Środa 24-04-2019, imieniny Grzegorza, Horacego
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zmiany w strukturze komendy policji. Rewiry zamiast posterunków

 
Elbląg, Zmiany w strukturze komendy policji. Rewiry zamiast posterunków
fot. nadesłana

Od 1 czerwca 2015 roku zmienia się nieco struktura Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Chodzi tu mianowicie o rozwiązanie Posterunków Policji w Gronowie Elbląskim oraz w Tolkmicku.

Nie oznacza to jednak, że nie będzie tam policjantów. W to miejsce utworzone zostaną rewiry dzielnicowych, odpowiednio: Rewir III dla Gronowa Elbląskiego oraz Rewir IV dla Tolkmicka. Rewiry te będą podlegać pod Wydział Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń KMP w Elblągu.
     Powyższa reorganizacja podyktowana jest zmianami przepisów kodeksu postępowania karnego, które to maja zacząć obowiązywać od 1 lipca 2015 roku. Wprowadzone zmiany nakładają na Policję dodatkowe zadania wymagające zwiększenia nadzoru nad prowadzonym postępowaniem przygotowawczym i realizowanymi czynnościami dochodzeniowo śledczymi. Z tego względu konieczne było wyłącznie policjantów realizujących czynności dochodzeniowo-śledcze z posterunku i włączenie ich do komórek dochodzeniowo-śledczych w KMP Elblągu.
     W Rewirze III Dzielnicowych w Gronowie Elbląskim będzie pełniło służbę 7 funkcjonariuszy: Kierownik Rewiru Dzielnicowych oraz 6 dzielnicowych w tym 4, którzy do tej pory pełnili służbę w PP w Gronowie Elbląskim oraz 2 dzielnicowych obsługujących Gminę Elbląg. W Rewirze IV Dzielnicowych w Tolkmicku służbę będzie pełnić 7 funkcjonariuszy tj. Kierownik Rewiru oraz także 6 dzielnicowych.
     Są to funkcjonariusze, którzy posiadają duże doświadczenie zawodowe, znają potrzeby lokalnej społeczności co daje gwarancję właściwego wykonywania zadań.
podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • To kolejne redukcje na elbląskim terenie. Podziękujcie rządom PO i komendzie wojewódzkiej z olsztyna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 2
  (2015-05-27)
 • Przywrócić należy posterunek na Dworcu i zawadzie całodobowo kamerki to za mało.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 2
  januszekjabłoński(2015-05-27)
 • Zlikwidować komendę w Elblągu i przenieść do Olsztyna!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  (2015-05-27)
 • Policja w Tolkmicku! Po 15-tej nie ma żadnej władzy! Róbta co chceta!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 2
  (2015-05-27)
 • szybcy i wściekli na motorach dalej bezkarni
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 2
  (2015-05-27)
 • popieram, na Dworcu nalezy przywrocić istniejacy tam przez kilkadziesiąt lat posterunek policji i uruchomić nowy na Zawadzie. Nie oszczedzajmy na bezpieczeństwie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 2
  (2015-05-27)
 • no tak teraz policja wespól z kapelanami zna potrzeby lpkalnej społecznosci. .. .ha ha. .. ale policja to chyba raczej jest do walki z przestepczascia i do zapewnienia bezpieczenstwa. .to jak lpkalna społecznosc bedzie chciała miec burdel to policjanci beda suterenami. .. .. a czy aby znaja zamiary lokalnego światka przestepczego ?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  dudadrduda(2015-05-28)
 • kolejne zmiany, ale czy bezpieczniej? Zainstalować więcej kamer. Przykład 31 maja 2015r około godz. 16.30 - skrzyżowanie Pocztowej i Aleja Armii Krajowej: lewym pasem Pocztowej jedzie samochód osobowy za nim bardzo blisko trzymający się dostawczy; osobowy staje na czerwonych światłach wyraźnie hamując, a "poganiający go" dostawczy szybko zmienia pas na prawy. Przy zmianie na zielone światła dostawczy szybko rusza i szybko zmienia pas na lewy zajeżdżając drogę osobowemu (jeszcze na wysokości wyjazdu z Armii Krajowej, który tylko dzięki refleksowi kierowcy zahamował. Dostawczy rusza i za chwilę znowu hamuje raptownie zmuszając osobowego do szybkiego hamowania. I znowu rusza. CAŁOŚĆ POWINNA BYĆ WIDOCZNA NA OKOLICZNYCH KAMERACH jeżeli by tylko były; ale także na kamerach z pobliskiego liceum i innych obiektów. Może Policja zajęła by się takimi przypadkami na elbląskich ulicach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  befal(2015-05-31)
 • x=2
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  belaf(2015-05-31)
 • Przy zmianie na zielone światła dostawczy szybko rusza i szybko zmienia pas na lewy zajeżdżając drogę osobowemu (jeszcze na wysokości wyjazdu z Armii Krajowej, który tylko dzięki refleksowi kierowcy zahamował. Dostawczy rusza i za chwilę znowu hamuje raptownie zmuszając osobowego do szybkiego hamowania. I znowu rusza. CAŁOŚĆ POWINNA BYĆ WIDOCZNA NA OKOLICZNYCH KAMERACH jeżeli by tylko były; ale także na kamerach z pobliskiego liceum i innych obiektów. Może Policja zajęła by się takimi przypadkami na elbląskich ulicach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  belaf(2015-05-31)
 • Przykład 31 maja 2015r około godz. 16.30 - skrzyżowanie Pocztowej i Aleja Armii Krajowej: lewym pasem Pocztowej jedzie samochód osobowy za nim bardzo blisko trzymający się dostawczy); osobowy staje na czerwonych światłach wyraźnie hamując, a "poganiający go" dostawczy szybko zmienia pas na prawy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  belaf(2015-05-31)
 • kolejne zmiany, ale czy bezpieczniej? Zainstalować więcej kamer. Przykład 31 maja 2015r około godz. 16.30 - skrzyżowanie Pocztowej i Aleja Armii Krajowej: lewym pasem Pocztowej jedzie samochód osobowy za nim bardzo blisko trzymający się dostawczy; osobowy staje na czerwonych światłach wyraźnie hamując, a "poganiający go" dostawczy szybko zmienia pas na prawy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  belaf(2015-05-31)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary przeciwsłoneczne Henko
Okulary korekcyjne Oscar Ventura
OKOWOKO s.c.
Okulary przeciwsłoneczne Roberto Cavalli