UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nieoficjalne wyniki: O włos od wygranej w pierwszej turze. W Radzie zwycięża KO

 
Elbląg, Nieoficjalne wyniki: O włos od wygranej w pierwszej turze. W Radzie zwycięża KO
(fot. Anna Dembińska)

Miejska Komisja Wyborcza nie ma jeszcze sprawdzonych protokołów tylko z dwóch komisji. Z tych wyników, które już są dostępne (jeszcze nieoficjalnych), wynika że Witold Wróblewski w wyborach prezydenckich uzyskał 48,88 proc. głosów, Jerzy Wilk - 28,86 proc., Michał Missan 19,09 proc., a Stefan Rembelski - 3,17 proc, dwaj pierwsi zmierzą się więc ponownie w drugiej turze. Z kolei w wyborach do Rady Miejskiej w Elblągu wygrała Koalicja Obywatelska (PO i Nowoczesna), przed Prawem i Sprawiedliwością oraz Komitetem Witolda Wróblewskiego i SLD.

Po sprawdzeniu przez Miejską Komisję Wyborczą wyników z 60 spośród 62 komisji wynika, że wybory do Rady Miejskiej wygrała Koalicja Obywatelska, uzyskując 31,82 proc. głosów. Drugie jest Prawo i Sprawiedliwość - 30,16 proc.(różnica około 500 głosów), a trzeci KWW Witolda Wróblewskiego 23,48 proc. głosów. Czwarte miejsce zajął SLD - 10,07 proc, progu wyborczego nie przekroczył Kukiz 15 - 4,45 proc. 
       Jak to się przełoży na mandaty w Radzie Miejskiej? Z naszych obliczeń wynika, że Koalicja Obywatelska może liczyć na 9-10 mandatów, PiS na 8-9 mandatów, KWW Witolda Wróblewskiego na 6-7 mandatów, a SLD na 1-2 mandaty. Nazwiska radnych powinniśmy poznać jeszcze dzisiaj. 
       Frekwencja wyborcza w Elblągu wyniosła 47,42 proc.
      
       Z regionu
      
Drugie tury wyborów odbędą się w wielu gminach regionu elbląskiego. Tak będzie m.in. w Rychlikach, gdzie o urząd wójta zmierzą się dotychczasowy włodarz gminy Henryk Kiejdo i Zbigniew Lichuszewski (obaj w I turze otrzymali po 47 proc. głosów), w Braniewie, gdzie Monika Trzcińska, dotychczasowa burmistrzyni, zmierzy się z Tomaszem Sielickim; Młynarach, gdzie dotychczasowy burmistrz Marek Misztal będzie rywalizował z Renatą Bednarczyk czy w Tolkmicku, gdzie Józef Zamojcin będzie walczył o głosy z Magdaleną Dalman.
       W pierwszej turze swoje głosowania wygrali za to: Dorota Wasik (Markusy), Krzysztof Szumała (Milejewo), Andrzej Bondaruk (Godkowo),Zygmunt Tucholski (gmina Elbląg), Marcin Ślęzak (Gronowo Elbląskie, był jedynym kandydatem), Wiesław Śniecikowski (Pasłęk).
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama