UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zmarł Ludwik Łabejszo

 
Zmarł Ludwik Łabejszo

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 25.11.2018r. odszedł od nas w wieku 87 lat Ludwik Łabejszo – wspaniały, szlachetny, skromny człowiek, o wielkim sercu, patriota, kochający wolność osobistą i własnego kraju.

Urodził się dnia 10.03.1931r. w Wilnie, które opuścił po zmianie granic w wieku 14 lat i przeniósł się wraz z rodzicami i siostrą do Elbląga. Po ukończeniu szkół średnich, studiował na Politechnice Gdańskiej uzyskując tytuł magistra inżyniera konstruktora maszyn parowych. Po ukończeniu studiów, już w Elblągu był pierwszym Prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej Sielanka. Jednak największą jego pasją była praca zawodowa w Zakładach Mechanicznych ZAMECH w Elblągu. Zawsze powtarzał, że praca inżyniera - konstruktora to nie był wysiłek tylko czysta przyjemność. Jego wybitną fachowość doceniano zwłaszcza podczas pracy na licznych kontraktach zagranicznych, gdzie proponowano mu pozostanie na Zachodzie lub pracę dla ONZ w Ghanie, ale on zawsze wybierał swój ukochany kraj.
     
     Jednocześnie Ludwik Łabejszo był wspaniałym mężem, ojcem oraz dziadkiem. W tym roku obchodził 60. rocznicę ślubu ze swoją ukochaną żoną, Eleonorą. Rodzina była dla niego najwyższym dobrem – zawsze służył radą oraz wsparciem. Był prawdziwym autorytetem, osobą o wybitnej inteligencji, dużym poczuciu humoru oraz ogromnej wiedzy – z zakresu zarówno nauk ścisłych jak i humanistycznych, z historią na czele.
     Do końca swoich dni pozostał sprawny – fizycznie i umysłowo. Ważną częścią jego życia, poza rodziną oraz pracą, były pasje: fotografia, żeglarstwo, sport, brydż oraz codzienne rozwiązywanie najtrudniejszych krzyżówek.
     
     Właśnie takiego chcemy go zapamiętać. Zawsze pozostanie w naszych sercach.
     
     Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 28 listopada 2018r. o godz.11:30 na Cmentarzu Komunalnym Dębica – Elbląg, w Starym Domu Pogrzebowym.
     
     Msza Święta Żałobna odprawiona będzie w dniu 28 listopada 2018r. o godz. 8:45 w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Elblągu.
 
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem