Niedziela 19-08-2018, imieniny Jana, Bolesława
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Piknik motocyklowy w Pasłęku. Piknik motocyklowy w Pasłęku.

Zmarła Ewa Sprawka

Elbląg, Zmarła Ewa Sprawka Ewa Sprawka. Fot. arch.

Dziś (8 lipca) rano po ciężkiej chorobie zmarła Ewa Sprawka, dyrektor biura Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych, radna, społecznik i człowiek wielkiego serca. Miała 47 lat.

Ewa Sprawka ukończyła filologię polską – specjalność pedagogiczna i filmoznawcza na Uniwersytecie Jagiellońskim. Całe życie poświęciła (choć sama zmagała się z chorobami) pracy na rzecz osób niepełnosprawnych, starszych i potrzebujących pomocy. Od kilkunastu lat związana z Elbląską Radą Konsultacyjną Osób Niepełnosprawnych, doradzała, była koordynatorem programów dotyczących zatrudniania i szkoleń osób niepełnosprawnych, założycielką Zakładu Aktywności Zawodowej oraz Uniwersytetu III Wieku i Osób Niepełnosprawnych. Była również autorką innowacyjnych programów, znakomicie zarządzała projektami unijnymi.
     Współtworzyła także samorządowy program wyrównania szans osób z niepełnosprawnościami w Elblągu oraz wojewódzki program rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych.
     Pełniła funkcję przewodniczącej Społecznej Powiatowej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy prezydencie Elbląga, była członkiem Zespołu Doradczo – Konsultacyjnego ds. Polityki Społecznej przy prezydencie Elbląga oraz Wojewódzkiego Zespołu ds. Wdrażania EFS przy Oddziale PFRON w Olsztynie.
     Ewa Sprawka otrzymywała za swoją pracę, wrażliwość i wielkie serce wiele wyróżnień i nagród. W 1997 r. otrzymała tytuł Przyjaciela Niepełnosprawnych, w 2001 r. była nominowana do konkursu Elblążanin Roku, zaś w 2002 r. otrzymała nagrodę prezydenta Elbląga za działania z zakresu pomocy społecznej działania na rzecz osób niepełnosprawnych.
     W 2006 r. otrzymała tytuł i statuetkę Lodołamacza Specjalnego w Konkursie Lodołamacze przyznany przez kapitułę regionu kujawsko – pomorskiego za szczególną wrażliwość społeczną i odpowiedzialną politykę personalną uwzględniającą potrzeby osób niepełnosprawnych.
     Ewa Sprawka była mężatką. Odeszła dziś (8 lipca) o godz. 9.10. Miała 47 lat.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Krewetkarium
Fretka
karma kanarek
karma p. falista