Środa 26-09-2018, imieniny Kosmy, Damiana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zmiany w oznakowaniu ulic

 
Elbląg, Zmiany w oznakowaniu ulic fot. AD
Rek

Wkrótce na kilku elbląskich ulicach pojawi się nowe oznakowanie. Zmiany mają poprawić bezpieczeństwo pieszych i ruchu drogowego.

W kwietniu i w maju nowe oznakowanie pojawi się na Alei Grunwaldzkiej. Ma nie tylko poprawić bezpieczeństwo, ale również chronić drogę przed dalszą degradacją, którą powoduje intensywny ruch pojazdów ciężkich.
     1. droga wojewódzka nr 500 Al. Grunwaldzka na odcinku od skrzyżowania z ul. Komeńskiego do ronda Kaliningrad – zmiana oznakowania polegać będzie na:
     - wyznaczeniu oznakowaniem poziomym (P-21) wyspy rozdziału jezdni,
     - montażu azylu na przejściu dla pieszych (przy ul. Sadowej)
     - wyznaczeniu pasów wyłączeń (lewoskrętów) przy skrzyżowaniu z ul. Sadową i do wjazdu na parking przy Centrum Sportu i Biznesu
     - wprowadzeniu zakazu wyprzedzania pojazdów (B-25).
     
     2. droga powiatowa ul. Grunwaldzka na odcinku od ronda Kaliningrad do granicy miasta (wyjazd na Gronowo Górne) wraz z łącznikiem pomiędzy ul. Grunwaldzką a Pasłęcką - zmiana oznakowania polegać będzie na:
     - wprowadzeniu dla pojazdów ograniczenia tonażowego (12 t),
     - wprowadzeniu zakazu zatrzymywania się pojazdów (B-36) na tzw. łączniku wraz z oznakowaniem ostrzegawczym o ruchu pieszych po jezdni (brak chodników).
     Przypominamy, że w ubiegłym roku podobnymi działaniami uporządkowaliśmy organizację ruchu drogowego na całej długości ul. Grottgera, Szymanowskiego, Lotniczej i na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego z Królewiecką i z Legionów, oraz na fragmentach odnowionych nawierzchni: ul. Sienkiewicza, Orzeszkowej, Królewieckiej, Rycerskiej, Warszawskiej, Kościuszki, Mazurskiej, Rawskiej.
     W bieżącym roku, przy kontynuacji odnów nawierzchni, zmienione zostanie oznakowanie poziome na ul. Agrykola.
     
     Zadania nr 3, 4, 5, których realizacja powinna zapewnić użytkownikom dróg bezpieczną przejezdność po wąskich jezdniach, ma na celu zwiększenie ilości miejsc postojowych i poprawę bezpieczeństwa. Zmiany te zależą od woli mieszkańców i mogą być realizowane etapami jeszcze w roku bieżącym, dlatego przedkładamy je do publicznej konsultacji.
     Jednocześnie informujemy, że wnioskodawcą zmian przedstawionych w zadaniu nr 3 był Paweł Nieczuja-Ostrowski Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.
     
     3. drogi powiatowe ul. Prusa i ul. Reja – oznakowane jako ulice jednokierunkowe z możliwością wyznaczenia miejsc postojowych wzdłuż na jezdni (z lewej strony ulicy) i możliwością przekształcenia pasów zieleni na dodatkowe miejsca postojowe w ul. Żeromskiego i ul. Komeńskiego. Łącznie powstanie 85 miejsc postojowych.
     
     4. drogi powiatowe ul. Krzyżanowskiego i ul. Kajki – oznakowane jako ulice jednokierunkowe z możliwością wyznaczenia miejsc postojowych wzdłuż na jezdni (z lewej strony ulicy). Łącznie powstanie 88 miejsc postojowych.
     
     5. droga powiatowa ul. Żeglarska – oznakowana jako ulica jednokierunkowa z możliwością wyznaczenia miejsc postojowych wzdłuż na jezdni (z lewej strony ulicy). Łącznie powstanie 35 miejsc postojowych.
     
     Wszystkie propozycje zostały pozytywnie zweryfikowane przez policję. Na wyniki konsultacji społecznych oczekujemy przez najbliższe dwa tygodnie. Uwagi można przesyłać e-mailowo na adres malgorzata.iwaniszczuk@umelblag.pl lub zgłaszać telefonicznie 55 239 32 97.

Biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • a czy już ustalono miejsca parkomatów na w/w ulicach ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  sag(2012-03-13)
 • Tego akurat nie zamierzają konsultować !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-13)
 • Spodziewamy się nadgorliwych milicjantów w pierwszych godzinach zmiany oznakowania. Nadgorliwośc gorsza od Faszyzmu i to się potwierdza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  abolicja(2012-03-13)
 • Ogólnie jestem przeciwny aby Reja i Prusa były jednokierunkowe, a w którym kierunku ciekaw jestem? Mam nadzieję że od Żeromskiego do Komeńskiego jeśli już. Swoją drogą to ulice przyszpitalne czy nie powinny być dla karetek ułatwieniem bo jeden kierunek raczej utrudni ewentualny przejazd?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Ciekawski(2012-03-13)
 • rzadko zgadzam się ze zmianami drogowymi przeprowadzanymi przez Zarząd Dróg, ale trzeba pochwalić wiele wprowadzanych ostatnio. Ulice jednokierunkowe z miejscami parkingowymi na calerj dlugości to bardzo dobry pomysł widywany tak często na Zachodzie. Podziękowania dla P. Nieczuii - Ostrowskiego. Swietnie sprawdza się to na ul Słonecznej, gdyby nie szpitale warto by tak zrobić na Zeromskiego, Komeńskiego i Mickiewicza. Warto iść dalej w tym kierunku. Przed laty tak chciano zrobić na ul. Płk. Dąbka i Robotniczej. Poza miejscami parkingowymi ogromny plus to wzrost bezpieczeństwa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-13)
 • To robi się chore, kiedy z jezdni robi się parkingi. To po to buduje się ulice?. To jest najłatwiejsze, zamiast budować zatoki parkingowe to najlepiej wyłączyć jeden pas ruchu. Mrożek się zaczyna kłaniać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Eeeee(2012-03-13)
 • Ulica do jazdy nie do parkowania !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-13)
 • przeciwnicy parkowania na ulicy -, wyjedżcie choć raz za granicę ze zrozumieniem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-13)
 • Idiotyzm zróbcie całe miasto jednokierunkowe, i niech ludzie nadkładają po 2 lub 3 km żeby podjechać pod swój blok.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-13)
 • 2 lub 3 ja robię 7km więcej jak zrobili Kopernika jednokierunkową
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-13)
 • A co z dojazdem do gronowa pow12t będziemy chyba fruwać?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  E.g(2012-03-13)
 • Z czego jeszcze zasłynął oprócz dziadka jenerała Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-13)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia klasyczna
Kuchnia nowoczesna
RTV + SZAFA