UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Gang handlujący alkoholem i papierosami rozbity

 
Elbląg, Gang handlujący alkoholem i papierosami rozbity
fot. AD

Policjanci z olsztyńskiego Centralnego Biura Śledczego i funkcjonariusze warmińsko-mazurskiej Straży Granicznej wspólnie rozbili grupę przestępczą, która wprowadzała na rynek nielegalny alkohol i papierosy. Straty Skarbu Państwa szacuje się na 11 mln złotych. Zatrzymano 27 osób w wieku od 29 do 62 lat. Część tej grupy stanowili pseudokibice.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej Placówki Straży Granicznej w Gołdapi i pracownikami Urzędu Kontroli Skarbowej w Olsztynie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Olsztynie zatrzymali na terenie województw: warmińsko - mazurskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego, śląskiego i wielkopolskiego 27 członków zorganizowanej grupy przestępczej. Część grupy stanowili pseudokibice jednej z drużyn piłkarskich. Funkcjonariusze od ponad roku prowadzili działania mające na celu rozpracowanie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości nielegalnego alkoholu i papierosów. W efekcie policjanci ustalili na terenie województwa łódzkiego miejsce nielegalnego oczyszczania skażonego alkoholu etylowego, który następnie był wprowadzany do obrotu w formie spożywczej. Ponadto ustalili na terenie województwa warmińsko - mazurskiego i podlaskiego 3 magazyny, w których przechowywane były papierosy bez obowiązujących oznaczeń skarbowych akcyzy. Z ustaleń policjantów wynika, że członkowie grupy w wieku od 29 do 62 lat wprowadzili do obrotu ponad 109 tysięcy litrów nielegalnego alkoholu o wartości czarnorynkowej ponad 8,7 milionów złotych i papierosy bez odpowiednich oznaczeń skarbowych akcyzy w ilości nie mniejszej niż 470 tysięcy paczek o wartości czarnorynkowej ponad 5,5 miliona złotych, narażając tym samym Skarb Państwa na straty w wysokości 11 milionów złotych. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze zabezpieczyli m. in. kompletną linię technologiczna służąca do oczyszczania skażonego alkoholu etylowego, 23 tysiące litrów alkoholu, prawie 157 tysięcy paczek papierosów bez odpowiednich oznaczeń skarbowych akcyzy oraz ponad 1,5 tysiąca kilogramów krajanki tytoniowej o wartości czarnorynkowej około 450 tysięcy złotych.
     Zarzuty kierowania zorganizowana grupą przestępczą przedstawiono: 42-letniemu Dariuszowi T., 33-letniemu Tomaszowi R. i 32-letniemu Jarosławowi M.
     Wobec 9 członków grupy zastosowano środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania, wobec 28 osób zastosowano poręczenia majątkowe o łącznej wartości około 300 tysięcy złotych oraz 14 dozorów policyjnych.
     Dokonano także zabezpieczeń majątkowych na mieniu podejrzanych o łącznej wartości około 800 tysięcy złotych.
     Większość mężczyzn była już wcześniej karana m. in. za przestępstwa narkotykowe i skarbowe. Za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą grozi do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za udział w grupie przestępczej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
KWP w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • "Część tej grupy stanowili pseudokibice" a grzybiarzy i wędkarzy nie było?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  kibic nie pseudo(2012-06-15)
 • Na pewno są emeryci, tych można spotkać mówiących "Papieroski?"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-06-15)
 • ten co ma 62 lata to pewnie też pseudokibic. Niestety w milicji nigdy nie grzeszyli rozumem i bezkarnie oczerniali ludzi. Wykorzystują to że pseuokibic jest źle kojarzony tym bardziej podczas EURO więc do każdego przypinają łatkę. Teraz kaŻdy rzezimieszek będzie pseudokibicem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-06-15)
 • czyli litr kosztowal ponad 70zl ? buehehehe nie badzcie smieszni o jedno zero za duzo !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  om3n(2012-06-15)
 • a rama szlugow w cenie marlboro! lool
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  dfsdf(2012-06-15)
 • Idioci skasujcie tych co kradna milijony tych nie nazywacie gangiem tu w miescie biedy ludzie kombinuja aby przetrwać wiem ze i policja kupuje koziołki na melinach dajcie ludziom prace to nie beda stac w rosji po 3dni teraz z reszta strach jechac po rozróbach na stadionach ruskie polakom dadza popęd
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-06-15)
 • Omen 3 jaki ty tempy jestes litr kosztowal 70zl ale litr spirytusu czyli 2.5l wudki. Myslenie nie boli
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-06-15)
 • Dla czego elbląska policja nie ściga handlarzy tygodniem bez akcyzy w internecie i telegazecie a czekają se szarych obywateli? Znajomy kupił z ogłoszenia w telegazecie TVP 2 tytoń na swoje potrzeby. Nie wiedział, ze to nielegalne. Przesyłkę porzuciła policja. Znajomemu grozi art 64 "kto nie legalnie wprowadza w obrot towar bez znako akcyzy podlega karze grzywny do 170 stawek dziennych lub 2 lata więzienia lubinie te kary łącznie". Czemu policja dorwała sie do szarego obywatela, ,którym tytoń zakupił na swoje potrzeby. Czemu policja nie ściga tych co tytoń oferują w telegazecie o internecie? Bo lepiej złapać starają i miec wyniki niz sie myśli i porwać grupe przestępców To cała prawa o elbląskiej policji, tepe cały.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wtpliwysukcespał(2012-06-15)
 • Tytoń kupuje sie poza oficjalnym sklepem i sprzedażą
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-06-15)
 • Sprawa jest banalna, litr dobre wódki to 3-5 zł reszta to podatki i akcyza które ida na zachcianki polityków, tak samo z tytoniem, produkcja papierosów to groszowe sprawy, a podatki i akcyza to 90% ceny. Więc dlatego Policja tak te dwie sprawy sciga, bo inaczej nie starczyło by na przeloty przemiera z wawy do 3 miasta :) A na to pozwolic sobie politycy nie mogą :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  :))))(2012-06-15)
 • zawsze pisza w sztukach i w kilogramach żeby to lepiej wyglądało 1,5 tyś kg :) a normalnie to jest 1,5 tony więc nie aż tak wiele
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ZebMckaine(2012-06-15)
 • to gang penkalskiego z braniewa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-06-15)
Reklama