UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rembelski pozywa Wróblewskiego. Pierwszy proces wyborczy

 
Elbląg, Stefan Rembelski (w środku) domaga się sprostowania publicznej wypowiedzi od Witolda Wróblewskiego
Stefan Rembelski (w środku) domaga się sprostowania publicznej wypowiedzi od Witolda Wróblewskiego (fot. MS. archiwum portEl.pl)
Reklama

Na środę na godz. 10 Sąd Okręgowy wyznaczył termin posiedzenia w sprawie pierwszego protestu wyborczego w tej kampanii wyborczej w Elblągu. Do sądu, za wypowiedzi m.in. na łamach portEl.pl, prezydenta Witolda Wróblewskiego pozwał inny kandydat Stefan Rembelski.

Wniosek do sądu Stefan Rembelski, kandydat komitetu Kukiz 15, złożył we wtorek. Domaga się w nim zamieszczenia przez Witolda Wróblewskiego, startującego z własnego komitetu, publikacji w portEl.pl, info.elblag.pl i bogatyelblag.pl sprostowania swojej publicznej wypowiedzi z konwencji wyborczej z 27 września. Urzędujący prezydent powiedział wówczas w wywiadzie dla mediów, że jego komitet jest jedynym bezpartyjnym komitetem startującym w wyborach w Elblągu.
       „Powyższe stwierdzenia Witolda Wróblewskiego są nieprawdziwe. Bezpartyjnym komitetem wyborczym jest również nasz komitet, o czym świadczy chociażby nazwą tj. Komitet Wyborczy Wyborców, a ponadto powszechnie wiadome jest, że Kukiz 15 nie jest partią polityczną, ale ruchem obywatelskim zainicjowany przez Pawła Kukiza i nie korzystającym z subwencji budżetowych. Kandydatem komitetu wyborczego wyborców na Prezydenta Miasta jest ponadto wnioskodawca, co Witold Wróblewski ignoruje – napisał we wniosku do sądu Stefan Rembelski.
       Zdaniem kandydata na prezydenta z Kukiz 15 „nieprawdziwe informacje rozpowszechniane przez Witolda Wróblewskiego mogą mieć znaczący wpływ na wynik wyborczy naszego komitetu, ponieważ wprowadzają w błąd potencjalnych wyborców zainteresowanych odpartyjnieniem samorządu. Wypowiedzi te są szczególnie naganne ponadto z tego powodu, że kandydat na Prezydenta Miasta Witold Wróblewski jest oficjalnie popierany przez partię polityczne tj. PSL i SLD, czego dowodzi m.in. publiczne poparcie kandydatury Witolda Wróblewskiego przez prezesa PSL Władysława Kosiniak Kamysza i przewodniczącego SLD Włodzimierza Czarzastego” - dodał Stefan Rembelski.
       Sąd wyznaczył posiedzenie w tej sprawie w trybie wyborczym na środę na godz. 10. Postanowienie, zgodnie z kodeksem wyborczym, powinniśmy poznać jeszcze tego samego dnia.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Marny sposób na kampanię Stefana. Szkoda że Kukiz nie ma w Elblągu żadnych poważnych ludzi bo nie będzie na kogo głosować. Rembelski jest niestety lewakiem gospodarczym
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  35 9
  (2018-10-02)
 • Stefan jest git
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 29
  Maryna z pierogami(2018-10-02)
 • o 10 to nie da rady bo ma Modrzewinę orać przed zimą
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 9
  AGDD(2018-10-02)
 • RobertKoliński Jeśli prezydent ma rozgarniętych prawników, to ten kabaretowy zarzut obalą w sadzie w trymiga, cyt. : "Ruch określa się jako aideologiczny, jednak tworzą go głównie osoby o poglądach prawicowych. Określany bywa jako ugrupowanie prawicowo-populistyczne. " Polecam również zainteresowanie się w tym kontekście Stowarzyszeniem Endecja, czyli środowiskiem związanym z Kukiz’15,skupiającym działaczy, którzy w swoich poglądach identyfikują się z tradycją Narodowej Demokracji i stawiają za wzór Romana Dmowskiego. Natomiast jeśli chodzi o pieniądze z budżetu, których rzekomo zrzekł się Kukiz, rzekomo odcinający się od "partyjniactwa", to cyt. "Polityk, wbrew deklaracjom z kampanii wyborczej, zdecydował się jednak przyjąć pieniądze budżetowe. Tyle, że ponieważ Ruch Kukiza formalnie nie jest partią – zostały one przelane na konto wskazanej przez niego fundacji. " Proszę bardzo;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  14 21
  RobertKoliński(2018-10-02)
 • Starałem się zrozumieć, o co chodzi w tym artykule. Czytałem pięć razy i dalej nie wiem. Pojęcia nie mam, co urzędujący prezydent powiedział wówczas w wywiadzie dla mediów. Czy w tym tekście nie ma jakichś istotnych braków? Bo to, że są dwa cudzysłowy (jeden po drugim) to oczywiste.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  25 0
  KibiczProstej(2018-10-02)
 • Przecież elbląskie LSD, można by było nazwać KW LSD wróbelka. To to samo. Dlatego na LSD nie warto. .głosować. Jest bez. .jaj.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  15 10
  Lanser(2018-10-02)
 • @RobertKoliński - Ojojoj, prawica, jakie to straszne. Nie posraj się :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 8
  (2018-10-03)
 • @RobertKoliński - Pytam wprost: czy partia Razem to ruskie trolle? Gdybym ja był ruskim trollem, to tak właśnie bym działał - obrzydzałbym Polakom ich bohaterów narodowych i sugerował im,  że tak naprawdę byli źli.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  10 8
  (2018-10-03)
 • UWAGA !!! Urząd miasta manipuluje przy doborze ludzi do komisji wyborczych!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  11 13
  UWAGA!!!(2018-10-03)
 • Wartości konserwatywne to coś na co stawiają Polacy i bardzo dobrze, że tak robią. Prawdziwa elita to watości konserwatywne i prospołeczne. Socjalizm to samo zło, a dlaczego zło - historia lubi się powtarzać, nigdy więcej Stalina i Hitlera dwóch fanatycznych socjalistów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 5
  konserwatysta(2018-10-03)
 • Ktoś na kolanie to pisał. Nie ma nic o tym co powiedział Wróblewski. Wcięło :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  12 0
  (2018-10-03)
 • Urzędujący prezydent powiedział, że jego stwierdzenia są nieprawdziwe? O co kaman?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 2
  suverę(2018-10-03)
Reklama