UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wielkie granie w pomaganie

 
Elbląg, Elbląski sztab WOŚP już został zarejestrowany
Elbląski sztab WOŚP już został zarejestrowany (fot. Anna Dembińska)

W styczniową niedzielę 450 wolontariuszy wyjdzie na ulice miasta, by zbierać datki do puszek. Brzmi znajomo? Oczywiście, bo to już 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - 13 stycznia 2019 r. może najważniejszym celem nie będzie bicie rekordu. Chodzi po prostu o zgromadzenie środków na zakup sprzętu medycznego dla ratowania dzieci - mówi prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Po raz kolejny organizacji Finału WOŚP podjęła się Szkoła Podstawowa nr 11 w Elblągu. Sztab mieścić się będzie w Ratuszu Staromiejskim, obok stanie scena, na której zaplanowano występy zespołów muzycznych oraz licytacje. Na ulice miasta wyjdą wolontariusze z puszkami, do których będą zbierac datki - temat 27. Finału na "zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych".
       - Z doświadczenia wiemy, że chętnych wolontariuszy będzie więcej niż przewidzianych dla Elbląga identyfikatorów - mówi Bogusław Milusz, szef sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Elblągu. - Dlatego już ruszyła rejestracja. Miejsc mamy 450. Już równiż można rejestrować sztabki - kontynuuje Bogusław Milusz. - Podczas poprzedniego finału grało ich w Elblągu 65. Liczymy na podobne zainteresowanie.
       - Im szybciej, tym lepiej - dopinguje Gabriela Zimirowska z Regionalego Centrum Wolontariatu w Elblągu. - Wolontariusze mogą rejestrować się u nas, przy ul. Związku Jaszczurczego 17, pok. 26, od poniedziałku do piątku w godz. 9-18. Trzeba mieć przy sobie zdjęcie, podać PESEL oraz numer telefonu kontaktowego. Osoby niepełnoletnie muszą dodatkowo mieć pisemną zgodę opiekunów. Można również dokonać rejestracji przez stronę internetową iwolontariusz.wosp.org.pl, ale i tak trzeba będzie przyjść do nas, by poświadczyć tożsamość.
       Wielkie granie w pomaganie odbędzie się 13 stycznia 2019 r. Wtedy ruszy scena główna, będzie również światełko do nieba. Mniejsze sztabiki będą grały już kilka dni wcześniej. Podczas 26. Finału WOŚP Elbląg zebrał rekordową kwotę ponad 386 tys. zł.
       - Najważniejszym celem nie jest bicie rekordu, a zgromadzenie środków na zakup sprzętu medycznego dla ratowania dzieci - zapewnia prezydent Elbląga Witold Wróblewski.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama