UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Witold Wróblewski zdecydowanie prowadzi, ale będzie druga tura (aktualizacja)

 
Elbląg, Witold Wróblewski zdecydowanie prowadzi, ale będzie druga tura (aktualizacja)

Dane z godz. 3:40. Z nieoficjalnych informacji, które docierają do nas z komisji wyborczych wynika, że w Elblągu odbędzie  się druga tura wyborów. W wyścigu o fotel prezydenta miasta, po podliczeniu głosów w 60 spośród 62 komisji wynika, że prowadzi Witold Wróblewski, który zdobył 48,69 proc. głosów. Drugi jest Jerzy Wilk (28,91 proc.), a trzeci Michał Missan (19,29 proc.). Stefan Rembelski może na razie liczyć na 3,11 proc. głosów. To są oczywiście nieoficjalne wyniki, na bieżąco będziemy je uaktualniać. W ostatnich godzinach wynik urzędującego prezydenta nieznacznie spadł, ale i tak prowadzi z wyraźną przewagą.. 

Mamy też pierwsze nieoficjalne dane z komisji dotyczące wyborów do Rady Miejskiej w Elblągu, z których wynika, że głosowanie może wygrać Koalicja Obywatelska przed PiS, Komitetem Witolda Wróblewskiego i SLD. W jednej z komisji głosy rozłożyły się tak: KO - 228, PiS - 200, KWW Wróblewskiego - 136, SLD - 79, Kukiz 15  - 35. Jeśli się potwierdzą, PiS straci większość w RM. 
       Oficjalne wyniki w Elblągu powinniśmy poznać za co najmniej kilka godzin. Jeszcze 10 komisji nie rozliczyło się z protokołów i kart wyborczych.
      
       Z regionu: 
      
Mamy też pierwsze nieoficjalne wyniki z regionu elbląskiego. W Markusach zwycięstwo już w pierwszej turze zapewniła sobie dotychczasowa wójt Dorota Wasik. W Braniewie do drugiej tury wyborów przeszli: Monika Trzcińska (dotychczasowa burmistrzyni) i Tomasz Sielicki. 
red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama