UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Zasypią magazyn za 200 tysięcy

 
Elbląg, Dostępu do zagrożonego zawaleniem terenu bronią słupki
Dostępu do zagrożonego zawaleniem terenu bronią słupki (fot. MS, archiwum portEl.pl)
Reklama

200 tysięcy złotych chce przeznaczyć ratusz na likwidację podziemnego magazynu po byłej kotłowni przy ul. Hetmańskiej. Na przetarg wpłynęła jedna oferta, jest jednak droższa niż szacunki urzędników.

Pod częścią podwórka przy ul. Hetmańskiej i Mącznej znajduje się nieużywany magazyn na opał, który służył istniejącej tu do lat 60. kotłowni. Kierowcy nie mogą tu od kilku miesięcy parkować, dostępu bronią słupki postawione przez Zarząd Dróg. Zasypanie magazynu nakazał Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego, miejscy urzędnicy przygotowali niezbędną dokumentację, ogłosili przetarg, na który – jak się dzisiaj okazało – wpłynęła jedna oferta. Złożyło ją elbląskie przedsiębiorstwo Przemysłówka 03, które swoje prace wyceniło na 223 tys. złotych, o 23 tysiące więcej niż wynosiła szacunkowa wartość zamówienia, określona przez urzędników. A to oznacza, że po przeanalizowaniu oferty ratusz albo unieważni przetarg i rozpisze nowy, albo decyzją prezydenta przyjmie warunki potencjalnego wykonawcy. Sprawa rozstrzygnie się w najbliższych dniach.
       Zgodnie z założeniami przetargu, wykonawca musi m.in. rozebrać jezdnię w miejscu, gdzie znajduje się skład opału, zbudować konstrukcję wspierającą sąsiedni garaż i jeden z budynków, zasypać skład i odtworzyć jezdnię w tym miejscu. Prace mają być przeprowadzone do końca listopada. 
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama