Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zaczynamy odśnieżanie

Elbląg, Zaczynamy odśnieżanie (fot. Paweł Serocki)

Spadł pierwszy śnieg, a więc Zarząd Dróg Urzędu Miejskiego informuje, kto jest odpowiedzialny za odśnieżanie miasta. Przypomina też właścicielom posesji o ich obowiązkach.

Sezon zimowy 2006/2007 rozpoczął się 1 listopada.
     Zarząd Dróg odpowiada za zimowe utrzymanie wszystkich dróg publicznych w granicach administracyjnych Elbląga oraz dróg wewnętrznych nieprzekazanych innym zarządcom. Nie odpowiada za zimowe utrzymanie dróg wewnętrznych administrowanych przez spółdzielnie mieszkaniowe, Zarząd Budynków Komunalnych oraz innych zarządców.
     Na zlecenie Zarządu Dróg zimowym utrzymaniem jezdni, placów, parkingów i chodników zajmuje się Elbląskie Konsorcjum Komunalne, czyli Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania (utrzymanie jezdni i parkingów) oraz Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów (utrzymanie chodników). Odśnieżaniem objęte są wszystkie jezdnie wojewódzkie, powiatowe i gminne
     (o łącznej długości 214 km), parkingi przy tych drogach oraz ponad 216 tys. m2 chodników.
     Zarząd Dróg przyjmuje interwencje, skargi i wnioski na temat odśnieżania pod nr tel. 055 239 32 95 (w godzinach pracy Urzędu Miejskiego). Przez całą dobę i we wszystkie dni tygodnia uwagi można zgłaszać do dyżurnego akcji zima do siedziby MPO, tel. 055 232 42 57.
     Zarząd Dróg przypomina również, że za stan chodników, placów, jezdni i parkingów w mieście odpowiadają poszczególni właściciele i zarządcy tych terenów. Zgodnie z ustawą z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2005 r., nr 236, poz. 2008), właściciele nieruchomości, oprócz utrzymania podległych im terenów, zobowiązani są również do uprzątania błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników miejskich położonych bezpośrednio przy granicy ich nieruchomości.
     Właściciele nieruchomości to również współwłaściciele, użytkownicy wieczyści oraz jednostki organizacyjne i osoby posiadające nieruchomości w zarządzie lub użytkowaniu, a także inne podmioty władające nieruchomością.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • 3 listopada, godzina 16.30 a na al. grunwaldziej, ul. mickiewicza szklanka. Na zimówkach nie mogłem ruszyć z miejsca, korek na całą mickiewicza. Ciekawe czy pan prezydent wyciągnie konsekwencje wobec MPO? SKANDAL!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Krzysiek(2006-11-03)
 • jak co roku zima zaskoczyla drogowcow... heheheh Porazka :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Pan duze P(2006-11-03)
 • Jechałem Grunwaldzką 20 km/h bo taki korek i ślisko. Gdzie są pługi i piaskarki??!! Służby odpowiedzialne za stan dróg znowu zaspały. Ale w sumie poco odśnieżać takie dziurawe drogi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  TracerM(2006-11-03)
 • 03.11.06 ul.Łęczycka , Bema szklanka i jeszcze raz szklanka, szklanka.Kto za to odpowiada ? Nigdy nie ma pługów na czas. A rano to chyba pracownicy piaskarek przychodzą sobie do pracy na 8.00 , bo nie można dojechać do pracy tak ślisko na ulicach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Wacek(2006-11-03)
 • jestem od paru lat dopiero mieszkańcem Elblaga i dla mnie jak obserwuje firma MPO tojest najlepsza wykonywaniu swojej pracy ja widziałem piaskarki juz 2 . 11 a a mieszkałem w paru duzych miastach i nigdy tak szybko nie reagowali jak MPO a ze odrazu nie są we wszystkich miejscach to inna sprawa ale do pracy zawsze dojechałem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  kierowca(2006-11-03)
 • Miałam wrażenie, że wszystkie samochody wyjechały w tym samym czasie. Byłam w błędzie, to służby drogowe zapomniały, że chyba nadeszła zima. Skandal.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Uka(2006-11-03)
 • oj tam narzekacie.. zapraszam na parking agrykola sie odstresowac :))) porobic baczki itp. pocwiczyc posizgi i wtedy na miasto ruszac heh pozdrowki dla stresujacych sie :)))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mati_skoda_elblag(2006-11-03)
 • jeśli mnie pamięć nie myli to PiS modlił się w kaplicy sejmowej o opady. Oczywiste jest bezpornie kto odpowiada za zaistniałą sytuację i zaniedbania wynikające z braku wyobraźni. Niech teraz PiS odnieża chodniki, drogi i pobocza w pomarańczowych strojach!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  srell(2006-11-03)
 • LUDZIE WY TO TYLKO NARZEKAC POTRAFICIE!!!ALE MOMENT ZARAZ CHWILA!!!zastanow sie jeden z drugim i postawcie sie w sytuacji drogowcow ciekawe czy wam chcialo by sie 5:00 podniesc DU...Y????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wyrozumialy(2006-11-04)
 • DOBRZE JEST NA DROGACH.DAJA RADE ODSNIEZARKI.!!!!!SLOWO DO TYCH CO TAK MARUDZA ZE ZASYPALO DROGI. 50zl wiecej kosztuja nowe opony. Kupcie kiedys sobie nowe opony zimowe i niebedzie was zaskakiwac zima.HA HA. niemowie juz o QUATTRO. WY TO MACIE POJECIE CIECIE (nie do wszystkich oczywiscie) BEKE MAM Z WAS
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mariano italiano(2006-11-04)
 • mariano italiano ale z ciebie głąb straszny. Założ ty sobie to swoje opony o 50 zł drozsze i zasówaj po miescie - przecież bedziesz mial za... przyczepnosc na nieodsnieżonych drogach... Moze spotkasz po drodze swoja latarnie i bedzie o jednego idioty mniej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Piękny Roman(2006-11-04)
 • Nigdy nie jezdziłem na zimówkach bo mi szkoda kasy na nie. Jeżdże ostrożnie i nie miałem nawet zagrożenia zimą, za to ci co założą zimówki myślą, ze są bezpieczni i jadą beztrosko i wtedy bum.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  z(2006-11-04)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Szkło ozdobne 7
AMK-Zabudowa przedpokoju
Szkło ozdobne 6
Szafka RTV pod telewizor Remo Czarna 170 cm