UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Żuławy rowerem - posłuchaj!

Elbląg, Żuławy rowerem - posłuchaj!
Tak wygląda okładka książki

Płaskie jak stół Żuławy idealnie nadają się do zwiedzania rowerem. Karolina Manikowska i Tomasz Wąsik przez cztery lata poznawali w ten sposób uroki największej polskiej depresji. Napisany przez nich przewodnik właśnie trafia do księgarń.

Karolina Manikowska jest historykiem sztuki, pracuje w elbląskiej delegaturze Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Olsztynie. Tomasz Wąsik jest informatykiem, pracuje w administracji Powiatowego Centrum Zdrowia w Malborku. Oboje mieszkają w Malborku.
     Poręczna, około 140-stronicowa, książka Żuławy rowerem zawiera, obok opisów tras i ciekawych miejsc, także zdjęcia, mapy oraz spis literatury źródłowej. Publikacja ukazała się nakładem wydawnictwa Region z Gdyni.
     - Żuławy to ewenement pod względem zachowania zabytków regionalnych. Porównuje się je z Podhalem - mówią autorzy, z którymi rozmawiała Agnieszka Jarzębska.
     Spotkania promujące przewodnik: jutro - w środę, 4 lipca, o godz. 17.30, w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu oraz w piątek, 6 lipca, o godz. 19.30, w Żuławskim Parku Historycznym w Nowym Dworze Gdańskim (w czasie konferencji na temat turystycznego wykorzystania potencjału bioróżnorodności regionu).
eswiatowid.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • A tak wygląda galeria żuławskich domów podcieniowych naszego oficera rowerowego: marecki73.fotosik.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-07-03)
 • Pijani kierowcy tiry i wyskakujące psy to niewątpliwie piękne uroki jazdy rowerem po naszych okolicach. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-07-03)
 • Żuławy - rowerem ??? Sam jesteś rowerem !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  episskoppat(2012-07-04)
 • Zdecydowanie - coraz więcej pojawia się na drogach okalających Elbląg ludzi na rowerach. I sam przyznam, że do jazdy rowerem wybieram drogi Żuławskie z uwagi na stosunkowo mały ruch a także urokliwość i niepowtarzalność krajobrazu. Jestem tam od wielu lat niemalże codziennie i spotykam wielu mi podobnych ludzi, którzy uciekają z Elbląga, ponieważ nie posiada praktycznie żadnej infrastruktury rowerowej a jej przepustowość i logistyka tworzona chyba była w malignie. Kiedyś za starej władzy Ostróda zaproponowała utworzenie wspólnie z Elblągiem profesjonalnej trasy rowerowej na bazie starego torowiska kolejowego, rozebranego w 1945 roku przez Ruskich z Elbląga do Ostródy wzdłuż Kanału Elbląskiego. Ówczesne władze nie bardzo wiedziały, o co chodzi i dyskretnie sprawę pominęły. I tak to się plecie Panie, dziejaszku u nas na warsztacie. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  MiejscowyAborygen(2012-07-04)
Reklama