UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zabiła własne dziecko. Dziś żałuje

Elbląg, Weronika K. została skazana na 10 lat więzienia. Wyrok zapadł dziś przed Sądem Okręgowym w Elblągu
Weronika K. została skazana na 10 lat więzienia. Wyrok zapadł dziś przed Sądem Okręgowym w Elblągu (fot. arch. AD)
Reklama

10 lat więzienia to kara, jaką elbląski sąd wymierzył 22-letniej Weronice K. z Miłakowa, która zabiła swoje nowo narodzone dziecko. Kobieta udusiła synka, a jego ciało trzymała przez kilka tygodni w przydomowej komórce. Wyrok nie jest prawomocny.

Zbrodnia wyszła na jaw, gdy we wrześniu ub. r. policjanci, po otrzymaniu informacji o młodej kobiecie, która miała być w ciąży, jednak nie wiadomo, co stało się z dzieckiem, sprawdzili sygnał. Ciało noworodka znaleźli w plastikowym pojemniku, ukrytym w pomieszczeniu gospodarczym na terenie posesji w Miłakowie, gdzie mieszkała 22-letnia Weronika K. Sekcja zwłok wykazała, że dziecko zmarło w pierwszej połowie lipca, w wyniku uduszenia (w toku śledztwa wyjaśniło sie, że kobieta przykryła główkę dziecka ręcznikiem i nacisnęła na szyję). Prokurator postawił matce zarzut zabójstwa. Sprawę rozpatrywał Sąd Okręgowy w Elblągu.
       Już na pierwszej rozprawie, 6 lipca, oskarżona Weronika K. złożyła wniosek o poddanie się karze 10 lat pozbawienia wolności bez przeprowadzenia postępowania dowodowego. Prokurator nie sprzeciwił się, nie sprzeciwiła się także reprezentująca pokrzywdzonego, czyli nieżyjącego małego Franka, jego babcia, a dziś (10 lipca) zapadł wyrok - 10 lat więzienia. Proces był niejawny, ale dziś skład orzekający uznał, że ustne uzasadnienie w sprawie budzącej społeczne emocje jest wskazane dla wyjaśnienia motywów takiego wymiaru kary.
       - Weronika K. uśmierciła własnego syna i to jest bezsporne - mówił sędzia Michał Lasota. - Zabiła istotę bezbronną i całkowicie od niej zależną. Jednak ważne są okoliczności, które doprowadziły do zabójstwa. Oskarżona ma już 5-letnie dziecko, wraz z którym zamieszkiwała w jednym pokoju, przedzielonym meblościanka z sześcioma innymi osobami. Utrzymywała wszystkich zarabiając nie więcej niż tysiąc złotych. Przed sądem spójnie i przekonująco opowiedziała, jak doszło do zabójstwa i jej wina nie budzi wątpliwości. Wyraziła ogromny żal i sąd jest przekonany, że jest to żal szczery i autentyczny.
       - Co do wysokości kary - kontynuował sędzia Lasota. - Za zbrodnię zabójstwa grozi kara od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, 25 lat lub dożywocie. Dwa najwyższe warianty stanowią karę o charakterze specjalnym za najbardziej drastyczne czyny. Kara 10 lat więzienia to kara sprawiedliwa w tej sytuacji.
       Dziś na sali nie było ani oskarżonej, ani jej obrońcy. Wyrok nie jest prawomocny. Strony mogą się od niego odwołać do sądu wyższej instancji.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • M A Ł O!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 8
  fredkampinos(2015-07-10)
 • powinno sie wprowadzic kare smierci. .. .. smierc za smierc
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 2
  mk123(2015-07-10)
 • A nie mogla oddac tego dziecka? Ja bym dal dożywocie albo kare smierci. Patologia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 1
  Akuku(2015-07-10)
 • ''Bicie matki nazywają swoim męstwem A wyp. dzieci do śmietników, czym? błędem? Mówić o człowieczeństwie w tym chorym społeczeństwie. .. ''
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  Sulin(2015-07-11)
 • wyjdzie z więzienia mając 32 lata albo jeszcze wcześniej i znowu powtórzy się historia, bo taka to nigdy się nie nauczy a my się będziemy składać na taką patologię na jej więzienie, powinni wprowadzić podwiązanie jajników żeby to coś więcej nie urodziło.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  widzisziniegrzmisz(2015-07-11)
 • Ja też żałuję bo Nie zdazylem kupić ariela w promocji w biedrze
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 0
  Kupers(2015-07-11)
 • logika państwa opiekuńczego zabij dziecko wikt i opierunek, pracuj zbyt wydajnie nękanie aż do śmierci przez potwora państwowego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2015-07-11)
 • przecież ona wyjdzie za 5 lat za dobre sprawowanie, skandal i kompromitacja wymiaru niesprawiedliwości
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ngc(2015-07-12)
 • Chore też ale przede wszystkim jakieś odrealnione społeczeństwo. Przecież że nikt nie dostrzegł w porę problemu. Ludzie odpowiedzialni za tą tragedię DO ŁOPATY
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2015-07-12)
 • Ludzie, co Wy mówicie? Polecam zapoznać się z ustawami oraz doktryną, za takie przestępstwo nie można zasądzić 25 lat pozbawienia wolności, ani dożywocia, więc nie mówcie, że Wy byście tak zrobili. Człowiek, który posiada kwalifikacje sędziego z pewnością wie, co robi. Należy podważać tutaj polski system prawa, który swoją drogą wciąż stara się zminimalizować ilość kar izolacyjnych, nie zaś kompetencje sędziego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 2
  Agnieszkaa.(2015-07-12)
 • Czy tu trzeba być krwiożerczą bestyją żeby zamieścili komentarz ? A dlaczego pracownicy socjalni do tych ludzi nie poszli im pomóc? To nikt nie zauważył że nieodpowiedzialna matka sprawuje opiekę? Pewnie to była zupełnie spokojna rodzina bez nocnych awantur a malutkie dziecko sobie poradzi. Nosz wsadziłabym łeb do klopa niech se poradzi nosz co za ludzie podli wyrachowani i ułożeni jak psia kupa. IMBECYLE DO GARÓW
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2015-07-12)
 • Ja powiem Paniusiu co ja bym zrobiła a ustawa powinna być moim zdaniem narzędziem w rękach człowieka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2015-07-12)
Reklama