UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wiceprezydent zrezygnował

 
Elbląg, Wiceprezydent zrezygnował
Jacek Boruszka (z lewej) i Janusz Nowak (fot. Witold Sadowski, archiwum portEl.pl)

Jacek Boruszka zrezygnował z funkcji wiceprezydenta Elbląga. Pełnił tę funkcję w ubiegłej kadencji jako jedyny reprezentant Platformy Obywatelskiej we władzach miasta. Nadal wiceprezydentem pozostaje Janusz Nowak. 

Jacek Boruszka zdobył w niedzielnych wyborach mandat radnego z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Czy przyjmie go czy raczej pozostanie na stanowisku dyrektora departamentu innowacji i informatyki Urzędu Miejskiego, które pełnił przed objęciem funkcji wiceprezydenta? - Nie wiem, czas pokaże. Może będę mógł jednak objąć mandat radnego - poinformował nas Jacek Boruszka. - Formalnie nadal jestem dyrektorem departamentu, ale na zwolnieniu lekarskim.
     Nadal wiceprezydentem jest Janusz Nowak, który również został radnym, ale dopiero podczas pierwszej sesji Rady Miejskiej okaże się, czy przyjmie mandat. - Wszystko zależy od wyników drugiej tury wyborów. Poczekajmy na rozwój wydarzeń. Wierzę w to, że Witold Wróblewski wygra, bo to najlepszy prezydent, jakiego miał Elbląg w ostatnich latach - powiedział nam Janusz Nowak. 
     Czy jeśli Witold Wróblewski wygra i zaproponuje mu stanowisko wiceprezydenta, to powie "tak"? - Za wcześnie, by o tym rozmawiać. Poczekajmy - dodał Janusz Nowak, który wywalczył w wyborach jedyny mandat dla SLD. - Nikt oczywiście u nas nie cieszy się z tego wyniku. Na pewno wpływ na taki wynik ma ogólnopolska koniunktura SLD i pewnie błędy, które popełniliśmy w kampanii. Czytam teraz, że powinniśmy wystawić własnego kandydata na prezydenta, ale taka kampania kosztuje, a my nie mieliśmy takich pieniędzy. Zdania są podzielone, an pewno będziemy o błędach dyskutować. 
     
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • A. Nowak bez. Wstydu. Masakra. Panie. Nowak odejdź. Pan!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  39 20
  (2018-10-23)
 • RobertKoliński Brawo panie prezydencie Nowak za wywalczenie mandatu - za kampanijne decyzje, to jednak należą się srogie baty. Elbląg, kiedyś czerwona, robotnicza twierdza, dziś staje się ostoją czarno-brunatnej konserwy i sporo niestety w tej podłej zmianie również winy SLD. Wielka szkoda, ale na szczęście nic nie trwa wiecznie;
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  15 46
  RobertKoliński(2018-10-23)
 • Co ten czlowiek gada, to wy liderzy skompromitowaliście się i lewicę, jeden za stolek ktory juz ma a drugi pełzał za Wroblem za stolek dyrektora! Nie pleć żałosnych słow i nie mysl ze elblązanie to idioci! To tylko wasza wina i waszych skoków na stanowiska , wstyd
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  39 6
  (2018-10-23)
 • Wy SLD nie macie kasy?Śmiechu Warte. Pół Polski zakoszone w 90 latach a oni kasy nie mają. Drugie pół Polski zakosili ci od OFE i wszystko jasne. Pinidzy nima i nie byndzie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  35 11
  (2018-10-23)
 • Kondek Całe pytanie obecnego wice Prezydenta o ocenę wyborów, i czy jest za obecnie nam panującym Prezydentem, to tak jak by pytał żabę czy lubi wodę!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18 5
  Kondek(2018-10-23)
 • a co? chciałbyś na jego miejsce?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 14
  emce(2018-10-23)
 • Z tej rezygnacji nie powinno sie wyciągać jakichś glębszych wniosków. Wróblewski by rządzić, bedzie potrzebowal PO. Więc z tego ugrupowania bedzie wiceprezydent. Inna sprawa, ze rezygnacja pojawia.sie asekurancko późno, co stawia Pana Jacka w niezbyt łaskawym świetle.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  17 3
  Clea(2018-10-23)
 • Widać po niektórych komentarzach, że zbyt duża liczba Polaków uwierzyła w permanentnie powtarzane pomówienia jakoby byłe PZPR a teraz niby jej spadkobierca SLD obłowili się w majątek po PRL. Niestety muszę was rozczarować, tak nie było. Ten majątek zagrabili inni, którzy w latach 1989-90 brali wszystko, a potem to roztrwonili. Stąd informacja J. Nowaka o braku pieniędzy nawet na kampanię właśnie tych co w te plotki uwierzyli tak zdziwiła. Ta kwestia finansowa jest też przyczyną tak słabego wyniku wyborczego SLD w całej Polsce.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9 17
  Skarbowek(2018-10-23)
 • Komunistyczne marionetki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25 5
  (2018-10-23)
 • @Skarbowek - Pewnie tak samo nachapałeś się, a teraz ściemniasz
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 3
  (2018-10-23)
 • Nowak ty cwaniaku,391 to szokujące dla ciebie, tak cię docenili wyborcy za twoją pracę na rzecz Elbląga.Komuna z ciebie wali na odległość. Na bezrobocie, zobaczymy jak sobie poradzisz w gospodarce rynkowej. Koledzy wyciągną rękę, pomyśl o tych którzy nie mają takich układów co ty a przez ciebie byli w takiej sytuacji. Celowo piszę z małej litery.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29 7
  Wyborca 3(2018-10-23)
 • I całe szczęście wygra Wilk i wyznaczy takich ludzi którzy będą mieli siłę i ochotę ciężko pracować na rzecz naszego miasta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  42 44
  (2018-10-23)
Reklama