Wtorek 26-03-2019, imieniny Emanuela, Teodora
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wprowadzą ulgi dla seniorów

 
Elbląg, Wprowadzą ulgi dla seniorów
zdjęcie z konkursu FotoreportEl, fot. Arek.Ł

Dzisiaj (22 stycznie) odbyło się pierwsze posiedzenie komisji doraźnej do spraw opracowania programu „Karta Seniora”. Członkowie Komisji dyskutowali nad założeniami programu oraz ustalali, kto powinien być nim objęty.

W rozmowach na temat możliwości poprawy jakości życia elbląskich seniorów udział wzięli także wiceprezydent Jacek Boruszka oraz skarbnik miasta Zbigniew Pater.
     Wprowadzenie programu społecznego „Karta Seniora” ma na celu poprawę warunków życiowych elbląskich seniorów poprzez wprowadzenie szeregu ulg.
     
     Program dla osób 60 +

     Na pierwszym posiedzeniu komisji jej przewodnicząca Małgorzata Adamowicz (PiS) przedstawiła zebranym projekty regulaminu oraz deklaracji uczestnictwa w programie. W toku dyskusji zebrani ustalili, że programem powinny być objęte wszystkie osoby po 60. roku życia, a dokumentem uprawniającym do korzystania z ulg ma być jedynie dowód osobisty.
     - Oczywiście trzeba dyskutować o tym, czy należy wprowadzać wnioski o przystąpienie do uczestnictwa w programie. Musimy wypracować takie rozwiązanie, które będzie ułatwieniem dla seniorów i obejmie jak najszerszy krąg osób – mówiła radna Małgorzata Adamowicz.
     - Nie powinniśmy wprowadzać dodatkowych dokumentów, bo to jest zniechęcające. Należy jak najbardziej uprościć i zrobić wszystko by zaktywizować elbląskich seniorów – dodała radna Maria Kosecka.
     - W mojej opinii nie należy wprowadzać konieczności zgłaszania chęci do uczestnictwa w programie. Wszystkie osoby po 60. roku życia z automatu powinny być objęte programem – mówił wiceprezydent Jacek Boruszka.
     
     Centrum seniora
     - Zgodnie z przyjętym przez Radę Miejską programem należy utworzyć centrum seniora, czyli takie miejsce, gdzie będą oni mogli się spotykać i dyskutować. Wolę utworzenia takiego centrum wyrażał poprzedni prezydent Jerzy Wilk, jak i obecny Witold Wróblewski - mówiła Teresa Urban, pełnomocnik prezydenta na rzecz osób starszych.
     
     Zostań partnerem programu
     A już teraz podmioty (elbląskie firmy, instytucje), które chciałyby zostać partnerem programu i wprowadzić system zniżek, mogą zgłaszać chęć uczestnictwa w nim. Więcej informacji na ten temat można uzyskać w Departamencie Społecznym Urzędu Miejskiego przy ul. Kosynierów Gdyńskich 42.
     
     Skład komisji do spraw opracowania programu „Karta Seniora”
:
     Radni: Małgorzata Adamowicz c. A. (PiS), Małgorzata Adamowicz c. R. (PO), Jolanta Janowska (PiS), Jolanta Lisewska (PiS), Maria Kosecka (radna niezrzeszona), Teresa Król (PiS), Wojciech Rudnicki (SLD), Teresa Urban - przedstawicielka prezydenta, Barbara Dyrla - przedstawicielka prezydenta.
Komisja doraźna do spraw opracowania programu „Karta Seniora"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • A jakie to będą udogodnienia dla seniorów, czy są jakieś propozycje, no i kiedy ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  JMA(2015-01-22)
 • Będą rabaty na mocherowe berety ! Seniorzy maja emerytury bo płacimy składki ZUS, nie mam pewności czy ktoś będzie płacił na moją emeryturę i nie mam zamiaru płącić jeszcze podatków na ulgi z karty seniora a nie sądzę żeby to z nieba nakapało !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 7
  (2015-01-22)
 • Włązicie w d. .pę soniorom bo to jest elektorat, senior - urnochód, lepiej pmyślcie jak to miasto pdnieść z klęczek, przywrócić mu rangę jaką miało miasto wojewódzkie, rozbudzić gospdarkę stosując pomoc w postaci ulg podatkowych dla tworzących miejsca pracy i otwierających nowe działąlności, każdy rodzaj pomocy przedsiębiorcy opłaci się miastu, patrzenie perspektywiczne się kłąnia, trzeba tchnąć w to miasto nowe życie i stwarzać możliwości młodym bo jeśli nie, to naprawdę Elbląg bedzie miastem emerytów, nie znaczy to wcale, że mam coś przeciw nim.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 7
  (2015-01-22)
 • A dlaczego od 60 lat, przecież pracuje się do 67 lat. Widać, że program jest robiony na "wariackich papierach".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 8
  klik(2015-01-22)
 • do tych, co wyrażają swoje negatywne reakcje- też będziecie seniorami! A może jeszcze inaczej, -- Obyście też zostali seniorami!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 0
  seniorka(2015-01-22)
 • Spokojnie, życie jest okrutne i nie każdy zostanie seniorem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 0
  (2015-01-22)
 • Pewnie będą ulgi na warsztaty z robotyki tak jak dla rodzin wielodzietnych. I inne, równie niezbędne. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 4
  (2015-01-22)
 • Tylko nie komplikujcie zbytnio urzędnicy, bo nikt z tych ulg nie będzie korzystał !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  (2015-01-23)
 • My, teraz w średnim wieku to raczej seniorami nie zostaniemy, bo wiek emerytalny póki co dla nas jest 68 lat. Niestety z przykrością stwierdzam, że moi sasiedzi i znajomi umierają w wieku ok 60 lat. Płacimy składki ZUS i niestety, ale większośc nawet złotówki z tego nie weżmie bo nie dożyje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  (2015-01-23)
 • Seniorzy maja emerytury bo placili skladki do ZUS przez kilkadziesiat lat i tylko odbieraja swoj wklad aTY pilnuj swoich skladek na ZUS bo dzisiejsi seniorzy napewno CI nie beda sponsorami Zostala CI tylko praca praca praca i odkladanie kapitalu w ZUSIE a nie narzekanie na seniorow
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 1
  kl3(2015-01-23)
 • ja też płaciłam składki do zus 40 lat i nie ubliżałam Owczesnym emerytom, wstydż się za swoją wypowiedż
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 0
  nowa65(2015-01-25)
 • my emeryci rowniez placilismy skladki, nikt nam darmo ni nie dal
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 0
  kiks(2015-01-26)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywka GODŁO
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
Ręcznik z haftem
Naszywka HERB ELBLĄGA