UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kandydaci w obronie dziennikarzy

Zaledwie 18 minut trwała debata kandydatów na prezydenta Elbląga na antenie TVP 3 Olsztyn. Po kilku minutach studio na znak protestu przeciwko traktowaniu przez PiS lokalnych dziennikarzy opuścił Stefan Rembelski, a Witold Wróblewski wydał w tej sprawie oświadczenie. Sprawę zbagatelizował Jerzy Wilk. Zobacz całą debatę.

Olsztyński oddział TVP zorganizował debatę prezydencką w tym samym miejscu, co redakcje portEl.pl i Truso.tv, czyli w Hotelu Elbląg. Spotkanie miało nieoczekiwany przebieg. Już w pierwszej rundzie, w której kandydaci mieli minutę na przedstawienie swojej kandydatury, Stefan Rembelski oświadczył, że odmawia udziału w dyskusji z Jerzym Wilkiem na znak protestu przeciwko niewpuszczeniu części lokalnych dziennikarzy na wtorkowe spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim. I opuścił studio.
       Z kolei Witold Wróblewski wygłosił oświadczenie, krytykując organizatorów spotkania z Jarosławem Kaczyńskim. - Wyrażam swój sprzeciw przeciwko takim praktykom oraz solidarność z dziennikarzami, którym odmówiono możliwości wykonywania swoich obowiązków – stwierdził.
       - Wszyscy dziennikarze, którzy mieli wejść, weszli. Nie zostali wpuszczeni tylko ci, którzy się awanturowali - odpowiedział na zarzuty kontrkandydatów Jerzy Wilk, co nie jest prawdą.
       Przypomnijmy, że na spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim nie zostali wpuszczeni dziennikarze kilku lokalnych redakcji (w tym m.in.. Truso TV, która sfilmowała to, co działo się przed budynkiem). Awanturowała się jedna osoba, która próbowała siłą sforsować wejście pilnowane przez ochroniarza, co widać na filmie.
       Warto dodać, że za wtorkowe wydarzenia przepraszał na swoim koncie na Facebooku Rafał Traks, radny PiS, który prowadził spotkanie wyborcze Jarosława Kaczyńskiego. „Przepraszamy wszystkie osoby, które mimo otrzymanego zaproszenia, nie weszły na konwencję. W żadnym wypadku naszym celem nie było nie wpuszczenie mediów. Ochrona ze względu na agresywne zachowanie niektórych osób oraz przede wszystkim zachowanie bezpieczeństwa na sali zamknęła wejście i ograniczyła ilość obecnych osób” - napisał.
      
       Przy artykule zamieścilismy wideozapis z debaty, dostępny na koncie youtube TVP 3 Olsztyn.
      
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama