Środa 14-11-2018, imieniny Emila, Wawrzyńca
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Wszystkich Świętych Wszystkich Świętych

Zmarła Ewa Sprawka

Elbląg, Zmarła Ewa Sprawka Ewa Sprawka. Fot. arch.

Dziś (8 lipca) rano po ciężkiej chorobie zmarła Ewa Sprawka, dyrektor biura Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych, radna, społecznik i człowiek wielkiego serca. Miała 47 lat.

Ewa Sprawka ukończyła filologię polską – specjalność pedagogiczna i filmoznawcza na Uniwersytecie Jagiellońskim. Całe życie poświęciła (choć sama zmagała się z chorobami) pracy na rzecz osób niepełnosprawnych, starszych i potrzebujących pomocy. Od kilkunastu lat związana z Elbląską Radą Konsultacyjną Osób Niepełnosprawnych, doradzała, była koordynatorem programów dotyczących zatrudniania i szkoleń osób niepełnosprawnych, założycielką Zakładu Aktywności Zawodowej oraz Uniwersytetu III Wieku i Osób Niepełnosprawnych. Była również autorką innowacyjnych programów, znakomicie zarządzała projektami unijnymi.
     Współtworzyła także samorządowy program wyrównania szans osób z niepełnosprawnościami w Elblągu oraz wojewódzki program rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych.
     Pełniła funkcję przewodniczącej Społecznej Powiatowej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy prezydencie Elbląga, była członkiem Zespołu Doradczo – Konsultacyjnego ds. Polityki Społecznej przy prezydencie Elbląga oraz Wojewódzkiego Zespołu ds. Wdrażania EFS przy Oddziale PFRON w Olsztynie.
     Ewa Sprawka otrzymywała za swoją pracę, wrażliwość i wielkie serce wiele wyróżnień i nagród. W 1997 r. otrzymała tytuł Przyjaciela Niepełnosprawnych, w 2001 r. była nominowana do konkursu Elblążanin Roku, zaś w 2002 r. otrzymała nagrodę prezydenta Elbląga za działania z zakresu pomocy społecznej działania na rzecz osób niepełnosprawnych.
     W 2006 r. otrzymała tytuł i statuetkę Lodołamacza Specjalnego w Konkursie Lodołamacze przyznany przez kapitułę regionu kujawsko – pomorskiego za szczególną wrażliwość społeczną i odpowiedzialną politykę personalną uwzględniającą potrzeby osób niepełnosprawnych.
     Ewa Sprawka była mężatką. Odeszła dziś (8 lipca) o godz. 9.10. Miała 47 lat.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia klasyczna
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia inna niż inne