Piątek 14-12-2018, imieniny Jana, Alfreda
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zabawa w deputowanego

W Szkole Podstawowej nr 15 w Elblągu odbyły się wybory do Szkolnego Parlamentu Europejskiego. Kandydaci - uczniowie klas I - VI - prezentowali swój program wyborczy, szkoła oklejona została plakatami. Ostatecznie "piętnastka" wybrała siedmiu swoich euroreprezentantów.

Przed wyborami wychowawcy klas przeprowadzili lekcję pn. "Klasowe wybory do Parlamentu Europejskiego", podczas której przekazali podstawową wiedzę nt. Unii Europejskiej i jej parlamentu. Wybrali również kandydatów na eurodeputowanych, którzy sami musieli przygotować się do prezentacji, a także wykonać plakaty wyborcze.
     - Dwa dni przed wyborami nasza szkoła obwieszona została plakatami nawołującymi do głosowania na danego kandydata - mówi Zofia Kwaterowska, nauczyciel w SP nr 15 oraz opiekun Szkolnego Klubu Europejskiego "Euroklucz". - Uczniowie naradzali się nad wyborem najlepszego posła do szkolnego europarlamentu.
     Uroczysty apel rozpoczęła wicedyrektor szkoły Krystyna Migacz, która przypomniała, jak ważne dla Polski są wybory do Parlamentu Europejskiego i poprosiła, aby do Szkolnego PE wybrano osoby mądre i kulturalne. Członkowie klubu "Euroklucz" przekazali wiadomości o instytucji PE, o sposobie głosowania i zadaniach europosłów.
     - Następnie kandydaci klas I-III i klas IV-VI rozpoczęli swoje prezentacje - relacjonuje Zofia Kwaterowska. - Każdego z nich witano głośnymi brawami i okrzykami. Po prezentacji rozdano karty do głosowania i uczniowie, a także nauczyciele przystąpili do wyboru swojego kandydata.
     - Tak się składa, że w naszej szkole faktycznie odbywały się wybory do europarlamentu, wobec tego dysponowaliśmy oryginalnymi urnami wyborczymi, co jeszcze podkreśliło znaczenie Szkolnych Wyborów - kontynuuje Z. Kwaterowska. - Cała szkoła z niecierpliwością czekała na wyniki. W trakcie liczenia głosów zwróciliśmy uwagę na to, jak odpowiedzialnie uczniowie podeszli do głosowania. Żaden głos nie okazał się nieważny - wszyscy prawidłowo postawili krzyżyki.
     Ostatecznie w wyborach do Szkolnego Parlamentu Europejskiego zwyciężyli: w pionie klas I-III - Tomasz Szamocki - 101głosów; Paulina Wieczorek - 72 głosy; Magdalena Kujawska - 64 głosy; w pionie klas IV-VI - Martyna Wojciechowska - 137gł.; Małgorzata Wiśniewska - 107gł.; Oliwier Pietrzykowski i Aleksandra Pasich - po 60 głosów.
     Eurodeputowani otrzymają nagrody na uroczystej akademii, która odbędzie się 23 czerwca.
     Organizatorami wyborów szkolnych był Samorząd Uczniowski pod kierunkiem Urszuli Myk oraz Szkolny Klub Europejski "Euroklucz" pod kierunkiem Zofii Kwaterowskiej.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • jak ja to czytam to niedobrze mi się robi. A może niech nauczyciele zaczną uczyćpisania i czytania bo jak donoszą specjaliści coraz mniej dzieci i młodzieży umie czytać ze zrozumieniem. Dzieci ni mają co jeść, bieda aż piszczy, a tu takie brednie. Jestem oburzona manipulacją i wciąganiem dzieci i młodzieży w polityczne bzdury. Rodzice otwórzcie oczy i walczcie o to aby szkoła nie była politycznym targowiskiem. Nauczycielu weź się za konkretną pracę, a nie liż d...y władzom politycznym. Jestem na nie dla zmiany kierunku nauki i wychowania w polskich szkołach.Jest to kierunek donikąd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  oburzony rodzic(2004-06-15)
 • oburzać się anonimowo każdy potrafi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2004-06-15)
 • oburzony rodzicu dopiero sie oburzysz jak twoje dziecko pojdzie do gimnazjum i zobaczysz efekty bezstresowego wychowania do ktorego zmusza nauczycieli wiekszosc rodzicow
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rodzic gimnazjalistki(2004-06-15)
 • To co napisałam nie ma nic wspólnego z bezstresowym wychowaniem, no chyba że to, iż nauczyciele zamiast uczyć są wykorzystywani właśnie do tzw."akcji politycznych. A jak wiadomo świat polityki to jedno wielkie bagno: korupcja, rozpasanie itd. Jeżeli nauczyciele nie bedą bronić swojego autorytetu to te polityczne pionki zgotują im i nam właśnie taki los. Trzeba być sobą i znać swoje miejsce i zadania a szkoła to nie kabaret błaznów, ani nauczyciele ani uczniowie nie powinni za takich robić, bo politycy ich "zjedzą", a owoce będą się przekładały na całe społeczeństwo. Rodzice mają coś do powiedzenia tylko nie mogą się bać, szczególnie skorumpowanych polityków i ich ideologii.O tym było moje zdanie i je podtrzymuję. To nie nauczyciel ani rodzic, tylko poprawność polityczna wszechobecna w polskiej szkole. Boże broń nas przed tym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ten sam rodzic(2004-06-15)
 • próbuję zrozumieć tę dyskusję i nie mogę To chyba spiskowa teoria dziejów Jeśli rodzice nie są winni i nauczyciele też to chyba w takim razie - OBCY Moze rodzicu weźmiesz sprawy w swoje ręce jeśli Ci coś nie pasuje (ja tak zrobiłam w szkole mojego syna choć sprawa dotyczyłe zupełnie innej kwestii) i co dziwne wraz z kilkoma innymi też oburzonymi szybko doszliśmy do porozumienia z dyrekcją Jednak mam wrażenie że znajdujesz sie pod wpływem pewnej rozgłośni radiowej (nie będę wymieniała nazwy - kryptoreklama) A wtedy nie ma dyskusji tylko "Balcerowicz musi odejść"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  inny rodzic(2004-06-15)
 • To nie jest reklama własnej działalności i ja również działam i załatwaiam co trzeba. A hasło Balcerowicz musi odejść jest dokładnie tym samym co nieustanne przypisywanie wszystkiego pewnej rozgłośni. tzn: rozumiem, że chodzi o najlepszą i najmądrzejszą rozgłośnię czyli Radio Maryja. Żegnam i o drogę nie pytam. Jak widzę promujesz prawo KALEGO. Zanim coś napiszesz to pomyśl!!!!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rodzic(2004-06-16)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Żarówki LED
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe