Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Wycięte drzewa blokują rzekę (aktualizacja)

 
Elbląg, Wycięte drzewa blokują rzekę  (aktualizacja) (fot. Czytelnik)
Rek

Od ujścia Stradanki do pierwszego mostu zostało wyciętych wiele drzew, które leżą teraz w korycie rzeki, blokując przepływ wody – alarmuje nas Czytelnik z gminy Tolkmicko. – Problem był zgłaszany do gminy, ale od dwóch tygodni nic się w tej sprawie nie dzieje. Może jak zajmiecie się tą sprawą, to ktoś odpowiedzialny wreszcie zareaguje – dodaje, wysyłając nam na dowód kilka zdjęć. Dzisiaj (10 grudnia) otrzymaliśmy odpowiedź na nasze pytanie z Wód Polskich, które administrują rzekami w naszym kraju. 

- Kilkanaście lat temu przez zaśmieconą Stradankę za większości ul. Portowej było 30 cm wody, mieliśmy zalane piwnice, błoto w domach, a po ulicy Mazurskiej można było pontonem pływać. Rzeka zalewała nas wielokrotnie, niejeden raz jej stan był przekraczany. Teraz Stradankę blokują wycięte drzewa, powalone konary i gałęzie – pisze nasz Czytelnik. – Jeśli spadną większe opady deszczu lub śniegu, który się roztopi, to woda zabierze wszystkie zanieczyszczenia wraz z tymi drzewami, spiętrzy się i zaleje pobliską okolicę i mieszkańców. Problem był poruszany na sesji Rady Gminy i zgłaszany bezpośrednio w Urzędzie Gminy, ale przez ostatnie dwa tygodnie nic w tej sprawie się nie ruszyło. Na zdjęciach widać, że nie da się tych konarów sprzątnąć w jeden dzień – zwraca uwagę Czytelnik. - Może jak się zajmiecie tą sprawą, to ktoś odpowiedzialny za to sprzątanie te powalone konary i unikniemy powodzi. Pogoda teraz szybko się zmienia, pomijam efekt tzw cofki na Zalewie Wiślanym.
     Pytania w tej sprawie wysłaliśmy zarówno do Urzędu Miasta i Gminy w Tolkmicku, jak i do spółki Wody Polskie, która w imieniu Skarbu Państwa administruje wszystkimi rzekami i akwenami w kraju. Czekamy na odpowiedzi. 
     
     Aktualizacja z poniedziałku, 10 grudnia: Dzisiaj otrzymaliśmy odpowiedź od Bogusława Pinkiewicza, rzecznika gdańskiego oddziału Wód Polskich: - 6 grudnia została przeprowadzona wizja w lokalna w opisywanym terenie.Stwierdzono, że w korycie rzeki Stradanka w miejscowości Tolkmicko wycinane są drzewa.  Wycinki nie wykonywała żadna jednostka organizacyjna Wód Polskich ani inna firma na zlecenie Wód Polskich
     Drzewa z koryta rzeki wycinane są na zlecenie Urzędu Miasta i Gminy w Tolkmicku. Według naszych informacji stosowną zgodę UMiG w Tolkmicku uzyskał od Starostwa Powiatowego w Elblągu po wcześniejszym uzgodnieniu z administratorem. Przedmiotowe prace są już na ukończeniu. Koryto rzeki uprzątnie firma dokonująca wycinki drzew w najbliższych dniach. Z uwagi na panujące obecnie warunki pogodowe tj. lekkie przymrozki oraz brak intensywnych opadów deszczu i niewielki zakres robót, sytuacja ta nie stwarza zagrożenia powodziowego - napisał do nas Bogusław Pinkiewicz. 
     Nadal czekamy na odpowiedź z Urzędu Miasta i Gminy w Tolkmicku. 
red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary przeciwsłoneczne DEFRAME
Okulary korekcyjne EVA MINGE
optyk Elbląg, okulista Elbląg, badanie wzroku