Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pomysły na Elbląg z rządową dopłatą

 
Elbląg, Pomysły na Elbląg z rządową dopłatą Rafał Traks (od lewej), Jerzy Wilk, Paweł Kowszyński i Marek Pruszak przedstawiają wyborcze propozycje (fot. Sebastian Malicki)
Rek

300 mieszkań komunalnych chce wybudować Prawo i Sprawiedliwość w następnej kadencji w Elblągu. Do budynku byłego Gimnazjum nr 7 ma być przeniesione przedszkole nr 18 z ul. Mielczarskiego. Takie propozycje dla mieszkańców przedstawili kandydaci PiS na radnych na dzisiejszej (17 października) konferencji prasowej.

Budynek byłego Gimnazjum nr 7 na Zatorzu stoi niewykorzystany, od kiedy gimnazjalistów przeniesiono do pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 14. Prezydent Witold Wróblewski chce w tym budynku stworzyć przedszkole i żłobek. Na razie jest gotowa dokumentacja projektowo- kosztorysowa. Zdaniem radnych Prawa i Sprawiedliwości – za późno.
     - Budynek stoi pusty i hula po nim wiatr – mówił Rafał Traks, radny PiS na konferencji prasowej przy budynku byłego gimnazjum.
     - Chcemy zaadaptować ten budynek na przedszkole i żłobek. Powstanie tutaj 70 miejsc przedszkolnych i od 30 do 50 miejsc żłobkowych. Nie trzeba na to dużych nakładów, wystarczy go wyremontować, zamontować sanitariaty odpowiednie dla małych dzieci. Szacuję, że inwestycja powinna kosztować ok. 200 – 300 tys. zł – taki pomysł na adaptację budynku przedstawił Jerzy Wilk, kandydat na prezydenta Elbląga.
     Nowe przedszkole i żłobek wg kandydatów PiS, powinien rozpocząć swoją działalność od września 2019 r. Część środków miałyby pochodzić z rządowego programu „Maluch plus”. Do budynku byłego gimnazjum mają zostać przeniesione dzieci z przedszkola nr 18 przy ul. Mielczarskiego.
     - Przedszkole nr 18 jest w bardzo złym stanie technicznym. To budynek kartonowo – dyktowy z początku lat 80 – tych, który był budowany tylko na 15 lat. Stoi już 40 lat i powoli się rozpada – dodał Paweł Kowszyński, radny PiS.
     Prawo i Sprawiedliwość w ramach programu „Elblążanin plus” chce również wprowadzić dopłaty do niepublicznych żłobków, tak aby zmniejszyć opłaty, które ponoszą rodzice dzieci uczęszczających do tych placówek.
     - W Elblągu jest szereg niewykorzystanych budynków publicznych, część z nich chcemy przeznaczyć na żłobki i przedszkola. Także w innych niż Zatorze dzielnicach – kontynuował Jerzy Wilk.
     
     Tanie mieszkania z plusem
     Jerzy Wilk przedstawił też plan budowy mieszkań komunalnych. - W ciągu tej pięcioletniej kadencji chcemy wybudować 300 mieszkań komunalnych. Chcemy zatrzymać młode małżeństwa w naszym mieście – obiecał Jerzy Wilk.
     Środki mają być pozyskanie z rządowego programu Mieszkanie plus. Dodatkową zachętą do osiedlenia się w nowych mieszkaniach mają być rządowe dopłaty do czynszu.
     - Wydaje mi się, że jeżeli z kosztami utrzymania czynsz wyniósłby tysiąc zł, a mieszkaniec dostanie 500 zł dopłaty do czynszu, to w praktyce wysokość opłat będzie podobna jak w przypadku innych mieszkań komunalnych w Elblągu – mówił kandydat na prezydenta.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Żarówki LED
Kalendarz Książkowy z Grawerem