UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Wójt zostaje, referendum nieważne

 
Elbląg, Beata Jarosz nadal jest wójtem
Beata Jarosz nadal jest wójtem (fot. Wojciech Adrearczyk, portalbraniewo.pl)
Reklama

Beata Jarosz pozostaje na stanowisku wójta Wilcząt. Niedzielne referendum o jej odwołanie jest nieważne. Byłoby inaczej, gdyby do urn... poszła jedna osoba więcej.

 Decyzję o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania wójt podjęła Rada Gminy. Radni zarzucali Beacie Jarosz niekompetencję w podejmowaniu decyzji, brak inwestycji, lekceważenie głosu radnych i mieszkańców. Wójt odpierała zarzuty, tłumacząc, że są one wyłącznie politycznie. Namawiała do bojkotu referendum i pozostania w domach.
       - Referendum było niepotrzebne, skłóciło tylko mieszkańców. Dziękuję tym osobom, które mi zaufały i zostały w domach - powiedziała nam Beata Jarosz, wójt Wilcząt. - Uważam, że radni powinni teraz zrezygnować z mandatów, bo nie chce im się pracować na rzecz mieszkańców. 
       W niedzielę do urn poszły 793 osoby. Oddano 781 głosów ważnych, w tym 707 osób było za odwołaniem pani wójt. By referendum było ważne, do urn powinny pójść 794 osoby, czyli 3/5 mieszkańców, którzy wzięli udział w głosowaniu na wójta podczas wyborów samorządowych w 2014 roku. Do ważności referendum zabrakło więc... jednej osoby więcej przy urnie.
       Wyniki referendum zostaną opublikowane w dzienniku urzędowym województwa warmińsko-mazurskiego. Od dnia publikacji zainteresowane osoby mają 7 dni na wniesienie do sądu ewentualnych protestów.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
 • Nie znam tej wiochy ale jeśli wójt pozostanie przy takiej przeciwności głosu ludu to jej wspóczuje. Albo pazerna władzy albo Jedyna która zwyciężyła.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 2
  Elblążanin63(2016-10-10)
 • Gmina Wilczęta jest rzeczywiście gminą biedną, ale i aktywność mieszkańców to tylko, ,dajcie, ,. .. .. bo nam się należy. Żadnej inicjatywy, chęci i pomysłów. .. .. nikt przecież z pustego nie naleje. Mogę tylko apelować do ludzi-mieszkańców o zmianę podejścia do rzeczywistości i zastanowienie się co możecie dla Gminy zrobić, bo to Wasza przyszłość i Waszych dzieci. Zmiana osoby niczego nie zmieni. .. .może jednak mam racje?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  klmn(2016-10-10)
 • Ile oddano głosów nieważnych?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  W tym szaleństwie jest metoda (2016-10-10)
 • Proponowałbym nie odpuszczać ! Na dobrą sprawę dobrze by było wszystkich urzędasów odwołać i wybrać zupełnie nową elitę, jeżeli naprawdę chcemy zmian na lepsze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 5
  (2016-10-10)
 • Oto jak ludzie korzystają z przywileju demokracji. No cóż, taka gminna. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ck.(2016-10-10)
 • O jeden głos wygrała. Takie rzeczy tylko w POlskich samorządach!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 4
  (2016-10-10)
 • Czy to zona pana Jarosza z PSSE ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2016-10-10)
 • jeszcze zobaczycie jakie wilki wyrosną z tych wilcząt, albo. .. wilkołaki. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2016-10-10)
 • Czy może masz na myśli nowych janczarów z upa?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2016-10-11)
 • Pani WÓJT GRATULUJĘ. teraz zabrać się za resztę hochsztaplerów, złodziei i cwaniaków, którzy się pochowali nawet w Szpitalu Psychiatrycznym we Fromborku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2016-10-11)
Reklama