UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Witold Wróblewski: To bardzo duży sukces

 
Elbląg, Witold Wróblewski: To bardzo duży sukces
(fot. Anna Dembińska)

- Gdybyśmy mieli sześć mandatów, to bardzo bym się cieszył. Mam nadzieję, że będzie możliwe utworzenie w Radzie Miejskiej większości. Na tym na pewno będzie nam zależeć – komentuje wyniki wyborów w Elblągu Witold Wróblewski.

Zwycięzca pierwszej tury wyborów prezydenckich na dzisiejszej konferencji prasowej, zorganizowanej jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem wyników wyborów, podsumował wyniki głosowania i dziękował za dotychczasowe poparcie.
     - Poszliśmy do wyborów jako komitet obywatelski, z poparciem niektórych ugrupowań i rywalizowaliśmy z szyldami dużych partii, mocno rozpoznawalnymi – mówił Witold Wróblewski. - Nasz wynik, jeśli się potwierdzi, to bardzo duży sukces. Gdybyśmy mieli sześć mandatów, to bardzo bym się cieszył.
     Prezydent nie chciał składać deklaracji, czy będzie ubiegał się o oficjalne poparcie jego kandydatury przed drugą turą przez Koalicję Obywatelską. - Poczekajmy na podział mandatów. Jako prezydent nie miałem komfortu w w pracy w upływającej kadencji z większością w Radzie Miejskiej. Zawsze stawiałem na łączenie a nie dzielenie i mam nadzieję, że po tych oficjalnych wynika będzie możliwe utworzenie w Radzie Miejskiej większości. Na tym na pewno będzie nam zależeć – mówił w imieniu swojego komitetu.
     Dziennikarze pytali urzędującego prezydenta o to, zaproponuje swojemu kontrkandydatowi Michałowi Missanowi funkcję wiceprezydenta.
     - Za daleko idziemy w rozważaniach, jeszcze nie wygrałem wyborów. Mamy drugą turę, i mam nadzieje, że mieszkańcy poprą mnie w podobnej ilości i że to ja będę zwycięzcą. Musimy poczekać  - stwierdził. - Chcę serdecznie podziękować mieszkańcom Elbląga, bo został pobity wynik frekwencji sprzed czterech lat. Jestem z tego dumny, bo aktywność obywatelska wzrasta. Dziękuję również za poparcie i zaufanie – mówił Witold Wróblewski, który wygrał pierwszą turę z poparciem prawie 49 proc. głosów, a jego komitet zdobył w Radzie Miejskiej, jak pokazały oficjalne już wyniki, zdobył 6 mandatów.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama