Wtorek 26-03-2019, imieniny Emanuela, Teodora
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zapraszamy na Senioriadę!

Elbląg, Zapraszamy na Senioriadę!
Iwona Orężak, dyrektor Elbląskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych zachęca do wzięcia udziału w Senioriadzie (fot. dk)

Jutro (1 października) na sali Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu odbędzie się senioriada połączona z uroczystą inauguracją roku akademickiego 2010/2011 Elbląskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na tej uroczystości zorganizowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych mile widziani będą nie tylko słuchacze Uniwersytetu, lecz także wszyscy seniorzy, którzy miło chcą spędzić czas.

W Polsce jest obecnie 250 Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Gdy elbląska placówka rozpoczynała swoją działalność, było ich zaledwie 90. Elbląski Uniwersytet Trzeciego Wieku istnieje już dwunasty rok i jest placówką edukacyjną dla seniorów. W ramach jego działalności raz w tygodniu organizowane są wykłady. Podstawowym założeniem placówki jest przede wszystkim wszechstronna aktywizacja seniorów oraz poprawa ich kondycji psychoruchowej. Na uniwersytecie działa kilkanaście różnych sekcji m. in. sekcja informatyczna, malarska, rękodzielnicza, gimnastyka rehabilitacyjna, muzykoterapia czy sekcja tenisa stołowego. Każdy słuchacz tej placówki może więc znaleźć tu coś dla siebie oraz realizować swoje marzenia, pasje i zainteresowania.  Słuchaczem placówki może być każdy, kto nie jest czynny zawodowo. Zapisy na ten rok akademicki są niestety już zakończone. Te osoby, które z różnych przyczyn nie zdążyły się w tym roku zapisać, mogą to uczynić w maju przyszłego roku. - W imieniu wszystkich słuchaczy i seniorów z Elbląga chcielibyśmy bardzo serdecznie zaprosić do wzięcia udziału w jutrzejszej senioriadzie - mówi Iwona Orężak, dyrektor Elbląskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych - Senioriada jest ogólnomiejską imprezą, która w Elblągu organizowana jest już po raz trzeci. W tym roku będzie ona połączona z uroczystą inauguracją nowego roku akademickiego. W ramach jutrzejszej imprezy wszyscy seniorzy wezmą udział w uroczystym rozpoczęciu roku akademickiego i zaśpiewają wspólnie Gaudeamus. Następnie odbędzie się wykład inauguracyjny, a po nim przewidziane będą występy artystyczne. Chcemy, żeby ta impreza miała charakter odświętny, prosimy więc, żeby goście, którzy mają zamiar wziąć udział w jutrzejszej uroczystości, ubrali się w odświętne stroje. Panie mogą założyć piękne suknie, kapelusze, wyposażyć się w wachlarze.
     Senioriada jednoczy starszych ludzi - dodaje dyrektor UTWiON - każdy może tu też pokazać swoje umiejętności wokalne czy taneczne. Poprzez jutrzejszą imprezę chcemy pokazać ludziom, że robimy coś pożytecznego. Poprzez tego typu akcje chcemy pokazać również rządzącym, że jesteśmy, że mamy swoje potrzeby, żeby o nas nie zapomnieli.
     Program jutrzejszej uroczystości jest bardzo bogaty: o godz. 10. 15 na placu Kazimierza Jagielończyka wszystkich gości przywita rzecznik Praw Osób Niepełnosprawnych w Elblągu, pan Stanisław Puchalski. O godzinie 11 rozpocznie się uroczysta akademia w murach teatru im. A. Sewruka. Najpierw nastąpi najpierw uroczyste otwarcie senioriady i imprezy inauguracyjnej. Dodatkową atrakcją imprezy będzie słodka loteria fantowa i późniejsze losowanie oraz rozdanie paczek z niespodzianką. Uroczystość uświetni gościnny występ zespołu z Kaliningradu. Serdecznie zapraszamy!
     
     Program uroczystości:
     godz. 10.15 - zbiórka seniorów z Elbląga na Placu Jagiellończyka, wspólne zdjęcie
     godz. 11: 00 - inauguracja roku akademickiego 2010/2011 i uroczyste otwarcie senioriady przez dyrektor UTWiON, panią Iwonę Orężak w Teatrze im. A. Sewruka, wystąpienia zaproszonych gości, Gaudeamus igitur, wykład inauguracyjny dr Danuty Oleksiak pt "Edukacja a jakość życia osób "wcześniej urodzonych", występy słuchaczy UTWiON
     godz. 12:15-12.30 przerwa
     godz. 12.30
     występ zaprzyjaźnionego zespołu folklorystycznego z Kaliningradu
     występ chóru wokalno - muzycznego "Zakrzewiacy" z Klubu Seniora "Zakrzewo"
     występ chóru z Klubu Seniora "Jar"
     występ chóru "Niezapominajka" z Ośrodka Wsparcia dla Osób Starszych z ul. Toruńskiej
     występ chóru "Traugutki" ze Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej z ul. Traugutta
     występ dzieci z Ośrodka Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i oryginalne części Volkswagen
Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski
Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Serwis i oryginalne części Seat