Czwartek 24-01-2019, imieniny Franciszka, Felicji
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zwalczał przemoc w szkołach, odchodzi na emeryturę

 
Elbląg, Zwalczał przemoc w szkołach, odchodzi na emeryturę (fot. KMP Elbląg)
Rek

Po 20 latach i 2 dniach służby na emeryturę odszedł podinspektor Marek Cieślak, ceniony policyjny profilaktyk z elbląskiej komendy, który poświecił się zwalczaniu agresji i przemocy w szkołach. Edukował dzieci i młodzież w zakresie problematyki dopalaczy i narkotyków. Jego nieszablonowe zajęcia głęboko pozostały w pamięci młodych ludzi. Po służbie dalej będzie pracował, jak sam mówi - „...z człowiekiem”. Ma zamiar pomagać ludziom ogarniętym chorobliwymi i śmiertelnymi nałogami.

Marek Cieślak służbę rozpoczął 20 lutego 1998 roku jako aplikant wydziału dochodzeniowo – śledczego ówczesnej Komendy Rejonowej Policji w Elblągu. Przez kilka lat pełnił służbę w „dochodzeniówce”. Następnie trafił do wydziału do spraw przestępczości gospodarczej.
     W 2001 roku został dzielnicowym, 4 lata później - referentem Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii Sekcji Prewencji. Wówczas na dobre zajął się profilaktyką.
     Rok później pracował już na co dzień z „trudną” młodzieżą, najpierw jako wychowawca, a później kierownik Policyjnej Izby Dziecka. Od 2014 roku do chwili obecnej, pracował jako specjalista, a później ekspert w Wydziale Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń. Przeprowadził setki spotkań, w których  wzięły udział tysiące ludzi. Dzieci, młodzież, rodzice nauczyciele i seniorzy słuchali go z zainteresowaniem, bo jego prelekcje były nieszablonowe. Potrafił barwnie i obrazowo opowiadać o zagrożeniach. Zajmował się profilaktyką uzależnień, zwalczał przemoc w szkołach i ostrzegał seniorów przed oszustami.
     W 2009 roku został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, a w 2017 roku decyzją ministra spraw wewnętrznych i administracji został odznaczony Brązową Odznaką Zasłużony Policjant. Jego służba w policji trwała 20 lat i 2 dni, a cały staż emerytalny wyniósł 35 lat i 19 dni.
     Jego pasją jest sadownictwo. Jednak na emeryturze nie będzie tylko wypoczywał. Po służbie dalej będzie pracował, jak sam mówi - „...z człowiekiem”. Ma zamiar pomagać ludziom ogarniętym chorobliwymi i śmiertelnymi nałogami.
     Podinspektora Marka Cieślaka pożegnał inspektor Robert Muraszko, komendant miejski policji w Elblągu oraz jego zastępca i koledzy z pracy.
Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

RTV + SZAFA
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia nowoczesna II