UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dla Missana kobiety są ważne

 
Elbląg, Michał Missan (pośrodku), w otoczeniu kandydatek do Rady Miejskiej
Michał Missan (pośrodku), w otoczeniu kandydatek do Rady Miejskiej (fot. Anna Dembińska)

- Cieszę się, że mam wokół siebie kobiety, czuję się bezpiecznie, merytorycznie dobrze wsparty – powiedział Michał Missan, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta miasta. Przy okazji pochwalił się również, że ponad połowę kandydujących w wyborach do Rady Miejskiej z list jego ugrupowania stanowią kobiety.

Michał Missan, kandydat na prezydenta z ramienia Koalicji Obywatelskiej, czyli połączonych sił Nowoczesnej oraz Platformy Obywatelskiej, przedstawił część kobiet, które pomagały mu w przygotowaniu programu oraz kampanii. Podkreślał również, że znalazło to odzwierciedlenie na listach wyborczych.
       - Zwróćcie uwagę, że na naszych listach, na 35 kandydatów do Rady Miejskiej jest 18 kobiet. Jeśli mówimy o kandydatach do sejmiku, to z Elbląga są to cztery osoby, w tym trzy kobiety. Myślę, że to bardzo dobry kierunek, w listopadzie przypada setna rocznica nadania praw wyborczych kobietom – mówił Michał Missan podczas konferencji prasowej i zaznaczył, że w swoim programie ma zapisane powołanie pełnomocnika ds. kobiet. 
       Jak wygląda to na innych listach komitetów wyborczych do Rady Miejskiej? Na 35 kandydatów KKW SLD – Lewica Razem jest 14 kobiet, KWW Kukiz '15 wystawił 25 kandydatów – 12 z nich to kobiety. Na listach KWW Witolda Wróblewskiego jest 35 kandydatów, w tym 17 kobiet. KW Prawo i Sprawiedliwość wystawia 35 kandydatów, wśród nich jest 16 kobiet.
       Jeśli jednak przyjrzeć się "jedynkom" oraz "dwójkom", czyli kandydatom startującym z pierwszej oraz drugiej pozycji na listach, to statystyka wygląda inaczej. Na listach KKW SLD – Lewica Razem 1 kobieta startuje z pierwszego miejsca, natomiast z drugiego - 3 panie. W przypadku list KWW Kukiz '15 do kobiet należą trzy "jedynki" oraz jedna "dwójka". Na listach KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska sytuacja wygląda następująco: 1 kobieta startuje z pierwszego miejsca, 1 kobieta startuje z drugiego miejsca. KWW Witolda Wróblewskiego przyznał pierwsze miejsce na liście 1 kobiecie, 2 kobiety startują z drugiej pozycji. Identycznie jest na listach KW Prawo i Sprawiedliwość – z pierwszego miejsca startuje 1 kobieta, z drugiego miejsca 2 kobiety.
       Jak wygląda sytuacja w przypadku ostatnich miejsc na listach, które również uchodzą za atrakcyjne? KKW SLD - Lewica Razem przyznał je 1 kobiecie. W przypadku list KWW Kukiz '15 na ostatnich miejscach znalazły się 4 kobiety. KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska przyznał je na swoich listach 3 kobietom, identycznie zrobił KWW Witolda Wróblewskiego oraz KW Prawo i Sprawiedliwość. 

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama