UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

SLD zaczyna walkę o samorząd

 
Elbląg, SLD zaczyna walkę o samorząd
Włodzimierz Czarzasty z elbląskimi działaczami SLD i Witoldem Wróblewskim (fot. Michał Skroboszewski)

Niedzielna wizyta Włodzimierza Czarzastego, przewodniczącego Sojuszu Lewicy Demokratycznej, zainaugurowała kampanię wyborczą lewicy w Elblągu. Jedynką partii na liście w wyborach do sejmiku w okręgu elbląskim będzie były senator Władysław Mańkut. 

Przed południem przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty zainaugurował kampanię wyborczą swojej partii w Olsztynie. W drodze powrotnej odwiedził Elbląg, aby spotkać się z mieszkańcami i... przypomnieć, kogo miejskie struktury partii popierają w wyborach na prezydenta Elbląga. - Nie wystawiamy swojego kandydata na urząd prezydenta Elbląga, bo go już mamy. Popieramy Witolda Wróblewskiego – przypominał.
     W wyborach do Rady Miejskiej elbląski Sojusz Lewicy Demokratycznej wystawi komplet kandydatów we wszystkich okręgach wyborczych. Przedstawi ich elblążanom po rejestracji list u komisarza wyborczego. Wiadomo, że o funkcje radnego będzie walczył dotychczasowy wiceprezydent Janusz Nowak.
     - Do kampanii medialnej przejdziemy po rejestracji list wyborczych. Im bliżej wyborów, tym nasza aktywność będzie większa. Chcemy powrócić do tradycji, że Elbląg jest rządzony przez mądrych ludzi przy wydatnym współudziale ludzi lewicy – zapowiedział Janusz Nowak, przewodniczący miejskich struktur SLD.
     Jedynką w elbląskim okręgu w wyborach do sejmiku wojewódzkiego będzie Władysław Mańkut, przewodniczący wojewódzkich struktur partii.
     - Tak wyszło. Zostałem zobowiązany uchwałą Rady Krajowej, tak jak inni byli posłowie i senatorowie – mówił Władysław Mańkut, przewodniczący wojewódzkich struktur SLD.
     Włodzimierz Czarzasty liczy na to, że jego partia zdobędzie minimum 4-5 miejsc w sejmiku wojewódzkim. Choć zaznacza, że to dopiero początek kampanii wyborczej i wszystko się jeszcze może zdarzyć. Z jakimi postulatami lewica idzie do tych wyborów?
     - Nie mamy programu centralnego, bo nie rządzimy. Nie będziemy oszukiwać ludzi, że damy pieniądze, bo nie mamy takich możliwości. Uważamy, że na co wydać pieniądze w Elblągu, najlepiej wiedzą mieszkańcy tego miasta. Daliśmy jedną dyrektywę: jeżeli jest to możliwe, inwestujcie w ludzi, a nie w infrastrukturę – mówił Włodzimierz Czarzasty.
     - Nasze województwo wymaga dodatkowego wsparcia środkami centralnymi. Ma na przykład największy odsetek ludzi z chorobami układu oddechowego. Tymczasem mamy najmniej lekarzy w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców. To się musi zmienić. Następna sprawą jest polityka senioralna; ona nie może być realizowana od przypadku do przypadku, od wyborów do wyborów. Musi być określona w programie wojewódzkim i wsparta również środkami centralnymi. Muszą być także budowane mieszkania komunalne dla ludzi młodych – dodał Władysław Mańkut.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Komusza kompromitacja, trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, leśne dziadki...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  55 23
  Jewgeniij(2018-09-09)
 • Woooonnnn komuchy !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  47 23
  (2018-09-09)
 • Ten mały komuch jeszcze pcha sie do koryta ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  47 17
  (2018-09-09)
 • myślę, że Pan Mańkut nie będzie miał wielkiego "brania". Zbyt wiekowy ten kandydat.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  41 11
  (2018-09-09)
 • Ku....wa , nie wierzę ! Mańkut ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  43 10
  (2018-09-09)
 • Mańkut idealny w SLD. Nawet nazwisko ma lewe;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  43 8
  (2018-09-09)
 • Panie Wróblewski nie masz wstydu. Najlepsze co możesz zrobić to iść na emeryturę i dalej popijać kawke i ciasteczka. Te wasze pomysły na rozwój Elbląga inwestycję i strategia jeśli wogole mieści się w tych ramach to pomyłka. Miasto potrzebuję młodego menedżera miasta bo czasy i życie młodych ludzi sie zmieniło a wy stare pierniki tego nie rozumiecie i nie nadazacie za tym. Nawet komunikacja miejska jeździ tak jak 30 lat temu. A ludzie juz dawno wyjechali lub mieszkają w innych miejscach miasta i potrzeby komunikacjyjne sa zupełnie inne. Nie wspominając o dublowaniu tras czy jeżdżeniu tramwajów jeden po drugim i 20 min przerwy w miejsca w które nie sa juz aktualne. Dramat. A strategia rozwoju ? Dramat jednym słowem. Bezpluciowe miasto bez duszy młodych aktywnych ludzi,bez wizji i strategi, bez marketingu i promocji zapomniane przez Polske i świat mimo ze skomunikowane na głównych szlakach handlowych. Uspaliscie to miasto i spi tak jak sami wygladacie panie Wróblewski spiacy misiu .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  35 16
  AktivElblag(2018-09-09)
 • RobertKoliński To może zapytam na dobry początek - jak towarzysze z SLD zapatrują się na kwestię zniszczenia kąpieliska miejskiego, zabetonowania i odebrania mieszkańcom dużej części terenów rekreacyjno-wypoczynkowych, na których jest ono położone i przekazania gruntu oraz projektowanego przyhotelowego spa inwestorowi prywatnemu pod tegoż plany inwestycyjne, wykonane zresztą za środki z kasy miejskiej? Czy towarzysze z SLD posiadają wiedzę kto ma być tym inwestorem prywatnym, bowiem odpowiedzi na to m. in. pytanie nie możemy się doprosić od obecnego włodarza od miesięcy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  32 5
  RobertKoliński(2018-09-09)
 • Czekam, na pojawienie się na listach do Rady Miejskiej Pana wice RM Wojciecha Rudnickiego, który zapomniał zrealizować swoje obietnice wyborcze z 2014 roku. inną sprawa jest to, że były od początku nie do zrealizowania itp itd. Więc po co obiecywał ? Między innymi miejsca postojowe na elbląskich osiedlach itp itd. Panie Rudnicki, co Pan w tym roku obiecasz, np; mieszkańcom Zawady o ile będziesz startował z nie swojego miejsca zamieszkania, jak cztery lata temu ? Hmmm. .? Jak dla mnie, popieranie Pana do RM jest zupełnym nieporozumieniem. Cdn.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24 4
  pampi-Zawada.(2018-09-09)
 • SLD sojusz lewych dochodów. Oj uzbierałoby się tego począwszy od Kwaśniewskiego. A może powiedzieliby jak to człowiek lewicy Rosati wyprowadził z Polski miliardy USD poprzez FOZZ ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28 9
  dobra>zmiana(2018-09-09)
 • I to jest program SLD dla miasta. Żarty jakieś?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26 6
  Obserwator1(2018-09-09)
 • Popieranie kandydatów z SLD czy z PSL to porażka, nie ma w nich kadry, która by rozumiała problemy współczesnej Polski. Partie te, co najwyżej mogą być dolepione do innych partii. Szkoda głosów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26 10
  LSD(2018-09-09)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

ZWYCIĘSKI SUV C5 AIRCROSS - HADM Gramatowski
Skoda Fabia z LPG już od 46 000 zł! - HADM
Rabaty do 11 000 zł na auta z rocznika 2019 w
Modny Citroen C3 - HADM Gramatowski