Poniedziałek 18-02-2019, imieniny Bernardety, Konstancji
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Proces jednak w Elblągu

 
Elbląg, Proces jednak w Elblągu
Zbigniew S. będzie jednak odpowiadał przed elbląskim sądem (fot. MS, arch. portEl)
Rek

Nie ma podstaw, by inny niż elbląski sąd rozpoznał sprawę przeciwko Zbigniewowi S., kontrowersyjnemu biznesmenowi i działaczowi społecznemu, któremu zarzuca się m.in. znieważenie prokuratora rejonowego w Elblągu. Takie postanowienie wydał Sąd Najwyższy. Nie wiadomo jednak, kiedy proces ruszy, bo najpierw na temat stanu zdrowia oskarżonego muszą wypowiedzieć się biegli lekarze.

Zbigniew S. zasłynął ujawnieniem akt śledztwa w sprawie afery podsłuchowej, a w grudniu ub.r. zaangażował się w sprawę pobicia 11-latka w Elblągu. W trakcie swoich działań, zdaniem prokuratury, dopuścił się znieważenia Jarosława Żelazka, Prokuratora Rejonowego w Elblągu: nazwał go m.in. "nierobem" i domagał się jego odwołania.
     Konsekwencją tych słów była sprawa, którą prowadziła Prokuratura Rejonowa w Chojnicach. To ona 3 lipca skierowała akt oskarżenia do elbląskiego sądu.
     Zbigniew S. jest oskarżony o publiczne nawoływanie do występku (art. 255 par. 1 kk), znieważenie publiczne, również w środkach masowego przekazu (art. 216 par. 1 i 2 kk), grożenie innej osobie popełnieniem przestępstwa (art. 190 par. 1 kk). Za czyny te grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności, a także (w najsurowszym wymiarze) pozbawienia wolności do lat dwóch.
     Jednak - powołując się na dobro wymiaru sprawiedliwości - elbląski sąd zwrócił się do Sądu Najwyższego o wyznaczenie do rozpoznania tej sprawy innego sądu. Ten wniosek został jednak odrzucony. Jak informuje sędzia Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu, SN uznał, że nie ma racjonalnych powodów, dla których należałoby zmienić sąd. Proces Zbigniewa S. będzie więc toczył się przed elbląską Temidą. Nie wiadomo, póki co, kiedy ruszy, bo najpierw biegli lekarze muszą wypowiedzieć się na temat stanu zdrowia oskarżonego i czy będzie możliwe jego przetransportowanie do Elbląga. Zbigniew S. przebywa obecnie w zakładzie karnym, gdzie odbywa wyrok do innej sprawy.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

OKULARY PRZECIWSŁONECZNE,
Bezpłatne badanie wzroku
Okulary przeciwsłoneczne Roberto Cavalli
Okulary przeciwsłoneczne Henko