UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Senator Jerzy Wcisła: To wstyd, panie premierze!

 
Elbląg, Dziś do Elbląga przyjechał "Konwój wstydu". Zapowiedział go senator PO Jery Wcisła
Dziś do Elbląga przyjechał "Konwój wstydu". Zapowiedział go senator PO Jery Wcisła (fot. MS)

Premier Mateusz Morawiecki jest twarzą „Konwoju wstydu”organizowanego przez Platformę Obywatelską. To kolejny polityk Prawa i Sprawiedliwości punktowany przez opozycję. Za co? Senator PO Jerzy Wcisła wskazuje: za to, co mówi o stratach ponoszonych przez Polskę w Unii Europejskiej, za kłamstwa o odszkodowaniach dla ofiar III Rzeszy, za to, jakie liczby podaje, jeśli chodzi o uchodźców z Ukrainy czy azylantów z Czeczenii.

Polskie miasta odwiedza "Konwój Wstydu" organizowany przez Platformę Obywatelską. Na billboardach prezentowane są twarze polityków Prawa i Sprawiedliwości. Tym razem na „czarnej liście” znalazł się szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki.
       - Nie jest to stricte element kampanii wyborczej, ale jeżeli premier Polski notorycznie kłamie to trzeba o tym mówić – mówił podczas dzisiejszego (15 października) spotkania z dziennikarzami senator PO Jerzy Wcisła. - Nie jest to też element kampanii negatywnej, bo posługujemy się hasłami premiera Mateusza Morawieckiego. Nie liczymy na to, że media publiczne tę prawdę będą pokazywały, więc ruszamy z konwojem. Chcemy pokazać Polakom, że dziś można ich bardzo łatwo oszukać – kontynuował senator Platformy Obywatelskiej. - Że politycy mogą oficjalnie, przy kamerach pokazywać jedną swoją twarz, a później, gdy nie wiedzą, że kamery czy mikrofony są włączone, drugą twarz [tu nawiązał do „taśm prawdy” nagranych w znanej warszawskiej restauracji – red.].
       Dalej było o braku odpowiedzialności za słowa, o braku konsekwencji za mijanie się z prawdą, a z tą premier Morawiecki – zdaniem senatora Wcisły – mija się dość często.
       - Nie mówię tu o przeinaczeniach, niedomówieniach tylko o bezczelnych kłamstwach – grzmiał Wcisła, a na poparcie swoich zarzutów wyliczał „grzechy” premiera:
       - Jedynym kłamstwem, które doczekało się sprostowania to to, gdy premier mówił, że za czasów poprzednich rządów koalicji nie budowało się dróg i mostów - to słowa senatora PO. - A jakoś po tej Polsce jeździ. 1200 km dróg ekspresowych, 3 tys. mostów itd. Premier udaje, że tego nie widzi? Kłamstwo zostało sprostowane, ale tylko dlatego, że w trybie wyborczym nakazał to Morawieckiemu sąd.
       I dalej: - Morawiecki mówi, że rodziny osób niepełnosprawnych zarabiają 3 tys. zł i wzrost tych uposażeń wynosi 50 proc. Prawda jest taka, że rodziny z dziećmi niepełnosprawnymi mają do 2300 zł, a z dorosłymi niepełnosprawnymi 1700 zł. I nikt tego nie prostuje, nie widzi potrzeby, by wyjaśnić – zauważył Jerzy Wcisła.
       - Ciągle słyszymy, że Polska traci na byciu w Unii Europejskiej, bo dostajemy 25 mld zł, a zachodni kapitaliści rocznie wywożą z kraju 100 mld zł. To jest bankowiec? - zastanawiał się senator. - Nie wie o tym, że dostajemy 32 mld zł, a z dywidend zachodnich przedsiębiorców wywożonych jest 30 mld zł. Jak można się w takim stopniu pomylić? Nie mówiąc o tym, że Polacy też zainwestowali na zachodzie i stamtąd też przywożą pieniądze.
       - Przechwałki, że Morawiecki negocjował warunki przystąpienia Polski do UE to już w ogóle śmiech na cały świat – skwitował Jerzy Wcisła.
       Dalej: - Morawiecki na spotkaniu w Parlamencie Europejskim mówił, że Polacy udzielili azylu 25 tys. Czeczenów, a prawda jest taka, że 2500 osób, a półtora tysiąca czek na decyzję. Jeżeli mówił, że tysiące Ukraińców uzyskało w Polsce status uchodźcy, a w rzeczywistości to 90 osób. Skąd on te liczby bierze? Czy nam nie powinno być w wstyd za takiego premiera? - zastanawiał się senator PO.
       Musiało być i o planowanej budowie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, bo jutro (16 października) prezes PiS Jarosław Kaczyński przyjedzie wbić pierwszą łopatę.
       - I rozpocząć budowę - totalne kłamstwo – torpeduje Jerzy Wcisła. - Nie można rozpocząć budowy, jeżeli nie ma wykonawcy tej inwestycji, jeżeli nie ma nawet decyzji środowiskowej, wielu dokumentów. Ja łopatę na mierzei wbiłem 6 sierpnia 2006 r. i ta łopata jeszcze tam stoi. Też mogę powiedzieć, że to ja rozpocząłem budowę.
       Na „czarnej liście” cytatów znalazł się i Jarosław Kaczyński.
       - Na konwencji regionalnej PiS w Łodzi powiedział: „Nie możemy pozwolić na to, by społeczeństwo miało wiedzieć, że my kłamiemy” - powtórzył senator Wcisła. - Czyli co mówi? Kłamać można tylko tak, by ludzie się o tym nie dowiedzieli!
       Billboardy z twarzami i cytatami z premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego będą widoczne w naszym regionie od dziś.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama