Piątek 19-04-2019, imieniny Leona, Adolfa
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wolny Elbląg poparł Jerzego Wilka

 
Elbląg, Wolny Elbląg poparł Jerzego Wilka
(fot. AD)

Witam moich kontrkandydatów z pierwszej tury. Jestem wdzięczny, że chcieli wziąć udział w dzisiejszej konferencji – otworzył dzisiejsze spotkanie kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Elbląga Jerzy Wilk. W jego konferencji prasowej wzięli udział Lech Kraśniański i Edward Pukin, później dołączył do nich jeszcze Edmund Szwed.

Konferencja prasowa (o godz. 15.30) poprzedziła „elbląski okrągły stół” (o godz. 16), do którego zostali zaproszeni kontrkandydaci Jerzego Wilka, którzy odpadli w pierwszej rundzie wyborów prezydenckich. Z zaproszenia skorzystali Lech Kraśniański z KWW Wolny Elbląg, któremu towarzyszył Kazimierz Falkiewicz, Edward Pukin z KWW Naszą Partią jest Elbląg, a nieco po konferencji prasowej dołączył do nich Edmund Szwed (pełnomocnik KWW Partia Elblążan).
– Okrągły stół elbląski dotyczy wypracowania wspólnego programu, który moglibyśmy wspólnie realizować – mówił Jerzy Wilk. – Ja cały czas podkreślam, że chciałbym być odbierany przez elblążan nie tylko jako kandydat Prawa i Sprawiedliwości, ale jako kandydat popierany przez tych elblążan, którzy niekoniecznie się utożsamiają z Prawem i Sprawiedliwością. Ze względu na to, że chcę realizować konkretne punkty programowe, nie zagłosują na Prawo i Sprawiedliwość, ale zagłosują na Jerzego Wilka.
     Spośród kandydatów, którzy przyszli na spotkanie z Jerzym Wilkiem, jego kandydaturę w wyborach prezydenckich zdecydowanie poparł Lech Kraśniański. – Mówię w imieniu własnym, ale także dużej rzeszy Komitetu Wyborczego Wolny Elbląg, na spotkaniu którego ustaliliśmy, że pan Jerzy Wilk jest tym kandydatem, który uzyskał nasze poparcie. Dlatego, że od początku pan Jerzy Wilk, jako osoba fizyczna, przyszedł do nas jako jeden z pierwszych i złożył swój podpis pod referendum w Elblągu.

 

Lech Kraśniański wezwał elblążan, którzy uczestniczyli w referendum, aby wzięli udział w wyborach i zagłosowali za kandydaturą Jerzego Wilka.
     Edward Pukin nie składał tak jednoznacznych deklaracji, przekazał za to Jerzemu Wilkowi program swego ugrupowania: – To nie jest program, który może zrealizować pan Jerzy Wilk lub pani Elżbieta Gelert. Jest to program, który może być pchnięty do przodu przez parlamentarzystów, którzy na rzecz Elbląga powinni funkcjonować. Decyzje o realizacji tego programu musi zapaść w rządzie, bo wymaga on regulacji prawnych – wyjaśniał.
     Również Edmund Szwed przekazał kandydatowi na prezydenta program wyborczy swego ugrupowania.
     

Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywka HERB ELBLĄGA
Ręcznik z haftem
Naszywka GODŁO
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA