Środa 20-06-2018, imieniny Bogny, Florentyny
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Majówka w Bażantarni Majówka w Bażantarni

Zgasła Gwiazda

Elbląscy radni uczcili pamięć Jana Pawła II. Brzmiała muzyka Jana Sebastiana Bacha, była modlitwa, zapalona świecą oraz krótki film z wizyty Ojca Świętego w Elblągu.

W nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej wzięli także udział: biskup elbląski Jan Styrna, parlamentarzyści, radni sejmiku oraz dyrektorzy najważniejszych placówek i instytucji, jakie działają na terenie miasta.
     - Mam nadzieję, że działalność i odejście Ojca Świętego spowodują autentyczne wewnętrzne przemiany w każdym z nas - powiedział w swoim wystąpieniu biskup. - Odniesienia zewnętrzne zawsze będą musiały mieć znamiona jakiejś poprawności politycznej, natomiast odniesienia wewnętrzne nie mają granic - to właśnie będzie, mam nadzieję, istotny owoc działalności Jana Pawła II. Astronomowie znają zjawisko śmierci gwiazd. Jednak choć gwiazda umiera, ale jej światło jeszcze długo biegnie w stronę ludzkich oczu...
     Wzorem Zgromadzenia Narodowego radni przyjęli dziś uchwałę o złożeniu hołdu Ojcu Świętemu.
     - Chcemy też w inny sposób uczcić pamięć Papieża - Polaka – mówi przewodniczący Rady Miejskiej, Janusz Nowak. - Pojawiły się propozycje nadania imienia Jana Pawła II jednej z głównych ulic, nowo budowanej sali widowiskowo - sportowej lub Węzłowi Wschód. Te wszystkie propozycje chcemy poddać szerokim konsultacjom społecznym i liczymy na pomoc dziennikarzy - dodaje przewodniczący.
     Po zakończeniu sesji radni i goście mogli wpisać się do księgi kondolencyjnej.
     
     Obejrzyj fotoreportaż z tego wydarzenia

SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Wnioskodawcy nazwy dla węzła drogowego pod Elblągiem dedykuję fragment poematu Karola Wojtyły pt. "Pieśń o Słońcu niewyczerpanym" ~ Jest we mnie kraina przeźroczysta // w blasku jeziora Genezaret // i łódź... i rybacza przystań, // oparta o ciche fale... // i tłumy, tłumy serc, // zagarnięte przez Jedno Serce, // przez Jedno Serce najprostsze // przez najłagodniejsze / ... / a to wszystko przez Punkt jeden Biały // z najczystszej bieli // objęty w sercu człowieczym // krwawym przepływem czerwieni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rwel(2005-04-07)
 • Nowe rondo zamykające ulicę Nowowiejską-dobre miejsce też na pomnik. Rondo Jana Pawła II. Cała ulica może być też przerobiona na reprezentacyjną oś miasta- od nowego centrum Tarasy do tego właśnie ronda.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  JWG(2005-04-07)
 • W taki razie też dorzucę/powtórzę moją opinię: Mamy nadzieję, że nasi radni się w końcu obudzą i nie będziemy za rok zapalać zniczy gdzieś za miastem, np. na Węźle Wschód.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  pytajnik(2005-04-07)
 • Bardzo chcielibyśmy w Elblągu mieć ulicę i Plac im. Jana Pawła II i to gdzieś w centrum miasta. Kilka lat temu padła taka propozycja na Radzie Miasta, ale SLD, szczególnie 2 radne, były przeciw. Może teraz udałoby się przeforsować tę propozycję. Nie ma większego miasta w Polsce, w którym nie było ulicy im. Jana Pawła II. Elbląg chce się promować??????? Włodarze nie potrafią wykorzystać do promocji najprostszych możliwości, a taką jest nazwa ulicy w naszym mieście. Dobrze, że hala sportowa dostanie takie imię, ale tam nie pójdą turyści. Wiadomym jest, że będąc turystą w obcym mieście, każdy zwraca uwagę na nazwy ulic, chociażby po to, żeby nie zbłądzić. Jest wtedy samoistna promocja miasta. Internautów proszę o poparcie. Może przeczytają to Radni i przed jutrzejszą radą wezmą sobie do serca. Jeśli nie zrobią tego teraz, to już nigdy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ANNA(2005-04-07)
 • I ja dorzucę swoje trzy grosze - mam nadzieję że bedzie to jakiś plac, ewentualnie ulica w centrum miasta gdzie co roku można będzie postawić świeczkę i przystanąć na chwilę a nie węzeł wschód daleko od centrum miasta. Radni uchwalcie w kóncu cos porządnego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  krzychu(2005-04-07)
 • Umarł Wielki Polak. Pamiętam doskonale pobyt Jana Pawła II w Elblągu i Jego mądre słowa, których część znalazła się na Pomniku Papieża. Wizyta papieska w naszym mieście była krótka, ale mieliśmy szczęście gościć Największego Polaka i to jest najważniejsze. Pamiętam też, iż ówczesny biskup diecezji elbląskiej wygłosił mowę, która była chyba jego najsłabszym wystąpieniem. Mówił dużo o św. Wojciechu i „przeskoczył” na temat doktor Aleksandry Gabrysiak. Zabrakło „środka” w wystąpieniu biskupa, a przecież Papież był wtedy, gdy remontowano dach naszej Katedry z kosztów fundacji im. Biskupa M. Kallera. Niestety, nasz biskup ani słowa nie wspomniał o bogatych, kilkusetletnich dziejach katolickich i protestanckich Elbląga. Był to wielki dysonans podczas elbląskiej wizyty Ojca Świętego, ekumeniczny nietakt zauważony wtedy przez wielu uczestników zgromadzenia na lotnisku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Cre.(2005-04-07)
 • 10 tysięcy Elblążan sms-ami zwołało się na Biały Marsz. Zasypmy e-mailami i sms-ami Urząd Miasta, radnych i prezydenta, by Elbląg miał godną ulicę - Aleję Jana Pawła II, albo nawet Jana Pawła Wielkiego. Zmiana nazwy ulicy to żadne koszty i poświęcenie wobec tego, co Wielki Papież uczynił dla nas. Zróbmy taką akcję, przecież wkrótce wybory i może ktoś zacznie słuchać głosu ludu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Mariusz(2005-04-08)
 • Węzeł "Wschód" imienia Jana Pawła II??? czyli, chcecie towarzysze wyrzucić Go poza Elblag?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Wyborca(2005-04-10)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ubezpieczenia OC i AC
Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.
Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej
Citroen HADM Gramatowski już otwarty!