UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Interwencje z przemocą w tle

 
Elbląg, Interwencje z przemocą w tle

Blisko 50 interwencji zostało zgłoszonych w miniony weekend braniewskiemu oficerowi dyżurnemu. Prawie 20 proc. dotyczyło interwencji domowych. Były błahe, jak małżeńska sprzeczka o rozwieszanie prania, jak i bardzo poważne, bo dotyczące przemocy domowej. W jednym przypadku policjanci wszczęli postępowanie w związku z podejrzeniem znęcania się nad rodziną.

Interwencje zgłaszane do dyżurnego policji są bardzo zróżnicowane. Dzwoniący oczekują od funkcjonariuszy pomocy zarówno w kwestii małżeńskich sprzeczek odnośnie tego, kto ma rozwiesić pranie, jak również poważnych, takich jak przemocy domowej. Tylko w ostatni weekend policjanci zatrzymali w policyjnym areszcie dwóch sprawców przemocy domowej. W obu przypadkach sprawcy stosowali wobec ofiar przemoc psychiczną. W każdej rodzinie została wszczęta procedura Niebieskiej Karty. Ponadto od jednej pokrzywdzonej przyjęto zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znęcania się nad rodziną, ponieważ policjanci stwierdzili przemoc fizyczną. Sprawca kopał, szarpał, wyzywał pokrzywdzoną i jej rodziców. Nietrzeźwy agresor został odizolowany od rodziny i umieszczony w policyjnym areszcie.
       Osobie, która znęca się fizyczne lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
      
KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Przesada teściowa to nie rodzina.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2017-02-06)
 • Kobieta podeszła do Proroka błagając, żeby ten nakazał jej mężowi przestać ją bić. Jej skóra była pokryta sińcami, była bardziej zielona niż szata, którą miała na sobie. Mahomet nie potępił jej meża, ale nakazał jej powrót do niego i poddanie się jego seksualnej chuci. ’ Bukhari (72:715)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2017-02-06)
 • te niebieskie karty robią na siłe dla wyników. Jeżeli małżonkowie się pogodzą należy wnieść sprawę do sądu o próbe rozbicia rodziny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2017-02-06)
 • Za te pranie też przyjechali tylko po to żeby założyć niebieską karte.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 0
  Torpeda(2017-02-06)
 • @Torpeda - Zakładają niebieskie karty po to by spotęgować nienawiść i pomnożyć ilość rozwodów i okaleczać rodziny. Uważam że póki osoba pokrzywdzona sama nie zgłosi takiej potrzeby to jest wpier. .. .. e się w tryby. Ludzie się póżniej godzą. NIEBIESKA KARTA wszystko przekreśla Niema chatki bez zwadki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 0
  (2017-02-07)
 • iebać allaha i mahometa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2017-02-07)
Reklama