UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pracownicy Biedronki przegrali proces

 
Elbląg, Proces toczył się - na wniosek pracowników Biedronki - za zamkniętymi drzwiami
Proces toczył się - na wniosek pracowników Biedronki - za zamkniętymi drzwiami (fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl)

Elbląski sąd zdecydował o oddaleniu pozwu, jaki złożyli byli pracownicy Biedronki. Domagali się oni od właściciela dyskontu wielotysięcznych odszkodowań za - ich zdaniem - złe warunki pracy oraz publicznych przeprosin. Teraz sami muszą pokryć koszty procesu.

Proces rozpoczął się w marcu 2018 r. i toczył się przy drzwiach zamkniętych. Byli pracownicy Biedronki walczyli o zadośćuczynienia za - jak twierdzili - naruszanie ich prawa do bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, pracę w godzinach nadliczbowych i ciężką fizyczną pracę. Ponadto żądali złożenia na stronie internetowej sieci handlowej oświadczenia, w którym pozwana spółka przeprasza ich za wskazane wyżej naruszenie ich dóbr osobistych.
       Zadośćuczynienia miały dotyczyć okresu pracy między 1995 a 2005 rokiem, czyli 10 lat, podczas których - według byłych pracowników - miało dochodzić do nieprawidłowości: m. in. brakowało odpowiedniej ilości personelu w sklepach i wózków do przewozów wielotonowych towarów.
       Dziś (15 stycznia) zapadł wyrok w tej sprawie. Sąd oddalił powództwo pracowników dyskontu i nakazał im pokrycie kosztów sądowych - od 1300 zł do 2700 zł.
       Uzasadnienie wyroku było tajne, tak, jak cały proces. Po wyjściu z sali sądowej dziennikarze usłyszeli jedynie, że pracownicy nie zgadzają się z wyrokiem i będą składać apelację.
       Zadowolenia nie krył natomiast pełnomocnik reprezentujący spółkę Jeronimo Martins.
       - Jesteśmy zadowoleni z rozstrzygnięcia. Sąd potwierdził to, co strona pozwana od samego początku twierdziła, wykazując bezzasadność wszystkich roszczeń - podsumował aplikant adwokacki Adam Gąsiorowski.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Brawo pracownicy! Dojechać tego szkodnika gospodarczego. Rozpanoszyło się to po całym kraju, robiąc wodę z mózgu tak pracownikom (charakter pracy i dokręcanie śruby) jak i klientom (Biedra? TANIA?! że co, hahaha). Oczywiście nikt jednych i drugich nie zmusza do nakręcania biznesu tego marketu, ale. .. proponuję pracować lub kupować z głową.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  23 18
  mieszkaniecBiedrąga(2019-01-15)
 • Ale ludzie są głupi , żeby stać w takich kolejkach po śmieciowe żarcie za taką kasę . To naprawdę trzeba być i&iotą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  20 15
  Jamaleg(2019-01-15)
 • Dla mnie biedronka to syf i ścisk. Gdzieniegdzie przy samym wejściu już strasznie śmierdzi. Broń Boże nie winie za to pracowników bo latają jak swiry z kasy do składania towaru i znów na gwizdek do kasy. To nie jest normalne!!! Czy dla takiej ogromnej firmy zatrudnienie jednej kasjerki więcej żeby 2 kasy były ciągle czynne to aż tak wiele??? Jednak przekroje sady uważają inaczej!!! Chory kraj się tu robi. Nie robię już zakupów w biedronce od dawna bo to zwykły wyd i zero szacunku dla klientów!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  29 9
  Pablo 32(2019-01-15)
 • A czy zdajesz sobie sprawę z tego że ten szkodnik zatrudnia w Polsce ponad 65tys pracowników nie wspominając o ilości kontrahentów tego szkodnika... typowa elbląska cebula!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  19 14
  Stefix(2019-01-15)
 • Słuchaj to że zatrudnia tylu ludzi to jeszcze nie upoważnia do braku szacunku do pracowników. Łaski nie robi ze zatrudnia ludzi A że oni będą walczyć w końcu o swoje to tylko kwestia czasu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  19 3
  Typek(2019-01-15)
 • @Jamaleg - Biedra- nie dla IDlOtÓW;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  10 1
  :Dsmieszek(2019-01-15)
 • ZDJAC TAMIZIE OPASKE !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 9
  (2019-01-15)
 • Życie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 1
  (2019-01-15)
 • Niektóre komentarze powinny zostać objęte ściganiem prokuratorskim, bo noszą znamiona przestępstwa. Tolerowanie takich tekstów nie powinno zaistnieć, gdyż naruszają one zapis Konstytucji RP zakazujący propagowanie nienawiści i postaw przestępczych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  12 20
  (2019-01-15)
 • Czyli internauto zamknij usta, bo wracamy do metod dawnych czasów. I teraz powinniśmy pisać wszyscy, komuno wróć, a może ktoś powie, gdzie się podziała demokracja tak odmieniana i bardzo często przytaczana. Gdzie wolność słowa i prawo swobodnego się wypowiadania. Krytyka powinna nam wszystkim dobrze służyć. Proszę więc nie straszyć internautów !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 3
  (2019-01-15)
 • Gdzie w tych komentarzach masz propagowanie nienawiści i postaw przestępczych???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 4
  (2019-01-15)
 • Najlepszy market pod wzgledem organizacji pracy personelu, szerokich przejść między regałami, dostępności produktów i małych kolejek do kasy to Lidl przy ulicy Grunwaldzkiej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  11 5
  Gość 36(2019-01-15)
Reklama