UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zajęcia robotyki jeszcze w tym roku?

 
Elbląg, Zajęcia robotyki jeszcze w tym roku?
fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl

W ramach projektu pn. „Matematyka - indywidualizacja i eksperyment w edukacji wczesnoszkolnej" miasto Elbląg poczyniło starania, by jeszcze w nowym roku szkolnym we wszystkich elbląskich szkołach podstawowych uruchomione zostały bezpłatne zajęcia robotyki i kodowania.

- Przygotowaliśmy projekt, który pozwoli wprowadzić bezpłatne zajęcia z robotyki we wszystkich elbląskich szkołach podstawowych. Takie innowacyjne zajęcia są już prowadzone w Szkole Podstawowej nr 19 i przynoszą świetne rezultaty. Zwiększają bowiem efektywność kształcenia. Chcemy więc je wykorzystywać w nauczaniu najmłodszych
     dzieci. Zajęcia skierowane będą do ok. 700 uczniów klas II i III i mają się odbywać w cyklu dwuletnim od 02.11.2018r. do 31.08.2020r. - podkreśla prezydent Witold Wróblewski.
     Dzięki realizacji projektu każda z 15 elbląskich szkół podstawowych ma zostać wyposażona w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne do nauczania matematyki w oparciu o eksperyment - głównie programowania i kodowania. Na jego zakup przeznaczone zostanie aż 2,5 mln zł.
     Kształtowanie i rozwijanie kompetencji matematycznych odbywać się będzie podczas zajęć dodatkowych dydaktyczno-wyrównawczych, rozwijających i kół zainteresowań z matematyki. W ramach projektu przeszkolonych zostanie również 100 nauczycieli w obszarze innowacyjnych metod nauczania. Ponadto zostanie uruchomiona
     Międzyszkolna Pracownia Eksperymentowania, która będzie dostępna dla wszystkich szkół podstawowych, kadry pedagogicznej i uczniów.
     
     Koszt projektu wynosi 4 467 985,75 zł, z czego wnioskowane dofinansowanie unijne to 4 243 985,75 zł.
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czapka z nadrukiem
Ręcznik z haftem
Polar z haftem
Naszywka GODŁO