UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Oczywiście kierowca jest winny to nie podlega żadnej dyskusji jest jednak jedno małe ale. Zwróćcie uwagę wszyscy że gdyby ten pierwszy samochód nie zatrzymał się przed przejściem chłopak musiał by zostać (i nawet zatrzymał się w pierwszym momencie) i wtedy nic by się nie stało. Nie obwiniam tutaj tego kierowcy który się zatrzymał. Ale idiotyczna "moda" przepisowa powoduje że nieświadomi ludzie giną lub zostają mocno poszkodowani. Babcie dzieci i inni wchodząc na przejście z słusznym przeświadczeniem że mają pierwszeństwo zapominają że prawa fizyki nie biorą pod uwage przepisów. Co z tego że nawet powiesicie teraz tego kierowce czy innych piratów ? Takich wypadków można uniknąć nawet jesli są piraci i właśnie dlatego lepiej było by uczyć i uświadamiać i dążyć do tego aby przejście było miejscem gdzie można przejść ALE Z WIELKĄ UWAGĄ ! Pierwszeństwo zawsze ma silniejszy nawet jak kodeks mówi co innego. Uświadomcie to sobie wreszcie ludzie że w zderzeniu z autem wygrywa auto nawet jak jesteśmy na przejściu - co więcej nawet jak jesteśmy na zielonym ! Wiem że poleje się tutaj na mnie fala krytyki. Ale pomyślcie. Gdyby ten pierwszy kierowca wiedział że to chłopiec ma uważać bo takie były by przepisy gdyby ten chłopiec wiedział że na przejściu może przejść ale z wielką uwagą bo nie ma pierwszeństwa - czy byłby teraz płącz rodziców ?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    12
    31
    felicjan(2016-05-17)
  • Haha . . . Czyli sugerujesz prawo dżungli ... Może odrazu zlikwidujmy przejścia a i chodniki -bo auto na chodniku swoich rozmiarów nie zmniejszy, siedźmy w domu bo w koło dużo większych aut.
  • Zdecydowanie zgadzam się - czasami zbytnia uprzejmość tak się kończy - dlatego teraz nie staram się być "miły na siłę" - bywało tak, że puszczałem pieszego a obok auto gnało - stwierdziłem, że dla dobra pieszych lepiej niech poczekają czasem te 10 s. na przejściu, aż auta przejadą i jest jasna sytuacja - poza tym kwestia ekonomiczna - mniej hamowań, mniej zużycia paliwa, klocków, a i pieszemu to wychodzi na zdrowie. Ale wina i tak ewidentnie po stronie kierowcy audi.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    1
    levcojar(2016-05-18)
  • Mój komentarz dotyczy postu felicjana z 2 strony - to tak, żeby było wiadomo o co chodzi z tym "zgadzam się" :)
  • człowieku piszesz a pewnie i gadasz jak potłuczony, kodeks mówi wyraźnie że ostrożność zachować ma i pieszy i kierowca i wszystko na temat, na drodze niema silniejszego i słabszego każdy ma uważać i tyle, w dżungli palancie nie jesteś uświadom to sobie.
Reklama