UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wojewódzkie Obchody Światowego Dnia Turystyki w Elblągu

Starostwo Powiatowe w Elblągu zaprasza w dniach 25-27 września na Wojewódzkie Obchody Światowego Dnia Turystyki. Dla mieszkańców Elbląga i regionu w ramach obchodów przygotowano wyjątkowo bogatą ofertę imprez towarzyszących. Można wybierać spośród rajdów pieszych, rowerowych, kajakowych, marszobiegu na orientację, podglądania ptaków z ornitologiem, zbierania grzybów z mykologiem. Do tego piknik w Nadbrzeżu i Muzeum.

Oficjalnie obchody Światowego Dnia Turystyki w województwie otworzy uroczysta konferencja 25 września 2015 r., na którą zaproszono osoby związane z turystyką w regionie, przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, reprezentantów przedsiębiorstw i organizacji realizujących zadania z zakresu turystyki a także redakcje regionalnych i lokalnych mediów. Gospodarzami będą marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, starosta elbląski Maciej Romanowski i prezydent Elbląga Witold Wróblewski.
       Podczas konferencji m.in. zostaną wręczone Odznaki Honorowe Ministra Sportu i Turystyki „Za zasługi dla turystyki”, przedstawione będą atrakcje turystyczne Elbląga i powiatu elbląskiego w multimedialnych prezentacjach, przewidziano również wykład pt. „Współczesny marketing miejsc – między komunikacją masową a indywidualną oferty turystycznej Warmii i Mazur”. Zaproszeni goście będą też mieli okazję zwiedzić elbląską Starówkę i Muzeum Archeologiczno-Historyczne, a także odbyć krótki rejs statkiem po rzece Elbląg i jeziorze Drużno.
       Dla mieszkańców Elbląga i regionu w ramach Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki przygotowano wyjątkowo bogatą ofertę imprez towarzyszących, do udziału w których zapraszamy całe rodziny. Można wybierać spośród rajdów pieszych, rowerowych, kajakowych, marszobiegu na orientację, podglądania ptaków z ornitologiem, zbierania grzybów z mykologiem. Warto podkreślić, że udział we wszystkich imprezach jest bezpłatny i odbędą się one bez względu na pogodę.

 


       Imprezy towarzyszące Wojewódzkim Obchodom Światowego Dnia Turystyki w Elblągu
       24.09.2015, czwartek
       godz. 19.00
       Wernisaż konkursu fotograficznego pn. "W Roli Głównej Elbląg", wręczenie nagród dla autorów najlepszych prac fotograficznych
       Galeria Elbląska w Hotelu Arbiter w Elblągu (pl. Słowiański 2)
       Organizatorem konkursu jest Elbląski Klaster Turystyczny. Celem konkursu było stworzenie zbioru zdjęć z Elbląga i regionu elbląskiego, które pokażą atuty, wartość twórczą i możliwości Elbląga i regionu oraz zachęcą filmowców z kraju i ze świata do lokowania produkcji filmowych w plenerach elbląskich. Organizatorzy poprzez konkurs fotograficzny chcą pokazać miasto i region takim, jakim widzą go jego mieszkańcy i turyści: oryginalne i nieopatrzone ujęcia znanych miejsc, zakątki odkryte tylko przez nielicznych, najnowsze i najmodniejsze miejsca oraz zielone przestrzenie.
      
       26.09.2015, sobota

       godz. 8.00 - 14.00
       53. Jesienny Rajd po Wysoczyźnie Elbląskiej – po 5 trasach
       Start: 1. Jagodno (wyjazd autokaru spod siedziby PTTK w Elblągu, ul. Krótka o godz. 7.30), 2. Bażantarnia (pętla tramwajowa godz. 8.45), 3. Gronowo Elbląskie (wyjazd z dworca PKP Elbląg godz. 7.09), 4. Tropy Elbląskie (wyjazd autokaru spod siedziby PTTK w Elblągu, ul. Krótka o godz. 8.30), 5. Bielnik Drugi (wyjazd autokaru spod siedziby PTTK w Elblągu, ul. Krótka o godz. 8.00), zakończenie: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu, bulwar Zygmunta Augusta 11
       Organizatorem jest PTTK oddział Ziemi Elbląskiej. 53. Jesienny Rajd po Wysoczyźnie Elbląskiej to przedsięwzięcie z ponad 50-letnią historią, przez które zachęcamy do aktywnego spędzania wolnego czasu na terenie Wysoczyzny Elbląskiej. Dla uczestników przygotowaliśmy pięć zróżnicowanych tras z różnych punktów startowych. Grupy wyruszają z Jagodna, Bażantarni, Gronowa Elbląskiego, Tropów Elbląskich i Bielnika Drugiego, aby po przejściu trasy spotkać się na dziedzińcu Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu. W rajdzie weźmie udział około 500 osób.
      
       godz. 9.00 – 16.00
       Piknik rodzinny z okazji obchodów Światowego Dnia Turystyki
       Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu
       bulwar Zygmunta Augusta 11
       Organizatorem jest Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu. Na uczestników pikniku czekać będą liczne atrakcje: spotkania z podróżnikami, pokazy średniowiecznych rzemiosł, prezentacje dawnych gier i zabaw, animacje, gry plenerowe i wiele innych. Do użytku zwiedzających zostanie oddany Gabinet Podróżnika, a kustosze wystaw muzealnych oprowadzą gości po swoich ekspozycjach. Najbardziej zaangażowani piknikowicze mogą liczyć na poczęstunek oraz gadżety promocyjne. Będzie też można zrobić sobie pamiątkowe rodzinne zdjęcie w specjalnie uruchomionej na tę okazję fotobudce. Przewiduje się udział około 500 osób.9.00 – 16.00 Zwiedzanie Muzeum
       - Budynek Wschodni Podzamcza, Budynek Gimnazjum
       9.00 – 16.00 Zwiedzanie Muzeum
       - Budynek Wschodni Podzamcza, Budynek Gimnazjum
       9.00 – 16.00 Warsztaty odtwórstwa historycznego – pokazy wczesnośredniowiecznych rzemiosł, wykonywania przedmiotów z gliny – dziedziniec
       – dziedziniec - chata z Truso
       11.00 Otwarcie Pokoju Podróżnika - kącika wiedzy kulturowej dla dzieci i turystów
       – Budynek Wschodni Podzamcza
       12.00 – 16.00 Malowanie muralu „Wspomnienie z wakacyjnej podróży”
       – dziedziniec
       12.00 – 15.00 Kiełbaski z grilla
       - dziedziniec Domu Rektora
       12.00 – 16.00 Strefa rozrywki: prezentacje dawnych gier i zabaw, konkursy, animacje, gry plenerowe, malowanie twarzy, skręcanie balonów, puszczanie baniek, fotobudka
       – dziedziniec
       12.00 – 16.00 Spotkania z podróżnikami
       12.00 – Kierunek Północ – tam gdzie kończy się droga – Jarosław Jaroszuk
       13.00 – Żaglem, wiosłem i z warkoczem - relacja z rejsu Żeńskiej Załogi Orła Jumne po Bałtyku z perspektywy załogantki – Teresa Tomczak
       14.00 – Camino – Hiszpania jakiej nie znacie – Tamara Frączkowska
       15.00 - Powietrze pachnące jaśminem i kolorowymi motylami w rozmiarze XXXL - czyli garść opowieści po powrocie z azjatyckich wojaży – Katarzyna Pietruszyńska
       – Budynek Gimnazjum
       13.30 Wręczenie nagród uczestnikom 53. Rajdu Jesiennego po Wysoczyźnie Elbląskiej
       - dziedziniec
       16.00 Zakończenie imprezy
       – dziedziniec
      
       godz. 9.00
       Zawody w Marszu na Orientację (MnO)
       Bażantarnia - muszla koncertowa
       Organizatorem jest Elbląski Klub Orienteeringu GRYF. Zawody rozegrane zostaną w formie marszobiegu (scorelauf) w oparciu o Zielone Punkty Kontrolne. Uczestnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych za pomocą mapy poszukują punktów kontrolnych, potwierdzając pobyt na nich za pomocą karty startowej. Po biegu na każdego uczestnika czekać będzie grochówka. W zawodach weźmie udział około 120 osób. Zakończenie około godz. 13.15.
      
       godz. 9.00
       Birdwatching – spacer z ornitologiem
       Odjazd autobusu z placu Jagiellończyka w Elblągu
       Organizatorem jest Nadleśnictwo Elbląg. Wspólny spacer z leśnikami i ornitologiem do rezerwatu Zatoka Elbląska, gdzie z punktu obserwacyjnego możliwe będzie podpatrywanie ptaków przez lunetę. Dla pierwszych 50 osób organizator gwarantuje miejsce w autobusie (zgłoszenia: tel. 55 230 85 31). Resztę zainteresowanych zapraszamy do Rangór. Planowane zakończenie imprezy około godz. 12.00.
      
       godz. 9.00
       Grzybobranie z leśnikami
       Zbiórka uczestników: Miejsce Postoju Pojazdów w Krasnym Lesie przy ul. Fromborskiej
       (przy wyjeździe z Krasnego Lasu w kierunku Tolkmicka)
       Organizatorem jest Nadleśnictwo Elbląg. Wspólne zbieranie grzybów pod okiem specjalisty z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Dla najlepszych grzybiarzy przewidziane są nagrody, a dla wszystkich uczestników kiełbaska z ogniska. Planowane zakończenie imprezy około godz. 13.00. Osoby, które zgłoszą swój udział przed imprezą (do 25.09 do godz.: 15:00, tel. 55 230 85 31) będą miały gwarantowaną kiełbaskę.
      
       godz. 9.00
       Rajd Kajakowy
       Elbląg – Nadbrzeże (Stanica Wodna)
       Organizatorem jest Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kamionku Wielkim. Uczestnicy Rajdu po dopłynięciu do Nadbrzeża będą uczestniczyć w ognisku (otrzymają kiełbaski, itp.) oraz odbywającym się Pikniku Żeglarskim.
      
       godz. 13.00 – 17.00
       Piknik Żeglarski w Stanicy Wodnej Nadbrzeże
       Mała Ogólnodostępna Infrastruktura Turystyczna Stanica Wodna w Nadbrzeżu
       Organizatorem jest Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kamionku Wielkim. Na uczestników czekają gry, zabawy i konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych (m.in. mini plac zabaw, malowanie buziek, zabawy z chustą animacyjną, wyścigi kajakowe, przeciąganie liny, wbijanie gwoździa), koncert szant, kulinarne wyroby regionalne przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, pokaz ratownictwa wodnego, przejażdżki jachtem. W pikniku weźmie udział około 300 osób.
      
       27.09.2015, niedziela
       godz. 9.00
       Wycieczka rowerowa ,,Rowerami po pochylniach Kanału Elbląskiego”
       Zbiórka uczestników przy Rondzie Kaliningrad w Elblągu
       Organizatorem jest PTTK oddział Ziemi Elbląskiej. Wycieczka rowerowa połączona ze zwiedzaniem maszynowni pochylni Całuny Nowe i Buczyniec, zwiedzaniem Izby Historii Kanału Elbląskiego w Buczyńcu oraz ogniskiem z kiełbaskami na polu biwakowym w Buczyńcu. Planowany powrót około godziny 17.00. W wycieczce weźmie udział około 150 osób.
      
       W dniach 25 - 27 września Żegluga Ostródzko-Elbląska Sp. z o.o. w Ostródzie udostępni nieodpłatnie zwiedzającym turystom Izbę Historii Kanału Elbląskiego w Buczyńcu.
      
      

Elbląska Gazeta Internetow portEl.pl jest patronem medialnym Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki

      
Marek Murdzia, rzecznik prasowy Starosty Elbląskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Żegluga Ostródzko -Elbląska w Elblągu-biuro nadal ma foldery z nazwą Kanał Ostródzki-JAKIM PRAWEM łamią przepisy związane z nazwą obiektu. CZY WRESZCIE KTOŚ DOBIERZE SIE DO TEJ FIRMY I OSTRÓDY ZA ŁAMANIE PRAWA!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  13 0
  (2015-09-17)
 • Zakompleksione ostródziaki. Jednocześnie sami ośmieszają się. Na główne stronie tej "żeglugi" jest napisane, że organizują rejsy po Kanale Elbląskim. Jednak gdy wejdziemy w "historię", to w pierwszym zdaniu przeczytamy totalną bzdurę: "Kanał Ostródzko-Elbląski, zwany również "Elbląskim". Żałosne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 0
  (2015-09-18)
 • Czytajcie dokładnie-, ,zaproszeni goście będą mogli odbyć krótki rejs po rzece Elbląg i Jeziorze Drużno''-czyli świta Brzezina i Wróblewskiego, pytam się czemu nie zwykli mieszkańcy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 3
  januszd(2015-09-18)
 • Przecież u nas nie ma turystyki, tak czy nie tak panie Wróblewski?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 2
  cosik(2015-09-22)
 • Może masz rację, ale z drugiej strony to tylko Ostróda cos robi i promuje ta trase. Elblag ma ilewke id wielu lat. Przypisują sobie tylko sukcesy Ostródy. Nawet nie mamy floty, ktira tam plywa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 0
  Podpis(2015-09-23)
 • Czy Jesienny Rajd po Wysoczyźnie Elbląskiej jest dla piechurów czy rowerzystów? Z góry dziękuję za odpowiedź.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  pytam(2015-09-23)
 • Co zrobił Wenderlich w sejmie w czasie odczytu pań na temat zabijania naszych małych nienarodzonych rodaków Polaków to woła o pomstę do nieba. Biedne chore maluchy muszą umrzeć w tym kraju - nie maja prawa kochać swoich bliskich tylko dlatego że mogą sie urodzić trochę albo bardziej chore. To mi przypomina to co robili hitlerowcy przed wojną w podziemiach zamku Wartburg i innych. Gazowali głuchonieme dzieci i chorych psychicznie. WITAJ EUROPO!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 3
  (2015-09-24)
 • A co to ma wspólnego z turystyką???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 1
  (2015-09-25)
 • Widzę że w końcu wzięli się za oczyszczanie rowów melioracyjnych i poszerzanie poboczy na Mierzei. Jedna uwaga : jeśli ta maszyna ścina pobocze to powinna to robić na dwa razy - nie 1 metr tylko 2 metry szerokości a nadmiar urobku przewieźć tam gdzie pobocza brakuje i ubić je. Będzie nareszcie bezpieczniej : lepsza będzie widoczność i awaryjnie będzie można zaparkować na pewnym poboczu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2015-09-25)
Reklama