UWAGA!

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

 Elbląg, Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

Od 1 kwietnia elblążan korzystających z komunikacji miejskiej czeka kilka niespodzianek. W związku z rozpoczęciem przebudowy drogi nr 503 i remontem torowiska w ciągu ulicy Pocztowej, wyłączone z ruchu zostaną wszystkie linie tramwajowe, zmienią się także trasy i rozkłady jazdy autobusów.

Zmiany w trasie linii tramwajowych
       Do odwołania zostaje zawieszone funkcjonowanie wszystkich istniejących linii tramwajowych.
       W zastępstwie zostaną uruchomione trzy nowe linie tramwajowe:
       Linia nr 200: Browarna/Dolna - Robotnicza - Królewiecka - pętla Marymoncka
       Linia nr 300: pętla Ogólna - Ogólna - Dąbka - Obrońców Pokoju - Browarna - Robotnicza - Królewiecka - Dąbka - Ogólna - pętla Ogólna
       Linia nr 400: pętla Ogólna - Dąbka - Królewiecka - Robotnicza - Browarna - Obrońców Pokoju - Dąbka - Ogólna - pętla Ogólna
      
       W zastępstwie komunikacji tramwajowej w kierunku do ul. Saperów i do ul. Druskiej, zostaną uruchomione dwie linie autobusowe:
       Linia T3: Robotnicza/Alstom - Pocztowa - Rycerska - Tysiąclecia - Hetmańska - Grota - Roweckiego - Bema - Łęczycka - Rawska - Grunwaldzka - Hetmańska - Giermków - Pocztowa - Robotnicza/Alstom
       Linia T4: Robotnicza/Alstom - Pocztowa - Giermków - Hetmańska - Grunwaldzka - Rawska - Łęczycka - Bema - Grota - Roweckiego - Hetmańska - Giermków - Pocztowa - Robotnicza/Alstom
       Miejscem przesiadki z linii 200, 300, 400 do linii T3, T4 (lub odwrotnie) będą przystanki zlokalizowane przy skrzyżowaniu ulic: Robotnicza - Królewiecka - Pocztowa. Pasażerowie korzystający z przesiadek z linii 200, 300, 400 do linii T3, T4 (lub odwrotnie) mogą kontynuować podróż na podstawie biletu skasowanego w pierwszym pojeździe. W przypadku elektronicznej portmonetki na EKM (elektroniczne bilety jednorazowe) rejestrację wejścia i wyjścia należy dokonać tylko w pierwszym pojeździe. W drugim pojeździe EKM nie należy przykładać do kasowników – w przeciwnym wypadku z karty zostanie pobrana opłata jak za kolejny przejazd.
       Na odcinku od przystanku autobusowego przy ul. Robotniczej (przy Alstom) do dworca, pasażerowie mogą korzystać z przejazdów przesiadkowych na podstawie jednego biletu również z linii nr 7. Uwaga: przesiadka powinna nastąpić w ciągu 45 minut od momentu skasowania biletu (wniesienia opłaty za przejazd) w pierwszym pojeździe.
      
       Autobusy linii T3 i T4 będą zatrzymywały się na wszystkich przystankach autobusowych komunikacji miejskiej na swojej trasie. Ponadto dla wspominanych linii zostaną ustawione tymczasowe przystanki:
       przy ul. Giermków;
       przy ul. Bema – na kierunku do ul. Rawskiej (przy Młodzieżowym Domu Kultury) – tylko linia T3;
       przy al. Grunwaldzkiej:
       przy skrzyżowaniu z Rawską – na kierunku do dworca (tylko dla linii T3);
       przy skrzyżowaniu z ul. Grottgera (tylko linia T3 i T4);
       przy skrzyżowaniu z ul. Sadową (tylko linia T3 i T4).
      
       Ponadto, w godzinach  6:30 - 8 oraz 13 - 16 zostanie zwiększona częstotliwość kursowania linii nr 18.
      
       Zmiany w trasie linii Z, 6, 14, 21
       Ze względu na wyłączenie z ruchu al. Armii Krajowej wprowadzone następujące zmiany w trasach linii Z, 6, 14 i 21:
       Linia Z – będzie kursowała al. Tysiąclecia, następnie ulicą Hetmańską, Giermków, Rycerską i ponownie Tysiąclecia w kierunku osiedla Zawodzie.
       Linia 6 – w obydwu kierunkach będzie kursowała przez ul. Teatralną, Robotniczą i Pocztową.
       Linie 14 i 21 – będą kursowały po skróconej trasie przez ul. Giermków.
       Na kierunku do al. Tysiąclecia tylko dla linii Z, 14 i 21, przy ul. Rycerskiej (przy skrzyżowaniu Rycerska - Wigilijna) zostanie ustawiony tymczasowy przystanek.
       Ze względu na ewentualne, dalsze zmiany w organizacji ruchu w obszarze robót drogowych, mogą zostać wprowadzone kolejne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
       Ze względu na zakres planowanych prac budowlanych, pasażerowie powinni liczyć się z możliwością wystąpienia utrudnień w prawidłowym funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
      

 


       Zmiany w komunikacji miejskiej będą obowiązywały od 1 kwietnia do odwołania.
      
       Informacje na temat zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Elblągu dostępne są pod numerami telefonów: 55 230 79 00 – siedziba ZKM w Elblągu Sp. z o.o., ul. Browarna 90; 55 239 37 92 – Centrum Obsługi Klienta, ul. Czerwonego Krzyża 2 oraz na stronie www.zkm.elblag.com.pl.
      
       Rozkłady jazdy dla linii 200, 300, 400 oraz T3 i T4 są już dostępne na stronie ZKM (znajdują się w komunikacie o zmianach, u dołu strony).
       Ponadto, w poniedziałek 2 kwietnia podczas porannego oraz popołudniowego szczytu, pracownicy ZKM będą pełnili dyżur przy przystankach „przesiadkowych” (skrzyżowanie ul. Robotniczej, Królewieckiej i Pocztowej) udzielając informacji wszystkim zainteresowanym pasażerom.
      

Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • To może tramwaje elbląskie zajmą się stanem torowiska na 3 Maja.
  • "Ze względu na zakres planowanych prac budowlanych, pasażerowie powinni liczyć się z możliwością wystąpienia utrudnień w prawidłowym funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. " - no teraz to bedzie wolna amerykanka
  • Jak długo ma to trwać?
  • Piszę po raz kolejny, tramwaj to najgorsze paskudztwo w przestrzeni miejskiej. Wysokie koszta przewozu, zajmowanie wielokrotnie wiekszej przestrzeni miejskiej niż linia autobusowa, ciągłe wyłaczenia linii z ruchu z powodu remontu trakcji, szyn albo kolizji z innymi użytkownikami, duzy hałas a przede wszystkim zwiększenie emisji spalin samochodowych z powodu spowolnienia strumieni samochodowych. O ileż przyjemniejszy byłby Elbląg gdyby zamiast tramwaii śmigały czerwone autobusy spełniające wymogi normy Euro5.Hero.
  • Hero, olsztynkowo brnie w to paskudztwo z entuzjazmem. .. .
  • im się chyba do reszty poje*ało w tych głowach. Pół miasta rozkopać ? Zakanał rozkopany, tramwaje usunięte. Jednym słowem zajebiście. .
  • Jak dla mnie to Linia 6 może już tak zostać na stałe :)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    pasażer(2012-03-22)
  • UWAGA! Koles pod ksywką Hero, to znany olsztyński troll. Nie karmić trola!!
  • Niestety, Olsztyn też brnie w to tramwajowe bagno co jest smutną konsekwencją przyłączenia Elbląga do województwa warmińsko-mazurskiego i dopuszczenie do władzy w Olsztynie ludzi z rodowodem elbląskim. Najpiękniejsze miasto w Polsce upodobni sie do syfiastego Elbląga. Jest nadzieja że zabraknie pieniedzy i linia tramwajowa w Olsztynie nie powstanie. Hero.
  • Hero, nie udzielaj się tu bo zaśmierdziało szuwarami i bagnem.
  • hero zmień dilera
  • A taka cudowna była akcja z NADAWANIEM IMOION. Teraz wszystkich Zasłuzonych Elblążan zamkną do odwołania w zajezdni.
Reklama