Niedziela 16-12-2018, imieniny Albiny, Zdzisława
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

 
Rek

Od 1 kwietnia elblążan korzystających z komunikacji miejskiej czeka kilka niespodzianek. W związku z rozpoczęciem przebudowy drogi nr 503 i remontem torowiska w ciągu ulicy Pocztowej, wyłączone z ruchu zostaną wszystkie linie tramwajowe, zmienią się także trasy i rozkłady jazdy autobusów.

Zmiany w trasie linii tramwajowych
     Do odwołania zostaje zawieszone funkcjonowanie wszystkich istniejących linii tramwajowych.
     W zastępstwie zostaną uruchomione trzy nowe linie tramwajowe:
     Linia nr 200: Browarna/Dolna - Robotnicza - Królewiecka - pętla Marymoncka
     Linia nr 300: pętla Ogólna - Ogólna - Dąbka - Obrońców Pokoju - Browarna - Robotnicza - Królewiecka - Dąbka - Ogólna - pętla Ogólna
     Linia nr 400: pętla Ogólna - Dąbka - Królewiecka - Robotnicza - Browarna - Obrońców Pokoju - Dąbka - Ogólna - pętla Ogólna
     
     W zastępstwie komunikacji tramwajowej w kierunku do ul. Saperów i do ul. Druskiej, zostaną uruchomione dwie linie autobusowe:
     Linia T3: Robotnicza/Alstom - Pocztowa - Rycerska - Tysiąclecia - Hetmańska - Grota - Roweckiego - Bema - Łęczycka - Rawska - Grunwaldzka - Hetmańska - Giermków - Pocztowa - Robotnicza/Alstom
     Linia T4: Robotnicza/Alstom - Pocztowa - Giermków - Hetmańska - Grunwaldzka - Rawska - Łęczycka - Bema - Grota - Roweckiego - Hetmańska - Giermków - Pocztowa - Robotnicza/Alstom
     Miejscem przesiadki z linii 200, 300, 400 do linii T3, T4 (lub odwrotnie) będą przystanki zlokalizowane przy skrzyżowaniu ulic: Robotnicza - Królewiecka - Pocztowa. Pasażerowie korzystający z przesiadek z linii 200, 300, 400 do linii T3, T4 (lub odwrotnie) mogą kontynuować podróż na podstawie biletu skasowanego w pierwszym pojeździe. W przypadku elektronicznej portmonetki na EKM (elektroniczne bilety jednorazowe) rejestrację wejścia i wyjścia należy dokonać tylko w pierwszym pojeździe. W drugim pojeździe EKM nie należy przykładać do kasowników – w przeciwnym wypadku z karty zostanie pobrana opłata jak za kolejny przejazd.
     Na odcinku od przystanku autobusowego przy ul. Robotniczej (przy Alstom) do dworca, pasażerowie mogą korzystać z przejazdów przesiadkowych na podstawie jednego biletu również z linii nr 7. Uwaga: przesiadka powinna nastąpić w ciągu 45 minut od momentu skasowania biletu (wniesienia opłaty za przejazd) w pierwszym pojeździe.
     
     Autobusy linii T3 i T4 będą zatrzymywały się na wszystkich przystankach autobusowych komunikacji miejskiej na swojej trasie. Ponadto dla wspominanych linii zostaną ustawione tymczasowe przystanki:
     przy ul. Giermków;
     przy ul. Bema – na kierunku do ul. Rawskiej (przy Młodzieżowym Domu Kultury) – tylko linia T3;
     przy al. Grunwaldzkiej:
     przy skrzyżowaniu z Rawską – na kierunku do dworca (tylko dla linii T3);
     przy skrzyżowaniu z ul. Grottgera (tylko linia T3 i T4);
     przy skrzyżowaniu z ul. Sadową (tylko linia T3 i T4).
     
     Ponadto, w godzinach  6:30 - 8 oraz 13 - 16 zostanie zwiększona częstotliwość kursowania linii nr 18.
     
     Zmiany w trasie linii Z, 6, 14, 21
     Ze względu na wyłączenie z ruchu al. Armii Krajowej wprowadzone następujące zmiany w trasach linii Z, 6, 14 i 21:
     Linia Z – będzie kursowała al. Tysiąclecia, następnie ulicą Hetmańską, Giermków, Rycerską i ponownie Tysiąclecia w kierunku osiedla Zawodzie.
     Linia 6 – w obydwu kierunkach będzie kursowała przez ul. Teatralną, Robotniczą i Pocztową.
     Linie 14 i 21 – będą kursowały po skróconej trasie przez ul. Giermków.
     Na kierunku do al. Tysiąclecia tylko dla linii Z, 14 i 21, przy ul. Rycerskiej (przy skrzyżowaniu Rycerska - Wigilijna) zostanie ustawiony tymczasowy przystanek.
     Ze względu na ewentualne, dalsze zmiany w organizacji ruchu w obszarze robót drogowych, mogą zostać wprowadzone kolejne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
     Ze względu na zakres planowanych prac budowlanych, pasażerowie powinni liczyć się z możliwością wystąpienia utrudnień w prawidłowym funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

 


     Zmiany w komunikacji miejskiej będą obowiązywały od 1 kwietnia do odwołania.
     
     Informacje na temat zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Elblągu dostępne są pod numerami telefonów: 55 230 79 00 – siedziba ZKM w Elblągu Sp. z o.o., ul. Browarna 90; 55 239 37 92 – Centrum Obsługi Klienta, ul. Czerwonego Krzyża 2 oraz na stronie www.zkm.elblag.com.pl.
     
     Rozkłady jazdy dla linii 200, 300, 400 oraz T3 i T4 są już dostępne na stronie ZKM (znajdują się w komunikacie o zmianach, u dołu strony).
     Ponadto, w poniedziałek 2 kwietnia podczas porannego oraz popołudniowego szczytu, pracownicy ZKM będą pełnili dyżur przy przystankach „przesiadkowych” (skrzyżowanie ul. Robotniczej, Królewieckiej i Pocztowej) udzielając informacji wszystkim zainteresowanym pasażerom.

Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • To może tramwaje elbląskie zajmą się stanem torowiska na 3 Maja.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  nbvcx(2012-03-22)
 • "Ze względu na zakres planowanych prac budowlanych, pasażerowie powinni liczyć się z możliwością wystąpienia utrudnień w prawidłowym funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. " - no teraz to bedzie wolna amerykanka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-22)
 • Jak długo ma to trwać?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-22)
 • Piszę po raz kolejny, tramwaj to najgorsze paskudztwo w przestrzeni miejskiej. Wysokie koszta przewozu, zajmowanie wielokrotnie wiekszej przestrzeni miejskiej niż linia autobusowa, ciągłe wyłaczenia linii z ruchu z powodu remontu trakcji, szyn albo kolizji z innymi użytkownikami, duzy hałas a przede wszystkim zwiększenie emisji spalin samochodowych z powodu spowolnienia strumieni samochodowych. O ileż przyjemniejszy byłby Elbląg gdyby zamiast tramwaii śmigały czerwone autobusy spełniające wymogi normy Euro5.Hero.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-22)
 • Hero, olsztynkowo brnie w to paskudztwo z entuzjazmem. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ket(2012-03-22)
 • im się chyba do reszty poje*ało w tych głowach. Pół miasta rozkopać ? Zakanał rozkopany, tramwaje usunięte. Jednym słowem zajebiście. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-22)
 • Jak dla mnie to Linia 6 może już tak zostać na stałe :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  pasażer(2012-03-22)
 • UWAGA! Koles pod ksywką Hero, to znany olsztyński troll. Nie karmić trola!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wery(2012-03-22)
 • Niestety, Olsztyn też brnie w to tramwajowe bagno co jest smutną konsekwencją przyłączenia Elbląga do województwa warmińsko-mazurskiego i dopuszczenie do władzy w Olsztynie ludzi z rodowodem elbląskim. Najpiękniejsze miasto w Polsce upodobni sie do syfiastego Elbląga. Jest nadzieja że zabraknie pieniedzy i linia tramwajowa w Olsztynie nie powstanie. Hero.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-22)
 • Hero, nie udzielaj się tu bo zaśmierdziało szuwarami i bagnem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-22)
 • hero zmień dilera
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  onci(2012-03-22)
 • A taka cudowna była akcja z NADAWANIEM IMOION. Teraz wszystkich Zasłuzonych Elblążan zamkną do odwołania w zajezdni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-22)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety industrial
Fototapeta z ludźmi
Fototapety ze zwierzętami
Fototapety do salonu