi na kwestię pierwszeństwa na skrzyżowaniach i przejazdach rowerowych. Sprawdzimy także najnowszą elbląską infrastrukturę rowerową przy drogach wojewódzkich 503 i 504. Będzie także miejsce na wyjaśnienie znaczenia znaków drogowych i kwestii czy ruch prawostronny obowiązuje także na drogach rowerowych. 
     Każde spotkanie będzie trwało około 2 godzin. Na rowerze będziemy mieli do przejechania nie więcej niż 5-10 km.  
     W związku ze zbliżającym się sezonem jesienno-zimowym każdy z uczestników warsztatów otrzyma w prezencie tylną lampkę rowerową wysokiej mocy, która przyda się w warunkach krótkiego dnia i szybko zapadającego zmierzchu.
     Kto będzie szkolił?
     Elbląski Oficer Rowerowy i funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu legitymujący się dużym doświadczeniem w poruszaniu się rowerem po Elblągu. Możliwy i mile widziany jest też udział innych rowerzystów posiadających stosowne doświadczenie i czujących się na siłach szkolić innych.
     Zgłoszenia:
     W tym roku upraszczamy sposób zapisów  i po prostu zapraszamy osoby chętne do pogłębienia swojej wiedzy do przybycia na miejsce zbiórki.
     Gdzie i kiedy się spotykamy?
     Na Bulwarze Zygmunta Augusta obok Żeglugi,
     Każdy przybywa na swoim rowerze w dniach 15-18  września o godz. 17, a w sobotę 20 września o godz. 15.
Marek Kamm Pełnomocnik Prezydenta Miasta Elbląg, Oficer Rowerowy ds. rozwoju komunikacji rowerowej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia nowoczesna III