Piątek 18-01-2019, imieniny Małgorzaty, Piotra
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Z wiatrem czy pod wiatr?

Sąd w Elblągu ma dziś (9 października) wydać wyrok w sprawie Małgorzaty i Waldemara O. z Lichtajn koło Ostródy. Są oni oskarżani o uporczywe łamanie praw swoich pracowników, którzy w Elblągu produkowali elementy do elektrowni wiatrowych.

Przewód sądowy zakończył się tydzień temu, zeznania złożył wtedy biegły w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Biegły stwierdził, że praca w zakładzie mogła powodować nie tylko sygnalizowane przez pracowników omdlenia czy krwotoki, ale także ciężkie i nieuleczalne choroby.
     W mowie końcowej prokurator zażądał dla Małgorzaty O. kary roku i trzech miesięcy w zawieszeniu na dwa lata, a dla Waldemara O. - roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata oraz grzywien. Obrońcy prosili sąd o uniewinnienie.
     Przypomnijmy, Małgorzacie i Waldemarowi O. prokuratura zarzuciła m.in. to, że w czerwcu i lipcu 2004 r. nie wydali umów o pracę około 50 pracownikom i z naruszeniem przepisów bhp zmuszali ich do pracy przez sześć, siedem dni w tygodniu, nawet po dwadzieścia godzin na dobę. Ludzie, choć mieli kontakt z chemikaliami, nie dostali też niezbędnych środków ochronnych.
     
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Hosting WWW START
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Konto poczty elektronicznej