Piątek 14-12-2018, imieniny Jana, Alfreda
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wybierz 7 cudów natury - głosuj na Mazury

Elbląg, Wybierz 7 cudów natury - głosuj na Mazury Formularz głosowania.

Wielkie Jeziora Mazurskie i Puszcza Białowieska reprezentują Polskę w ogólnoświatowym głosowaniu na Światowy Cud Natury. Każdy może oddać tylko jeden głos. Do wczoraj Mazury były na drugim miejscu, ale pierwsza dziesiątka w rankingu wciąż się zmienia.

Lista światowych cudów natury to projekt szwajcarskiej fundacji „New7Wonders”, założonej przez podróżnika Bernarda Webera, który w przeszłości był m.in. asystentem legendarnego włoskiego reżysera Federico Felliniego. Fundacja dąży do zachowania światowego dziedzictwa kulturowego, a jej pierwszym pomysłem była lista siedmiu cudów architektury, na którą oddano blisko sto milionów głosów. Wśród niezwykłości znalazł się m.in. Wielki Mur Chiński i wielka statua Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro.
     Wielkie Jeziora Mazurskie walczą o prestiżowy tytuł jednego z 7 Cudów Natury. Wynik plebiscytu zależy wyłącznie od naszego zaangażowania. Wystarczy oddać swój głos przez Internet do 7 lipca 2009 r. w ramach II etapu konkursu, do którego w kategorii: krajobrazy i formacje polodowcowe (grupa A) zakwalifikowały się Wielkie Jeziora Mazurskie. Puszcza Białowieska występuje jako wspólna kandydatura Polski i Białorusi w kategorii: lasy, parki narodowe, rezerwaty (grupa E).
     Jest o co walczyć, ponieważ wygrana jest szansą dla całego regionu na ogromne zyski z turystyki. Mazurskie jeziora i Puszcza Białowieska jako jedyni przedstawiciele Polski mają do pokonania 259 kandydatów z całego świata, wśród których znaleźć można m.in. jezioro Bajkał, Morze Martwe, japońską górę Fudżi, Wodospad Niagara czy Wielki Kanion Kolorado. W Europie do konkursu stanęły m.in. Mont Blanc, Schwarzwald w Niemczech, Gibraltar i wulkan Wezuwiusz. Konkurencja z Afryki to Kilimandżaro i pustynia Kalahari. Kandydatem Oceanii jest Uluru, zwany także Ayers Rock, a Ameryki Południowej Amazonka. Konkurencja jest wielka, ale nadzieja w polskich internautach.
     
     Jak głosować
     Każdy może zagłosować tylko raz z jednego adresu mailowego, mając do dyspozycji siedem głosów, czyli tyle ile jest kategorii (grupa A - krajobrazy i formacje polodowcowe; grupa B - wyspy; grupa C - góry i wulkany; grupa D - jaskinie, formacje skalne, doliny; grupa E - lasy, parki narodowe, rezerwaty; grupa F - jeziora, rzeki, wodospady; grupa G - krajobrazy morskie). Przy czym Jeziora Mazurskie można podać raz, wykorzystując jeden głos, pozostałe sześć głosów należy wykorzystać, podając za każdym razem inną nominację.
     
     Aby rozpocząć proces głosowania, należy:
     
     1) Krok Pierwszy - Zarejestrować się na stronie:
     a) Wejść na link: www.new7wonders.com/classic/en/n7w/register/
     lub wpisać w wyszukiwarkę Are not yet a New7Wonders member? Join now!
     
     I uzupełnić swoje dane:
     First name: imię
     Last name: nazwisko
     Gender: płeć (Male M/ Female K)
     Year of birth: rok urodzenia
     Country: kraj pochodzenia
     E-mail address: adres e-mail
     Confirm your E-mail address: potwierdzić raz jeszcze adres e-mail
     
     Zaznaczyć: I agree to the Terms and Conditions of New 7 Wonders. (akceptacja warunków)
     
     2) Krok Drugi - głosowanie:
     vote 1-7 * ilość głosów, po jednym w każdej kategorii
     - najpierw wybieramy z listy kontynent (select continent)
     - potem wybieramy z listy „MASURIAN LAKE DISTRICT”, odpowiednio inne kandydatury w przypadku pozostałych 6 głosów (select candidate).
     
     Wpisujemy litery, które widnieją w okienku
     
     submit
     Gotowe!
     
     Aby głosowanie było ważne, należy wypełnić wszystkie siedem rubryk, wykorzystując tym samym wszystkie siedem głosów. Na podany wcześniej adres e-mail wysłana zostanie wiadomość z linkiem aktywującym, który należy kliknąć, by potwierdzić głosowanie.
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Obraz na dibond 300x60 cm - Owoce
Naklejki na meble
Obrazy na alupanelu
Fototapety do salonu