UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Demokracja według Jarosława Kaczyńskiego

 
Elbląg, Jarosław Kaczyński spotkał się z wyborcami w siedzibie EUH-E przy ul. Lotniczej (for. RG)
Jarosław Kaczyński spotkał się z wyborcami w siedzibie EUH-E przy ul. Lotniczej (for. RG)

- Jesteśmy przeświadczeni, że my także budujemy demokrację, niczym jej nie uchybiamy, wręcz przeciwnie – w końcu tworzymy mechanizm, który jest naprawdę demokratyczny i jesteśmy z tego bardzo dumni – mówił dzisiaj w Elblągu Jarosław Kaczyński, prezes PiS. Jego wystąpienia wysłuchał tłum zwolenników. Zobacz zdjęcia.

Największa sala wykładowa EUH-E pękała dzisiaj w szwach. Do tego stopnia, że organizatorzy konwencji wyborczej z udziałem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego nie wpuścili do budynku niektórych lokalnych dziennikarzy i fotoreporterów. Ci, którym udało się dostać do środka, usłyszeli najpierw o najważniejszych pomysłach, które w razie wygranej w wyborach prezydenckich chce zrealizować poseł Jerzy Wilk. Kandydat PiS mówił m.in. o budowie 300 mieszkań dla młodych osób, odnowieniu Bażantarni po powodzi, budowie kąpieliska miejskiego, powstaniu oddziału geriatrii oraz poradni kardiologicznej dla dzieci.
       Po Jerzym Wilku na scenę wyszedł prezes PiS Jarosław Kaczyński, który zagrzewał zwolenników partii do aktywności w wyborach. A także do budowania wspólnot, przede wszystkim w samorządach, opartych na pamięci o tym, co chwalebnego działo się w mieście oraz do patriotyzmu lokalnego. Zachęcał też do... kontrolowania władzy samorządowej.
       - To początek takiego czwórboju wyborczego – w tym roku wybory samorządowe, na wiosnę do europarlamentu, jesienią parlamentarne, a w 2020 roku prezydenckie. Te wybory, jeśli je traktować łącznie, zdecydują, czy w Polsce będzie kontynuowana dobra zmiana, czy zostanie ona pogłębiona – mówił prezes PiS. - Kiedy zaczęliśmy rządzić, mówiono, że mieliśmy zrujnować finanse publiczne, różne dziedziny życia, zatrzymać wzrost gospodarczy. Dzisiaj po trzech latach mogę powiedzieć, że jest lepiej. Mamy ogromny postęp w polityce społecznej, największy na świecie, jesteśmy w czołówce w Europie jeśli chodzi o wzrost gospodarczy. Najbardziej efektywna jest reforma finansów publicznych, ściągnęliśmy z danin publicznych dzięki temu ponad 100 miliardów złotych więcej do budżetu państwa niż kilka lat temu. Czy podwyższyliśmy podatki? Nie. Tyle tylko że podatki muszą płacić wszyscy, koniec z oszustwami podatkowymi – mówił Jarosław Kaczyński przy aplauzie zwolenników zgromadzonych w auli. - Reforma sądownictwa, bardzo ważna, idzie z kłopotami, bo tutaj naruszono bardzo ważne interesy. Sądownictwo było głównym gwarantem tego, że ten system był taki jaki był. Dlatego obrona sądownictwa jest taka zaciekła. Jest trudno, idziemy w tym kierunku, i będziemy dalej iść – przekonywał prezes PiS.
       Jarosław Kaczyński wyjaśnił też zebranym, jak rozumie pojęcie demokracji. - Jeśli wybory sprowadzają się do tego, że się w kampanii różne rzeczy opowiada, a potem się ich nie wykonuje, to jest to procedura bez znaczenia. A tak było, z wyjątkami, było bardzo niedobrze. Jeśli się obywatele za czymś opowiadają i to jest realizowane, to jest to prawdziwa decyzja. A my robimy, co obiecaliśmy. Dlatego jesteśmy przeświadczeni, że my także budujemy demokrację, niczym jej nie uchybiamy, wręcz przeciwnie – w końcu tworzymy mechanizm, który jest naprawdę demokratyczny i jesteśmy z tego bardzo dumni. To jest taka demokracja naprawdę – stwierdził Jarosław Kaczyński.
       Prezes PiS chwalił na konwencji Jerzego Wilka, kandydata partii na prezydenta Elbląga. - To jest człowiek, który jako pierwszy kiedy został prezydentem, pokazał że można dotrzymywać słowa. Miał kilkanaście miesięcy i zrealizował w tym krótkim czasie to, co obiecywał. Możecie mieć pewność, że w ciągu tych pięciu lat zrobi dużo więcej – mówił Jarosław Kaczyński. - Wierzę też, że tu na poziomie wojewódzkim Prawo i Sprawiedliwość będzie rządziło, może nie samo, ale będzie rządziło. Trzeba też coś zrobić, by centrala województwa nie mieściła się tylko w Olsztynie, ale też w Elblagu – dodał.
       Na zakończenie konwencji politycy PiS przedstawili kandydatów z pierwszych miejsc do Rady Miejskiej w Elblągu, kandydatów na wójtów i burmistrzów w okręgu elbląskim oraz liderów list do Sejmiku z części elbląsko-braniewskiej. Wszyscy na koniec ustawili się do wspólnego zdjęcia z prezesem PiS.
      
       Zobacz materiał filmowy Truso TV o tym, co działo się przed wejściem na spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim
      

      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama