Zapraszamy do zamieszczania wypowiedzi na temat tego, co lub kto nas w Elblgu cieszy, denerwuje, przeszkadza, zaskakuje, wkurza, irytuje, zachwyca, douje, oburza, frustruje. Komunikacja, suba zdrowia, administracja, policja, suby miejskie, telekomunikacja, media, orodki kultury, poczta, miejscy architekci i budowniczowie czekaj na Twoj konstruktywn krytyk, genialne pomysy i niezastpione rady. Gwarantujemy, e nikt Ci nie wysucha, ale bdziesz mg zasn w poczuciu, e nie przepucie okazji eby sprbowa naprawi wiat, a przynajmniej t jego czstk, w ktrej na co dzie mieszkamy. Pamitaj jednak, e wchodzisz na HP na wasne ryzyko. Przed zamieszczeniem swojego wpisu zapoznaj si z treci innych wypowiedzi i oce, czy jeste wystarczajco twardy/a eby wytrzyma ewentualne ataki internetowych frustratw lub nawet rzeczow krytyk.
Id do wtku: <---->
Akcja:  Lista wtkwNowy wtekSzukajZaloguj
Pozdrowienia dla naszych wspaniaych kolei pastwowych PKP
Wysane przez: HansHans (---.centertel.pl)
Data: 30 listopada 2020 13:49

Chciabym pozdrowi PKP. Ostatni raz korzystaem z Polskich pocigw dawno temu. Bdzie jakie 15 lat. Po prostu przez te lata nie miaem korzysta potrzeby. Dzisiaj akurat przyszed sdny dzie, e taka potrzeba si pojawia. Miaem zaatwi wan spraw w Malborku do godziny 13. Jako, e poczenia autobusw PKS z Elblga do Malborka nie istniej (bo po co?) a ja auta nie posiadam, to zosta tylko pocig. No to mwi, e fajnie i w kocu po tylu latach pojad sobie w Polsce pocigiem, zobacz jak si jedzi prawdopodobnie zmienionym nowym taborem kolejowym, jak widoki za oknem, itd. itp.... i w ogle porwnam z Niemieckimi kolejami z ktrych akurat z racji pracy korzystam dosy czsto, jestem zadowolony i nigdy si nie zawiodem. Chcc te by nowoczesnym i nie sta w ewentualnej dugiej kolejce do kasy zakupiem wczeniej bilety przez internet... Z Elblga do Malborka i powrotny. No i 15 minut przed ustalonym odjazdem pocigu zjawiam si w budynku dworca gdzie wita mnie elektroniczna tablica odjazdw z informacj, e mj pierwszy Polski pocig od 15 lat bdzie mia... 162 minuty opnienia (sownie: sto-szedziesit-dwa). Staem jak wryty przez jakie 5 minut patrzc na to z niedowierzaniem. To niemoliwe... "Mamy rok 2020"- Mwi, "Przecie kolej przez 15 lat musiaa by mocno dofinansowana"- Te mwi. Uwaajc, e to pomyka id do kasy i tam si dowiedziaem, e faktycznie na tablicy bdu nie byo. Co wicej... Zwrotu pienidzy za bilety nie dostan poniewa kupiem bilety przez internet, i to w internecie mam si dopomina i wypenia formularze roszczeniowe. Bez komentarza.

Take tak to wyglda. Do Malborka nie pojechaem. Pocigu nie widziaem. Pozdrawiam PKP, ostatni raz 15 lat temu z waszych usug korzystaem i kolejny raz skorzystam by moe za kolejne 15 lat. Moe co si wtedy zmieni... Cho nadzieja matk gupich jak to mwi.

Re: Pozdrowienia dla naszych wspaniaych kolei pastwowych PKP
Wysane przez: Zbanowany (---.25.22.9.ipv4.supernova.orange.pl)
Data: 30 listopada 2020 17:03

Miaes po prostu PH. Mogl sie np jakis wypadek zdarzyc albo jakis samobojca rzucic sie pod pociag. Co prawda tez dawno nie jechalem pociagiem, ale jak studiowam to czesto mi sie zdarzao. Przez 5 lat moich studiow nie wiidzialem takiego opnienia.
Kiedsy jecham na mazury pociagiem. Pod ten pociag rzuci sie samobojca. Musial przyjechac lekarz ktory stwierdzi zgon i prokurator ktory zrobi wszystkie czynnosci. W polu stalismy prawie 2 h

Wysane przez: HansHans (---.centertel.pl)
Data: 30 listopada 2020 18:17

Pierwszy pocig od 15 lat i od razu 162 minuty opnienia... Pech. Przez takie pechy trac wielu klientw. Powiedzmy jednak, e wyjtkowo mnie spotka wyjtkowy mega pech, ale ten system dziaa fatalnie. Przy zakupie biletu (szczeglnie internetowego) powinna by opcja podania numeru telefonu gdzie w razie wikszych opnie powinna by podawana sms'owa informacja o opnieniach. Gdy zamawiam paczk do paczkomatu i kurier woy tam paczk to dostaje sms z informacj, e paczka czeka ju w paczkomacie. Tam to jako dziaa, tam jako potrafi. Ale w sumie czego ja oczekuje... prawie wszystko co pastwowe dziaa po prostu le.

Wysane przez: Zbanowany (---.25.22.9.ipv4.supernova.orange.pl)
Data: 30 listopada 2020 20:42

PKP to przestarzaa instytucja, nie zaprzeczam.

Wysane przez: mat (---.gdansk.vectranet.pl)
Data: 01 grudnia 2020 08:23

ewidentnie miae pecha, ostatnio jechaem dwa razy, raz do Olsztyna i raz do Gdaska i byem bardzo zaskoczony na plus. adnie i czysto, to si chyba szynobus nazywa, nie wiem, ale fajnie, komfortowo, byem w szoku

Wysane przez: mat (---.gdansk.vectranet.pl)
Data: 01 grudnia 2020 14:01

Akcja: ForaLista wtkwSzukajZaloguj
Szanowny Czytelniku, uprzejmie informujemy, e tylko zarejestrowane osoby mog pisa na tym forum.
This forum powered by Phorum.