Wtorek 21-05-2019, imieniny Wiktora, Jana
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zatrudniał nielegalnie 62 cudzoziemców

 
Elbląg, Zatrudniał nielegalnie 62 cudzoziemców
fot. Straż Graniczna

Nawet 10 tysięcy złotych grzywny grozi elbląskiemu pracodawcy, który doprowadził do nielegalnego wykonywania pracy przez 62 cudzoziemców. Jak ustalili w zakończonej 31 marca kontroli legalności zatrudnienia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Elblągu, mężczyzna wprowadził cudzoziemców w błąd, zapewniając ich, że pracują legalnie.

59 Ukraińców i 3 Mołdawian pracowało przy obróbce tworzyw sztucznych w firmach na terenie Elbląga, Gdańska i powiatu gdańskiego, gdzie pracodawca realizował zlecenia jako podwykonawca. Elbląscy strażnicy graniczni stwierdzili, że szef firmy wprowadził w błąd cudzoziemców, zapewniając ich o legalnej pracy. Nieprawidłowości wobec cudzoziemców dotyczyły warunków powierzenia pracy, tj. miejsca pracy oraz rodzaju umowy cywilnoprawnej zadeklarowanych w oświadczeniach o zamiarze powierzenia wykonywania pracy.
     W tej sytuacji Straż Graniczna odstąpiła od podjęcia wobec cudzoziemców czynności administracyjnych. Wobec pracodawcy zostanie skierowany wniosek do sądu. Za popełnione wykroczenie grozi mu nawet do 10 tys. zł grzywny.
     Natomiast 12 innych cudzoziemców: 9 Ukraińców, 2 obywateli Uzbekistanu i Brazylijczyk otrzymało w ubiegłym tygodniu decyzje o zobowiązaniu do powrotu. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z Gdańska, Gdyni, Władysławowa, Kołobrzegu i Szczecina kontrole legalności zatrudnienia i pobytu wykazały naruszenia prawa przez cudzoziemców. Dotyczyło to nielegalnego wykonywania pracy, przeterminowanego pobytu, przebywania bez ważnej wizy oraz ustalenia przez funkcjonariuszy, że cele i warunki wjazdu cudzoziemca były niezgodne z deklarowanymi. Wobec wszystkich zostały orzeczone zakazy ponownego wjazdu od 6 miesięcy do 3 lat.
kpt. SG Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Domena funkcyjna .com.pl
Czytnik kart kryptograficznych
Hosting WWW BIZNES
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)